Varis Hastalarında Kaşıntı

Varis Hastalarında Kaşıntı

Varis hastalarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi de ‘Kaşıntı’ dır.

Kaşıntının ana nedenlerinden biri kapakçık bozulması sonucu damarlarda bekleyen kirli kandır. Kapakçıkları bozuk olan toplardamar kirli kanı kalbe göndermek yerine damarlarda beklemesine neden olmaktadır. Buda damarların genişlemesi ve cilt dışına taşmasına sebebiyet vermektedir. Bekleyen kirli kan kaşıntının en önemli sebeplerinden biridir. Kaşıntı, varis hastalığının ileri aşamada olduğunu göstermektedir. Kaşıntıdan dolayı cildin delinerek kanamaya devam etmesi sık görülmektedir. Kanayan varisleri durdurabilmek çok zordur. Çünkü toplardamar kanamasının kendi halinde durması oldukça zordur. Kanayan yerin üstüne bastırıp acil tıbbi yardım almanız daha doğru olacaktır.

Varis kaşıntısı hissetmiş olduğunuz anlarda yapacağınız ilk şey; Kalp ve damar cerrahı uzmanından randevu almanız olacaktır. Varis tedavisinde ilk olarak başvurulan yöntemler;

 • Lazer ile varis tedavisi
 • Radyo frekans ile varis tedavisi
 • Skleroterapi ile varis tedavisi

Varis hastalığından, bu 3 tedavi yöntemiyle kurtulmanız mümkündür. Varis hastalığı kesinlikle bitkisel tedavisi olan bir hastalık değildir.

Varis çorabı işe yarar mı?

Varis çorabı, herkesin yakından tanışmış olduğu ürünlerden biridir. Özellikle de annelerimizle bağdaşlaşmış olan bu varis çorabı, varis üstündeki etkisi yanlış bilinir. Varis çorabının koruyucusu, varis ağrılarının şiddetlendiği zamanlarda dindirici özelliği bulunur. Fakat tek başına varis tedavisi için yeterli olmaz. Bundan dolayı da varis çorabı giyip, bunu korumanız mümkün değildir. Varis, kalp ve damar cerrahisinin uzmanlık alanına girmektedir. Tedavisi ise modern tedavi yöntemleri ile mümkündür.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizden randevu alarak, Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlarımız tarafından ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

& yorumlar

  • Merhaba Güldane hanım tüm varisli bölgelerinizin net ve kapsamlı resimlerini 0533 168 49 50 WhatsApp hattımızdan gönderirseniz bizzat kalp ve damar cerrahi uzmanı doktorlarımız tarafından cevaplanır.

 • merhaba …ben norifibromozatis hastasiyim …nf1 bulgulari var..biyopsi yaptirdim rontken de cektile ultrason da vari galiba teshis bu…birkac tanesini aldirdim..simdi hastaneler pek ililenmiyo..biseyler soyleyip gonderyolar ..zaten ben internette arastirdim hastalik hakinda bilgim var..benim tedaviye ihtiyacim var ..kimsede irali olmuyo hastanede…ucret nedir bilgi almak istiyorum ben yardimci olursaniz sevinirim…..pendikte ikamet edyorum ..

  • Sizin durumunuzu mutlaka muayene edip degerlendirmek gerekiyor. Tamamiyle ücretsiz muayene randevusu oluşturun aşağıdaki iletisim numaramızdan ve bizzat konuyla bizzat muayene ederek durumunuzu değerlendirmek isterim. Norifibromozatis tedavisi yapmaktayız. Radio Frekans yöntemiyle buharlaştırma yöntemiyle yok edebilmekteyiz.
   Geçmiş olsun.
   05331684950 – 02122659999

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !