Sivilce Tedavisi ve Ücret Bilgisi

Sivilce Tedavisi ve Ücret Bilgisi

Vücudun nerdeyse her bölgesinde oluşma imkanı olan ve yaygınlığı fazlasıyla değişen  HPV isimli virüsün sebep olduğu bir hastalıktır. Siğil yalnızca bir parmakta olabileceği gibi el ile birlikte ayak, yüz ve vücutta fazlasıyla yaygın bir şekilde olabilmektedir. Bulunduğu bölge ile birlikte, kaç adet olduğu, büyüklüğüne ve de hastanın resmi belgesinin bir belgesinin bulunup bulunmamasına göre tedavi ücretinde değişiklik olmaktadır.

HPV Nedir


Human Papillom Virus şeklinde yazılan kelimelerin baş harfidir, human bir insan anlamında, papillom parmaksı  bir çıkıntı, virüs  ise bir çeşit mikrop olduğunu tanımlamaktadır. Yani insanlarda bulunan parmaksı çıkıntılar biçiminde meydana gelen  mikrobik hastalık anlamındadır. Halk içinde kurbağaya dokunmak ile bulaşacağına inanılıyor olsa bile bu inanış hiç bir şekilde doğru değildir  ve bu mikrop kurbağa üzerinde yaşayamamaktadır.

HPV tedavisi

Siğil tedavisiyle beraber takibi çok büyük bir titizlik gerektirmekte olan bir işlemdir. Görünenlerden ayrı olarak etrafta yer alabilecek fazla küçük  durumdaki siğillerinde aynı anda tedavi edilmesi gereklidir. Zira tedavi esnasında gözden kaçırılacak küçük durumdaki siğillerin zaman içerisinde büyüdüğü zaman tekrar uygulama gerekmektedir. Halk arasında okutmakla beraber incir sütü sürmek benzerindeki uygulamalar bulunmaktadır ve başarıları da azımsanması çok zor düzeyde bulunmaktadır. Asıl etkili olan şey, kişinin inancı bulunduğu düşünülmektedir. Neden veyahut etki şekli ne olur ise olsun denemekte yarar vardır fakat denerken çok fazla zaman kaybederek yaygınlaşmasına sebep olunmaması gereklidir.

Genel olarak makat siğilleri ve genital siğiller çok daha fazla yineleme eğiliminde olduğundan dolayı hastanın takiplerinin daha uzun zamanlar yapılması gereklidir.

Tedavi içerisinde ücretin olduğu kadar takip şeklinin de bir önemi vardır. Medicine Arts kliniği içerisinde makat siğilinin tedavi ücreti 6 seans veyahut 1 sene boyunca takibi dahil edilmektedir. Yani ödeme 1 defa yapılır ve 1 sene süresince bir daha ücret ödemesi yapılmaz. Tedavi içerisinde en etkili yöntem olarak bilinen Radyo frekans yönteminin kullanımı yapılmaktadır.

Ayak Tabanında Siğil

Nasır ile çok sık bir şekilde karıştırılmaktadır. Aslında bunun nasırla karıştırılması fazlasıyla normaldir zira yapı açısından fazlasıyla benzemektedir. Siğilin şu şekilde farkları vardır; alışık olduğumuz nasır olma noktalarından değişik yerlerde de meydana gelir, sayı açısından çok daha fazla olabilmektedir, yüzeyi nasırda olduğu gibi düz bir durumda değil pütürlü haldedir. Benzeyen bir şekilde radyo frekans ile başarılı bir biçimde tedavisi yapılabilmektedir.

Sonuca bakacak olursak;

Siğil aslında mikrobik bir hastalık olarak nitelendirilir fark edildiği an içerisinde tedavisine başlanması gereklidir yoksa hasta olan birey kendisinden kendine (misal olarak anüsten bağırsağa veyahut elinden vücudunun farklı bölgesine) veyahut öteki insanlara (tokalaşma ile birlikte aynı musluğa dokunmanın yanı sıra aynı havluyu kullanıyor olmak, cinsel bir ilişkiye girmek benzerinde) bulaşabilmektedir. Bundan dolayı en kısa zamanda tedaviye başlanması gereklidir.

Radyo Frekans İle Siğil Tedavisi

Siğil tedavisi içerisinde kullanmakta olduğumuz radyo frekans yöntemi pek çok farklı cerrahi operasyonda da başvurmuş olduğumuz bir yöntemdir. Radyo frekans lazer ile karıştırılmakta olan bir yöntem olsa bile işlevi net bir şekilde değişiktir. Radyo dalgaları bu özel teknikle beraber siğiller üstünde etki gösterip buharlaşmasını ve bunla beraber yok olmasını sağlamaktadır. İz bırakmayan en iyi teknik olması itibariyle beraber estetik bir şekilde rahatsızlık yaşamanıza sebep olan siğillerden tamamen kurtulabilirsiniz. Radyo frekans ile beraber siğil tedavisi ile birlikte aklınıza takılmış olan bütün sorulara alt kısımda bulunan iletişim numaralarımızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !