ÜCRETSİZ MUAYENE

ÜCRETSİZ MUAYENE

Türkiye’de ilk olup ve uzun zamandır ücretsiz muayeneyi sürdüren, Medicine Art kliğinimizde bu uygulamayı 22 senedir devam ettirmekteyiz. Kalp damar ve genel cerrahi , estetik alanlarında hizmette olan kurumumuz İzmir, Ankara, İstanbul olmak üzere 5 farklı kliniğimizle hizmetteyiz. Varis tedavisinin merkezinde olmamızlar, hastalarımızın tümüne ücretsiz muayene sunmaktayız.

Randevu Almayı Unutmayın

Ücretsiz muayeneden yararlanabilmek için merkezlerimiz İstanbul’da Bakırköy, Kadıköy ve Şişli de bulunmaktadır. Ankara ve İzmir’de olan kliniklerimizin yerlerini de siteden öğrenebilirsiniz. Aşağıda bulunan kliniklerin telefonları yer alıyor. Size en yakın olan şubeyi 08.00 ila 00.00 saatlerin arasında arayarak hasta danışmanlarımızla randevu oluşturmanız mümkündür.

Medicine Arts’ta Tedavisi Yapılan Hastalıklar

İlk başta kalp damar cerrahi ile başlamış olan hizmet sürecinin devamında genel cerrahiyle plastik ve estetik cerrahi alanlarının eklenmesiyle kendimizi geliştirdik. Kalp damar cerrahi kısmında Varis ve Hemanjiom gibi hastalıkların tedavileri yapılır. Genellikle cerrahi uzmanlarıysa özellikle de proktoloji kısmında tecrübelidir ve bu kapsamda da kıl dönmesi, anal fissür, apse, hemoroid, anal hematom, kondilom, fistül dışında yağ bezesi, ben tedavisi, yağ kisti gibi de hizmetler verilmektedir. Estetik ve plastik cerrahi alanındaysa yüz, göğüs, burun, karın gibi estetik amaçlı olan birçok uygulama yapılıyor. Dilerseniz hastalıkların ayrıntılarına ve uygulanacak olan tedavilere bakalım.

Varis

Genellikle ayakta uzun bir süre kalan ve hamile bayanlarda toplanan toplardamar genişlemesinde ameliyatsız olacak şekilde tedaviler uygulanmaktadır. Alanında ise uzman kişiler tarafından konulan teşhislerde tüm hastalar da ücretsiz muayene sunulur. Kılcal damar tedavilerindeyse lazer ve radyo frekans yöntemi yeterliyken, orta ve kalın varislerdeyse daha çok köpükle skleroterapi uygulamaları hekim tarafından tespit edilir.

Hemanjiom

Türkiye’nin ilk damar beni tedavi merkezi olan Medicine Arts kliniğimizde damar benleri ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilir. Doğum sırasında ortaya çıkmış olduğu için bebeklerde daha sık görülebilen hemanjiom tedavisinde lazer ve köpük uygulaması da başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Karaciğer hemanjiomu tedavisinde Doç. Dr. Selim Sarı tarafından anlaşmalı olan hastane de yapılmaktadır.

Kıl Dönmesi

Kalp damar alanlarında verilmiş olan hizmetlere kısa bir şekilde göz atıp daha sonrasında dilerseniz de genel cerrahi uzmanlarının alanına girip hastalıklar bir göz atmamız gerek. Proktoloji teşhis ve tedavisine de ağırlık verilen, özellikle de 15 ila 35 yaşları arasında erkeklerde daha sık bir şekilde görülen kıl dönmesi tedavilerinde en etkili yöntemlerden birisi ise mikro sinüsektomi kliniğimizde ise başarılı doktorlar tarafından uygulanır. Klasik ameliyatlarda ise kesi yapılmış olan alanda 30 cm gibi olurken mikro sinüsektomi uygulamasında 2 cm alanda yapılır. Narkoz ve ameliyathane ortamı olmadığı sürece hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi problemler yaşanmamaktadır. Hasta tedavi edilip sonrasında evine ve normal hayatına geri dönebilmektedir.

Hemoroid

Halk arasında basur bir şekilde bilinmektedir ve en sık görülen ise makat hastalıkları arasında yer alır. Kabızlık sorunundan dolayı yollar ile neden olduğu hemoroid ise özellikle de dışkılama sırasında ıkınmanın damar basıncını arttırıp genişlemesine neden olur. Genişlemiş olan damarın etrafında yer alan makat kaslarına baskı yapıp gevşemesine neden olmaktadır. makat kasları gevşemesiyle beraber toplardamarlardaki genişleme ise sürekli bir şekilde ilerler. Öyle olduğu zaman 3. Derecede olursa eğer dışkılama sırasında anüs dışına çıkar. 4’üncü derece olursa eğer sürekli anüs dışında bulunur. Yapılacak olan muayene ilk olarak hastada hemoroid derecesi belirlenmektedir. 1. Derecedeyse eğer Daflon ve Doxium tedavisi uygulanır. 15 gün içerisinde geçmezse veya daha ileri derecedeyse eğer cerrahi işlem gerektirir. Kanamalı basursa 2 ve 3’üncü Derecedeki hastalarda Lazer ve RBL Türkçe karşılığında lastik ile boğma yöntemi uygulanmaktadır. 4’üncü derece de olanlardaysa oldukça gelişmiş olan ameliyatlardan birisi de THD uygulanır.

Anal Fissür

Başlık yabancı gelmiştir buna eminiz. Makat çatlağı dendiği zaman ise aklınıza gelir. Makat yırtığı olarak da bilinmektedir. Anal fissür doğrudan kabızlıkla alakalı olmaktadır. Kabız kişilerin dışkısı normal zamana göre de hacim olarak büyük ve sert olur. Dışkılama sırasında bundan dolayı makat kaslarını zorlamaktadır. Bazen de çizip geçilir. Makat iç kısmındaysa hafif bir yırtık ve birkaç damla kanamayla beraber ortaya çıkacak olan bu sorunda kişilerde şiddetli can yanmasına da neden olur. İlk 10 ila 15 gün içinde yeni olarak kabul edilmektedir. Dışkılama sırasında ortaya çıkabilecek olan can yanması tuvaletten çıktığınız zaman kendiliğinden kaybolacaktır. Bu zamanda kiniklerimize gelen hastalara genel olarak Rectoderm gibi kremler ile tedavi uygulamaktayız. Fakat 15 gün geçmiş olan kronik hale gelen hastalardaysa dışkılama sırasında başlamış olan can yanması ise 3 ila 4 saat sürebilmektedir. Bu durumda ise daha fazla müdahale gerekir. Anal Fissür ameliyatı ise dışkı ve gaz kaçırma riskini ortaya çıkaracağından dolayı çok fazla önerilmemektedir. Bunun yerine bir dakika kadar kısa bir zamanda yapılan botulinum toksini uygulaması yapılmaktadır.

Anal Hematom

Hemoroid ile karıştırılabilen hastalık ve makat bölgesinde görülebilen en ağrılı hastalıktan biridir. Türkçe karşılığı olarak pıhtı toplanması olarak bilinirken, kabızlık ve ıkınma burada risk taşır. Ikınan kişilerin makat bölgesindeyse damarlar patlayıp cilt altına kan akışı görülür. Kan akışı ise bir noktadan sonra pıhtılaşma, şişliğe ve ağrı oluşur. Tedavisi anal hematom ameliyatıyla mümkün olmaktadır. 1 cm alanda ise yapılacak olan kesiyle cilt altında birikmiş olan pıhtı boşaltılır. Herhangi bir dikiş atma gibi durumlar gerek duyulmamaktadır.

Yağ Kisti & Yağ Bezesi

Kontrol dışında çalışan yağ bezleri altında, kontrolsüz bir yağ artışı sebep olur. Kafa, avuç içlerindeki alanlarda yap kisti görülürken, vücudun diğer yerinde görülmüş olan ve hareket ettirilen yağlarsa yağ bezesidir. Her iki şey de küçük kesi ile çıkarılır.

Ben Aldırma

Vücudunun her yerinde çıkabilen ve bu benlerin sürekli kanserleşme riski taşıması bulunur. Bunun bilincinde olan kişiler veya estetik açıdan kötü görünümünü engellemek isteyen kişiler ben aldırma işlemi yaptırırlar. Ameliyatsız yöntemler ile yapılacak ben tedavisi lazer ile yapılırsa hiçbir iz kalmamaktadır. Radyo frekans ve elektrokoter uygulamasındaysa az da olsa iz kalır.

Estetik Uygulamalar

Medicine Arts kliniğimizde hasta kabul eden Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı, tüm muayeneleri ücretsiz bir şekilde gerçekleşmekte. Meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme, burun estetiği, botulinum, karın germe ve PRP vs gibi birçok estetik uygulaması yapılır.

Erkek ve Kadın Doktor Seçeneği Sunuluyor

Medicine Arts kliniğimizde yalnızca ücretsiz muayeneyle sınırlı kalmayıp aynı zamanda ise hastalarına hekim seçme imkanını da sunmaktayız. Erkek doktorların dışında özellikle de makat hastalıklarında daha sık ihtiyaç duyulan bayan genel cerrahi uzmanı bulunuyor.

Tedavi Ücretlerinde %50 İndirim

Medicine Arts kliniğimizde sunulmuş olan tek avantaj ücretsiz muayene ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda ise SSK, Emekli Sandığı, Bağkur ve TSK personelinin tedavilerinde %50 indirim yapılır.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

  • Merhabalar Tülay Hanım keloid için steroid enjeksiyonu yapıyoruz. Tedavi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !