Yüzde Kılcal Damar Çatlaması

Yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damar çatlaması vücut tarafından oluşturulan bir durumdur. Görüntü açısından hoş bir durum olmadığından dolayı, pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu bir sorun haline gelmiştir. Ancak yüz bölgesinde kılcal damar çatlaması güneşten gelen ışınlar, sıcak vs. gibi durumların karşısında cilt bölgesini koruyabilmek adına kılcal damarlarda genişleme ortaya çıkabilmektedir.

Kılcal damarlar görünecek kadar kalın bir hale gelip, daha belirgin olmasından sonra estetik sorunlar meydana gelir. Ciddi bir hastalık değildir ancak görüntü itibariyle pek çok kişiyi rahatsız etmektedir. Kişinin bunun yanında olduğu yaştan daha yaşlı gözükmesine neden olacaktır. Facial telenjaktazi denir. Bunun oluşumunda birden fazla sebep sayılmaktadır, ancak asıl olarak oluşum nedeni bilinmemektedir.

Yüzde Kılcal Damar Çatlaması Nedenleri:

Güneşten gelen zararlı ışınlardan cildin dokularını koruyabilmek adına vücut bölgedeki kılcal damarlar genişleyerek bu alana daha az zararlı ışının girmesini sağlar.

Sıcak: Özellikle fırınlarda çalışan kişilerde bu sorun sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Cildi fırında yanan ateşten korumak amacıyla cildi soğutmak amacıyla bu damarlarda genişleme meydana gelir.

Kronik Alkolizm: Orta yaş ve daha üstünde alkol tüketen erkeklerde sıklıkla meydana çıkan bir sorundur.

Siroz: Kronik olarak ortaya çıkan bir karaciğer hastalığı belirtisidir. Ancak bu durum uzmanlar tarafından tam olarak izah edilmemiştir.

Kılcal Damar Çatlamalarının Tedavisi

Maddi kazanç elde etmeyi düşünen kişiler tarafından ortaya çıkarılan bitkisel ürünler veya kozmetik sektöründeki kremler varislerin düzelmesinde etkili olmayacaktır. Hatta bu durum aldatmadan öteye geçmez. Aspirinin bacaklarda bulunan kılcal damarları etkileyecek ve yenileyeceği söylense de, bu durumu ispat eden bilimsel çalışmalar yoktur. Bunun dışında tedavi amaçlı olarak kullanılan bir ilaç bulunmaz.

Gerçek Tedavisi İki Şekilde Yapılabilir

1- Radyofrekansla Tedavi:

kıldan daha ince olan bir iğne yardımıyla damara girilerek ve radyo enerjisi verilir. Bu durum damara dokunduğu zaman damarın sonsuza kadar yok olacağını belirtmek gerekir. RF ile tedavisi yapılan kılcal damar tıpkı bir çürük dişin çekilmesi gibi bir etki eder. Ve bir daha o damarın orada yer almayacağı bir dişin çürümesinin diğer dişlere etki etmeyeceği gibi bu konuda herhangi bir sıkıntı olmaz. Uygulama sadece hafif bir acı verir.

2- Lazerle Tedavi:

Damarın eğer daha koyu bir rengi varsa lazerle tedavi daha etkili olacaktır. Damar ışıkla ısınır ve yanar. Bu tedavi şekli seanslarla uygulanan bir yöntemdir. Damar içindeki akımın hızına bağlı olarak 3 ile 8 seans aralığında uygulanması gerekebilir. Hafif bir ağrı ortaya çıkabilir bu ağrıyı azaltmak için lazer soğuk jel yardımıyla uygulanmaktadır.

Kliniğimizde yüz ve burunda yer alan kılcal damar çatlamaları da aynı şekilde radyo frekans ve lazer yöntemi ile tedavi edilmektedir.

3- Köpük Tedavisi:

Damarın tıkanmasını ve daha sonrasında yok olmasını sağlayan bir uygulamadır. Damarın içine köpürtülmüş olan bir ilaç verilerek damarın tamamen yok olması sağlanır.

Yukarıdaki 3 farklı tedavi yönteminde de tedavisi sağlanan varis sonsuza kadar yok edilmiş olur.

Kılcal Damar Tedavi Ücretleri

Kılcal damar tedavisinde alınan ücretlerde özellikle vakanın boyutu önemli bir noktadır. Bu nedenle kliniğimiz hastaları tedavi öncesinde ücretsiz olarak tedavi eder. Kalp Damar Cerrahları tarafından yapılan muayenenin sonrasında, tedavinin kaç seans olacağı ve tedavinin ücreti tam olarak tespit edilmiş olur. Genel olarak herkesin bütçesine uygun olan fiyatları öğrenebilmek adına iletişim kanalarından iletişime geçmeniz gerekecektir.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !