Varis Tedavisi İçin Geç Kalmayın!

Varis Tedavisi İçin Geç Kalmayın!

Varis tedavisi için geç kalındığında hastalar oldukça sancılı bir süreç içine girebilmektedir. Bu dönemlere gelmeden önce kişiler ameliyatsız yöntemler üzerinden varis sorunundan kesin olarak kurtulabilirler. Yani varisi tamamen bitirebilmek için, kesinlikle bıçak altına yatmaya gerek yoktur. Uzun yıllardan beri kullanılan modern tedavi yöntemleri sayesinde varisten tamamen kurtularak eski pürüzsüz görüntünüzü yeniden elde edebilirsiniz.

Bacak varisinin belirtileri:

Bacak ağrısı: En sık rastlanan yakınmadır. Genellikle dizin aşağısında tüm bacağı etkiler. Ağrı bir tek noktada ise muhtemel başka bir sorun vardır. Ağrı yürümek gibi bacak kaslarını çalıştıran egzersizlerle, ayağı yükseltmekle ya da varis çorabı giymekle azalır.

Varis damarında ağrı: Damarın kendisi bazen ağrı yapabilir. Özellikle kadınlarda bu damarlar adet öncesi dönem ya da adet döneminde belirgin ağrıyabilir.

Ayak şişliği: Özellikle ayak bileği bölgesindedir. Dizin yukarısında pek şişlik olmaz. Şişlik bir tek noktada değil ayağın genelinde olur.

Yorgunluk: Özellikle çok uzun süre ayakta kalındığında normal insanlardan daha belirgin bir yorgunluk oluşur.

Ayaklarda ağırlık hissi: Bazı insanlarda sanki ayaklara ağırlık bağlanmış gibi bir his vardır.

Yanma ya da sıcaklık hissi: Yine diz altında belirgindir. Toplardamarlar sıcak havalarda daha belirginleştiği için yazın yanma hissi daha fazladır. Ayakları soğuk suyla yıkamak rahatlatır.

Bacaklarda kramp: Özellikle geceleri, yatınca olur.

Kaşıntı: Sadece varis olan bölgelerde olur.

Uyuşma: Özellikle ayak parmaklarında olur.

Huzursuz bacak:  Varis hastalarında oldukça seyrek görülür.

Varis Tedavisinde Geliştirilen Yöntemler

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemi aslında çok uzun zamanlardan bu yana yapılmaya devam etmektedir. Fakat belirli klinik veya hastanelerde bu tedavi gerçekleştirildiğinden dolayı, bu toplumumuz tarafından tam olarak bilinmeyen durumlardan biridir. Ameliyatsız varis tedavisi şu anda 3 farklı yöntem üzerinden sağlanmaktadır.

Bu yöntemler: Lazer, radyofrekans, köpük yani skleroterapi yöntemidir. Hasta muayene olmak üzere bünyemize geldiğinde ise, Kalp ve Damar Cerrahlarının aldığı kararlarla birlikte tedavi konusunda alınacak başarı oranı bir hayli yüksektir.

Ücretsiz Muayene İmkanı:

Kliniklerimizden randevu alarak, Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlarımız tarafından ücretsiz muayene olabilirsiniz. Ayrıca SGK ile bir anlaşmamızın olmamasına rağmen SGK’lı hastalarımız için kliniklerimizde %50 indirim uygulanmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !