Yağ Bezesi Tedavisi ( Lipom Tedavisi )

Yağ Bezesi Tedavisi ( Lipom Tedavisi )

Lipom’un kendi kendine ya da ilaçla, kremle veya bitkisel ürünlerle tedavi edilmesi mümkün değildir.

Çözümü sadece cerrahi mücadele ile mümkündür. Yağ Bezesini aldırmak için ameliyat olmanıza gerek yoktur. Genel Cerrahi branşının tedavi alanına giren Lipom, yağ bezesinin büyüklüğüne bağlı olarak yalnızca 5- 10 dakika gibi bir süreyle alınabiliyor. İşlem, hastaya anestezi uygulanmadan yalnızca mevcut bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulmasıyla sağlanıyor. Sonrasında açılan küçük kesiklerin içinden yağ bezeleri çıkarılıp alınıyor. İşlem sırasında yağ bezelerin bağlı olduğu vücut uzuvları varsa önce onlarla bağlantısı kesilip ondan sonra çıkartılıyor. Çıkartıldıktan hemen sonra iç kısım steril ediliyor ve dikişlerle kesikler kapatılıyor.

Klasik ameliyatta olduğu gibi burada ciddi dikiş izleri kalmamaktadır. Çünkü yağ bezesinin çıkartıldığı alan çok daha küçük olmaktadır ve estetik dikiş atıldığı için klasik ameliyata göre çok daha başarılı ve yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Bu işlem sonrasında hastanın hastanede kalma ihtiyacı yoktur. Bu nedenle yağ bezesi operasyonlarından sonra hastalar günlük yaşamlarına herhangi bir engel olmaksızın devam edebilirler. Operasyon sonrası hasta 1 saat içinde kliniğimizden ayrılabiliyor. Hastanın bir sonraki gün duş alarak pansumanını açabilmekte ve tekrar pansuman yapması gerekmemektedir. Kliniklerimizde işlem sonrasında kullanmış olduğumuz estetik dikiş sonucunda dikiş alma prosedürü uygulanmamaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde tüm hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunulmaktadır. Sigortanız olsa da olmasa da gelen hastalardan hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Erkek doktorlara muayene olmak istemeyen kadın hastalarımız için kadın doktorumuz Op. Dr. Serap Akat Bakırköy şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

 

yağ bezesi tekrarlar mı ?

Yağ Bezesi Ameliyatı

Yağ bezesi ameliyatı klasik yöntemlerle yapıldığında hastalar, anestezi yapılarak uyutulmaktadır. Bu ameliyat, gereksiz yere risk barındıran bir ameliyattır. Ameliyatsız yağ bezesi tedavisi mümkünken günümüzde hiç bir genel cerrah klasik ameliyatı önermemektedir. Üstelik bu ameliyatlarda yağ bezelerinin alınması için neşter yardımıyla açılan kesikler ciddi anlamda büyük olup kapatılması için dikiş atılması gerekmektedir. Dikiş sonrasında da bariz belli olan izlerin kalma durumu söz konusudur.

Yağ Bezesi Patlatma

Yağ bezelerini patlatmak, yağ bezelerini ortadan kaldırmaz. Geçici süreyle iç kısmı az da olsa temizler ama bu patlatma durumu hastanın sağlığı açısından hiç iyi değildir. Açık kalan gözeneklerin mikrop kapıp ihtihaplanma durumu oldukça yüksektir.

Yağ Bezesi Neden Olur ?

Sağlığımızı etkilemeye yönelik yüzlerce hastalık çeşidi bulunmaktadır. Onlardan birisi de Yağ Bezesi diğer adıyla Lipom’dur. Vücudun, (kafa derisi, avuç İçi ve ayak tabanı) hariç hemen hemen her yerinde görülebilen yağ bezelerinin iyi huylu tümör olduğu bilmeli ve boş yere endişeye mahal verilmemelidir. Bunlar cilt altında birikmiş yağ dokusu olup, tedavi işlemleri çok kısa sürede yapılmaktadır. Lipomların, genetik faktörlerin etkili olduğu ve yağ bezlerinin fazla çalışması sonucunda ortaya çıktığı bilinmektedir. Vücutta yağlı cilt dokularına sahip alanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Yağ Bezesi Tekrarlar Mı?

Hastaların en çok sorduğu soru, yağ bezesi operasyonundan sonra lipomun alındığı bölgede tekrarlama ihtimalinin olup olmamasıdır. Yağ Bezesi operasyonunda yağ bezesi kapsülü (kesesi) ile birlikte temizlenmişse aynı bölgede bir daha yağ bezesi tekrarlama ihtilmali yoktur.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !