Varisli Damar Tedavisi

Varisli Damar Tedavisi

Varis hastalıkları hem kadın, hemde erkeklerin yüzde 30 ile 50’sini etkileyen genetik bir rahatsızlıktır. Halk arasındaki “varisli damarlar” kalıbı genel olarak bacaktaki büyük damarları ifade etmektedir. Aslında bu terim bir nevi doğru olsa da, varis sorunu sadece büyük damarlarda meydana gelmez. Örümcek damar olarak da adlandırılan kılcal damarlarda da oluşabilir.

Venöz Sistem Nedir?

Venöz sistem, bacak derinliklerinden çıkan ve derinin tüm yüzeyine yayılan büyük, orta ve küçük damarlardan meydana gelir. Vücudun yerçekimi ile savaşmasına ve kanı ayaklardan kalbe doğru itmesine izin verecek bir sistem olarak ön plana çıkar. Böylelikle yeniden oksijenlenerek, arteriyel sistemle birlikte vücuda yeniden geri pompalanabilir. Bu kapakların doğru bir şekilde çalışmaması halinde ise, kan akışı bacaklarda biriktiğinden dolayı varis oluşumu başlamış olacaktır.

Varisli Damarlarınız Varsa Ne Yapmalısınız?

Varisli damarlara sahip olmak aslında estetik anlamda oldukça büyük bir sorundur. Görüntü olarak bir sorun olurken, aynı zamanda kalp sağlığı açısından da riskler taşıyabilir. Varis rahatsızlığınız bulunuyorsa bu konuda iyi bir tecrübeye sahip olduğumuzu belirterek sizleri en yakında bulunan kliğinimize davet ediyoruz. Ücretsiz muayene ve ücretsiz doppler çekimi ile sizin için en iyi tedavi yönteminin belirlenmesini sağlayabiliriz.

Varisli Damar Tanısı

Her insan farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle doğru teşhis ve tedavi yöntemi sizin yapınıza bağlı olarak değişebilir. Bu konuda en net kararı ise uzman hekim vermelidir. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Bolat Bakırköy Kliniğin’de varise dair tüm sorunlarınıza çözüm sunabilecek tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Yaklaşık 30 yıldır varis hastalığına karşı binlerce hastaya sorunsuz şekilde operasyonlar gerçekleştirmiştir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !