Varis Hastalığına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis Hastalığına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sağlık sorunlarına en kolay yoldan ulaşmayı düşünen insanları kandırmak çok kolaydır. Küçük yerleşim yerlerinde yaşayan ve yeterli imkanı olmayan insanları aldatmak çok daha kolaydır. Bir insana sağlık alanında ameliyata başvurmadan, tedavisiz bir şekilde bitkisel karışımlar aracılığıyla iyileşeceksin dediğiniz zaman hemen inanabilir. Çünkü insanlar genel itibariyle ameliyattan korkmaktadır. Bu da hata yapmalarına neden olur. Varis hastalığı da bu hastalıklardan birisidir. Cerrahi bir müdahale olmadan tedavi olmak imkansızdır. Ameliyatsız teknolojik cerrahi müdahalelerle tedavi olmak daha rahat ve kolaydır.

Varisin Bitkisel Tedavisi Mümkün Değildir

Tedavi olunduğu zaman hastalıktan ve hastalığın neden olduğu şikayetlerden kurtulanacağı gibi bir yanılgıya düşülmektedir. Bitkisel tedavi yöntemleriyle bunun imkanı hiç yoktur.

Neden Mümkün Değil ?

Hastalığın yapısı hakkında bilgi sahibi olmadan bu soruya cevap vermek zordur. Varis hastalığı genel olarak bacaklarda olan toplardamarda ki kapakçığın bozulması sonucunda ortaya çıkan bir sorundur.

Kapakçık Bozulması

Atardamar ve toplardamar insan vücudunda bulunan en önemli iki dolaşım sistemidir. Bunların arasında ki bağlantıyı kılcal damarlar sağlamaktadır. Atardamar, vücuda temiz kan taşır. Toplardamar ise oksijen yönünden yetersiz olan kirli kanı kalbe geri taşımaktadır. Kirli kan yer çekiminden dolayı geri kaçma ihtimali vardır. Geri kaçmayı önleyebilmek için 5-10 cm aralıklarla kapakçık bulunmaktadır. Bu kapakçıklar görevini yerine getiremedikleri zaman kirli kanda beklemeye başlar. Bu durum sonucunda damarlar genişlemeye, ağrı, kanama ve kramp gibi sorunlar ortaya çıkar.

Varis Neden Meydana Gelir?

Varis hastalığı kapakçıklarda bozulma meydana geldiğinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Peki kapakçıklar neden ve hangi hallderde bozulur ?

Ayakta Fazla Durmak: Varis hastalığının en çok görülme nedenlerinden birisi sabit ve uzun süre ayakta durmaktır. Bu durum genellikle çalışan insanlarda görülen bir durumdur. Güvenlik, öğretmen, tezgahtar, torna tezgahı operatörleri gibi mesleklere sahip olan insanlarda daha çok görülmektedir. Uzun süre ayakta durmak toplardamarda basınca sebep olacağı için kapakçık bozulmasına neden olmaktadır.

Hareketsiz Oturmak, Çalışmak: Uzun süre oturan insanlarda da aynı hastalık çıkabilmektedir.

Hamilelik, genetik yatkınlık, fazla kilo, hormonal dalgalanmalar gibi nedenler varis hastalığına neden olan diğer durumlardır.

Beslenme İle Alakası Yoktur

Varis hastalığının ortaya çıkma nedenlerini incelediğiniz zaman hastalığın beslenme ile alakası olmadığını görürsünüz. Aynı şekilde beslenmenizi değiştirmenizde hastalığa çözüm değildir. Tek çözüm yöntemi cerrahi müdahalelerdir.

Bitkisel Tedavi Mümkün Değil

Diğer hastalıklarda olduğu gibi varis hastalığına da çözüm olarak ilk başta ameliyata başvurulmuştur. Günümüzde ise çok nadirde olsa kapakçık onarımı işleminde ameliyata başvurulmaktadır. Uygulama esnasında bozuk olan kapakçıkların sağlamları ile değiştirilmesi hedeflenir. Kapakçık nakli ise hastanın kendi vücudundan ve genellikle koltuk altı bölgesinden alınmaktadır. Stripping Venektomi, Pake Eksizyonu, Hook Venektomi gibi ameliyatlar kapakçık onarımı yeterli görülmediği için geliştirilen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin amacı ise kapakçıkları bozulan toplardamarı vücuttan çıkarmak ya da uçlarını keserek devre dışı bırakmaktır.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

2000 yılından sonra ameliyatsız tedavi yöntemleri yaygınlaşmıştır. Kamu hastanelerinde ameliyat uygulamaları halen devam etmektedir. Radyo frekans, radyo dalgaları, lazer ısı enerjisi, Skleroterapi ve köpük gibi uygulamalarla ameliyat olmadan tedavi mümkündür. Ancak bu uygulamaları uzman kalp damar cerrahlarının uygulaması gerekir.

Bitkisel Tedavi Ne İşe Yarar ?

Bitkisel karışımlar hastalığı tedavi etmez ancak faydası vardır.

Kısmen Şikayetleri Azaltır

Varis hastalığı yaşayan kişilerde genellikle ağrı, kramp gibi rahatsız edici durumlar ortaya çıkmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemleri ile bu rahatsızlıklar kısmen azalmaktadır. Ancak hastalıkları tamamen ortadan kaldırmaz. Belli bir süre sonra bacakta renk değişimi, kanama ve sertleşme ile varis ülseri ortaya çıkar.

Eğer bitkisel karışım kullanacaksanız, at kestanesi özü kullanabilirsiniz. At kestanesi özü ağrılarınızı kısmen azaltır ancak tamamen ortadan kaldırmaz.

Kazanç Sağlayabilmek İçin İnsan Sağlığı İle Oynuyorlar

İnternet üzerinden bitkisel tedavi yöntemleri hakkında araştırma yaptığınız zaman insanların para için neler yaptığını görürsünüz. Hastalık hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar karşılarına çıkan sonuçlardan etkilenip hayranlık duyacaktır. Hatta hemen uygulamayı deneyen bile olur. Ancak bir işe yaramadığını gördüklerinde büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Hatta e-kitap gibi yaygın olan bir siteye, ‘’15 Günde %100 Bitkisel Tedavi’’ adında bir kitap hazırlayıp koyanlar var. Bu kitabı da 69 TL gibi bir fiyata satışa koymuşlar. Kİtabın yazarı ne eczacı, ne sağlıkçı ne de bir doktordur. Ama nasıl oluyorsa 15 günde sonuç alabileceğinizi söylüyor.

Hastaneye gittiğiniz zaman bu hastalıkla ilgilenen alan kalp damar cerrahıdır.

Medicine Arts bütün hastalara ücretsiz muayene imkanı tanımaktadır. Ankara, İstanbul ve İzmir kliniklerimizden randevu aşabilirsiniz. Hatta SGK ile anlaştığı için kliniklerimiz tedavi ücretlerinde de %50 indirim uygulanmaktadır.

Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar ?

Bizi arayıp tedavi ücreti hakkında bilgi sahibi olan hastalarımızı ücretsiz olan muayenemize davet ediyoruz. Doktorumuz muayene esnasında; varisin türüne, uygun tedavi yöntemine, kaç seansın gerekli olduğuna karar vererek belli bir maliyet oluşturur. Tedavi ücretimiz ekonomik ve bütün bütçelere uygundur.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !