Sivilce

Sivilce

15 ila 25 yaş grubu arasında en fazla görülen kozmetik ve de sağlık problemidir. Uygun bir biçimde tedavi edilmediği zaman keloid olarak isimlendirilen kabarık bir biçimde veyahut çopur olarak isimlendirilen çukurlaşma biçiminde bir iz bırakmaktadır.

Pek çok tedavi yöntemi denenmekte olan sivilcede en çok kullanılan tedavi kimyasal  bir peeling + laser kombinasyonu olarak öne çıkmaktadır. Kliniklerimiz içerisinde kimyasal peeling yöntemiyle beraber aktif sivilcelerin yanı sıra sivilceye neden olan komedonlar azaltılmaktadır. Bunun takibinde laser uygulaması ile birlikte keloid ve de çopurlar siliniyor.

Uygulama sonrasında cilt üzerinde yağlanma azalarak gözenekler de daralabilmektedir. Aylık seanslar şeklinde uygulaması yapılan tedavi 4 seanstan sonra yeterli  bir düzelme sağlıyor yinelemesini engellemek amacıyla 3 veyahut 6 ayda bir idame olarak tedavi uygulanmaktadır.

Radyo Frekans İle Sivilce Tedavisi

Radyo frekans aslında lazer tekniğiyle karıştırılıyor olsa da seans sayısı çok daha azdır  ve cilt tedavisi konusunda iz bırakmamakta olan teknik şeklinde kabul ediliyor. Sivilce tedavilerinde de başvurmakta olduğumuz radyo frekans tekniği içerisinde cihazdan yollanan radyo dalgaları aktif olmaktadır. Akneli olan bu bölge radyo dalgalarının etkisi sayesinde tahrip olarak temizlenmektedir.

Tedavi bittikten sonra öneride bulunduğumuz ilaçların eksiksiz bir şekilde  kullanılmasıyla beraber geriye kesinlikle iz kalmamaktadır. Radyo frekansla sivilce tedavisi olmak amacıyla yapmanız gereken iletişim numaralarımız aracılığı ile bize ulaşmaktır.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !