Varis Tedavi Fiyatları

Varis Tedavi Fiyatları

Damarsal problemler arasında en sık karşılaştığımız varis olup  toplardamar ve kılcal damar genişlemesi şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Özellikle toplardamar genişlemesi tedavi edilmemesi halinde ilerleyen süreçte ciddi sorunlara neden olmaktadır. Tedavisi ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Cevabı en çok merak edilen hususlardan biri haliyle tedavi ücretleri olmaktadır. Tüm hastalıkların tedavi ücretleri, birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler; varislerin boyutu, yaygınlığı, kullanılacak alet, hastanın özel sağlık kurumu veya resmi kurum üyeliği,  şeklinde olabilmektedir.  Örneğin  kılcal damar ile kalın varislerin tedavisi aynı olmamaktadır. Bir başka örnek ise A hastası 4-5 cm alanda sorun yaşarken B hastası bacaklarının tümünde yaşayabilir.  Bu iki hastanın tedavi ücreti de farklılık göstermekle birlikte en sağlıklı ücret muayene esnasında belirlenir.

Muayene Ücretsiz Yapılıyor

Medicine Arts varis tedavi merkezi Türkiye genelinde hastalarına 22 yıldır ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani SGK güvenceniz olmasa da muayeneniz ücretsiz yapılır.

Tedavi Ücretimi Nasıl Öğrenirim

Yukarıda alt ve üst ücret limiti belirtilmiş olup, size özel tedavi ücretini öğrenmek için şimdi 3 farklı seçenekten  bahsedeceğiz. Kliniğimize gelerek muayene olabilir  ya da oturduğunuz yerden sanal muayene ile ücret hakkında  bilgi alabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki alternatifleri bakalım.

1) Kliniklerimizde Ücretsiz Muayene Olarak Öğrenin

Hastalığınıza uygulanacak yöntem ve ücretin belirlenebilmesi için hastalığın görülmesi gerekir. Her zaman ilk önce önerilecek yöntem doktor muayenesidir. 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılan varis muayenesi için size en yakın kliniklerimize randevu alarak gelebilirsiniz. Alanında tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanlarımız sizimuayene ederek öncelikle hastalığın teşhisine, sonrasında ise uygulanmasını uygun gördüğü tedaviye karar vermektedir. Bu noktadan sonra size tedavi ücreti ve tedavinin nasıl yapılacağını aktarmaktadır. Doktorun belirttiği ücret size uygun gelmesi halinde onay vererek tedaviye o an yada başka bir güne randevulaşarak başlarsınız. Ya da kabul etmemeniz halinde herhangi bir ücret ödemeden ayrılırsınız.

2) WhatsApp Resim Göndererek Öğren

Türkiye’de bir ilke daha imza atan Medicine Arts sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden hastalığın teşhisi, evresi ve uygulanacak tedavi ile merak ettiğiniz tedavi ücretini öğrenme imkanı sunuyor. Son yıllarda hızla yaygınlaşan akıllı telefonlarınızdan yararlanarak hastalığınıza dair 2-3 tane resim göndermeniz yeterlidir. Resimlerinizi telefonla çekerek WhatsApp ile gönderebilirsiniz. Tüm kliniklerin kendine özel WhatsApp numaraları olup, aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda size en yakın klinik ve WhatsApp numarasını görebilirsiniz. Hastalığınızı gösteren resimler çekerek gönderin, kısa sürede cevap gelsin.

3) Bilgisayardan Resim Gönder

Sanal muayene ile hastalarımızı hastalıklar ve belirtileri doğrultusunda bilgilendirme hizmetimiz bulunmaktadır.  Muayeneye gelmeden hastalığın tanısını, size gerekli olan tedavi yöntemlerini ve tedavi sonrası ödemeniz gereken ücreti, merak ettiğiniz başlıca konuları evinizden, iş yerinizden veya oturduğunuz yerden bir tıkla öğrenebilirsiniz.

Aşağıda yer alan formu kullanarak resim göndermeniz  mümkündür. Ad soyad ile telefon yada E-mail herhangi biri ya da her ikisinin hatasız olmasına dikkat ediniz. Hemen alt kısımda yer alan Dosya Seç butonuna tıklayarak göndermek istediğiniz resim ya da resimleri seçerek doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Tedavi ücret bilginiz bu defa formda belirtmiş olduğunuz E-mail adresine cevap olarak iletilecektir.

Merak Ettiğiniz Soruları Doktorumuza Sorun

Yukarıda ücret ile ilgili bilgilere yer verilmiş olup, dilerseniz aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanarak doktorlarımıza merak ettiğiniz tüm hususlarda sorularınızı iletebilirsiniz. Hastaların en çok merak ettiği bazı hususlarda bilgi vermek istiyorum.

Varis İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Varis hastalığının teşhis ve tedavisi Kalp Damar Cerrahi Uzmanları tarafından yapılmakta olup, muayene ve tedavi için mutlaka Kalp ve Damar Cerrahi uzmanları tercih edilmelidir. Dahiliye (İç Hastalıkları) bu alanda yeterli bilgi ve deneyime sahip değildir.. Medicine Arts kliniklerinin tümünde kalp damar cerrahi uzmanlarından oluşan doktorlar görev yapmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak doktor kadromuzu görebilirsiniz.

Kadın Varis Doktorunuz Var mı?

Kadınlarda sık görülen kılcal damar ve toplardamar genişlemesi bir çok bayanın tedavide utanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle Bakırköy kliniğimizde kalp ve damar cerrahi uzmanı yanı sıra genel cerrahi alanında hizmet veren kadın doktorlar görev yapmaktadır. Randevu alırken ya da hasta kabul kısmında kadın doktor isteğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tüm varis tedavi yöntemlerinin ne kadar sürüp sürmeyeceği tamamen hastanın genişleyen damarlarının yaygınlığı, türü ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Varislerin çok yoğun olduğu kişilerde tedavi birden fazla seans sürebilir. Çoğu kılcal damar genişlemelerinin tedavileri 1 seans sürmektedir. Ancak en doğru kararı ve bilgiyi muayene esnasında size doktorunuz verebilir. Genel  olarak varis tedavisi  1-6 seans arasında değişmektedir. Seanslar 10-30 dakika sürmekte olup, tedavi sonrası evinize, işinize sosyal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. tedavide narkoz vs. kullanılmadığı için hastanede yatma, iş gücü kaybı gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaz.

Varis Çorabı Kullanmak Gerekir mi?

Kliniğimize gelen tüm hastalara bilimsel yöntemlerle tedavi öneriyoruz. Çünkü bu işin tek çözüm yolu budur. Fakat muayene ettiğimiz kadınlarda gebelik sürecinde damar genişlemesi oluşumunun önüne geçmek için sizlere varis çorabı kullanmalarını  önereceğiz. Ölçülerinize uygun şekilde alacağınız hamile varis çorapları ciddi anlamda koruma kalkanınız olacaktır.

Doppler Çekimi Gerekir mi?

Kliniğimizde görev yapan doktorlar alanında tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanlarından olup, genelde varis filmi çekimine gerek duyulmamaktadır. Çok nadir gerek duyulan Doppler çekimi kliniğimizde yapılabilmektedir. varis tedavisinin nasıl ve nerede bulunan hangi damara yapılacağı bu inceleme sonucunda tespit edilir.  Bu tür işlemler için hastaları dışarıdan hizmet almaya, zaman kaybı yaşamaya zorlamıyoruz.

Varis Oluşumunu Önleyen Hareketler Nelerdir?

Henüz böyle bir sorunu olmayan ya da tedavi olanların aynı sorunla karşılaşmaması için öncelikle hareketli bir hayatı alışkanlık haline getirmeleri gerekir. Hastalığın nedenlerinde gördük ki, birçoğu hareketsizlikten kaynaklanmaktadır. Bu nedenle hayatınızın bundan sonraki kısmında daha fazla yürümeli ve yaz aylarında bol bol yüzmelisiniz. Çünkü egzersiz ve yürüyüşler kasları çalıştırarak kan akışını normale döndürecektir. Bu esnada varise bağlı ağrılar  kendiliğinden geçmektedir.  Toplardamarda ortaya çıkan yüksek basıncın en önemli sebeplerinden  biri ayakta uzun süre kalmak ya da ayakta sabit çalışmaktır.  Belirli aralıklarla kısa süreli bile olsa yürümeli, yere uzanarak bacaklarınızı  yukarıda tutmalısınız. Bu şekilde damarlarda oluşan basınç dağılır.

Varis Tedavi Yöntemleri

Varis tedavi yöntemleri olarak 3 ana başlık altında toplayacağız.  Yöntemleri belirleyen unsur ise vakanın seviyesi olacaktır. İlk başlarda kılcal damarla kendini gösteren varis ve diğer varisin formlarında farklı tedavi yöntemlerine başvurulacaktır. Kliniğimizde uygulanan varis tedavi yöntemleri sıralanacak olursa;

  • Lazerle varis tedavisi
  • Skleroterapi ile varis tedavisi

Radyo frekansla varis tedavisi sayabiliriz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !