Siğil Tedavisi

Siğil Tedavisi

SİĞİL HASTALIĞININ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Lazerle Siğil Tedavisi:

Bu alan içerisinde lazerin etkisi çok düşüktür ve maalesef istenmekte olan sonucu verememektedir.

İlaçla Siğil Tedavisi (Yakma) Yöntemi:

Buradaki ilaç ağızdan alımı yapılabilen bir ilaç değildir. Siğil bölgesine uygulanmakta olan yakıcı özelliğe sahip bir ilacın siğilleri yakma konusunda bir maksadı bulunmaktadır. Bazı durumlarda sağlıklı bölgeyi de yakması sonucunda istenmemekte olan sonuçların oluşması muhtemeldir.

Elektrokoter Yöntemi:

Elektrokoter Yöntemi, elektrik akımıyla beraber siğilleri yakıp almaktadır. Siğillerin yoğunluğuna göre tedavide 2 seans uygulanabilir. Bu yöntemde başarı şansı ise %100’dür.

Radiofrekans (RF) Yöntemi:

Cilt üstünden uygulaması yapılan tedavilerde en başarılı uygulamalardan bir tanesi olarak bilinen Radyofrekans yöntemi, siğil tedavisi içinde kullanılmaktadır. Bu yöntemin en başarılı siğil tedavileri arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Elektrokotere benzeyen bir tedavi yöntemi olarak bilinen, RF Elektrokoter metodundan çok daha başarılı bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Climed Bakırköy Kliniğimizdeki uzman doktorlarımız, Radyofrekans ile siğil tedavisi yöntemini uygulamakta ve önermektedir.

Makat Siğili Tedavisi (Kondilom)

Normalde olan siğillerin makat bölgesi içerisinde görülen halidir. Kadın ile erkek ayrımı olmadan herkeste görülebilmektedir. Makat kısmının genel olarak daha nemli ve mikrobik bir özeliğe sahip olmasından dolayı siğillerin ilerlemesi çok kısa bir zamanda gerçekleşebilmektedir. Makat bölgesinde kaşıntı ile kanamaya sebep olabilen bu problem makat çevresiyle beraber iç bölümünde gerçekleşebilmektedir. Genel olarak ters ilişki olarak isimlendirilen cinsel birleşmeyle beraber ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde bir durum yok ise makat siğili bulunan biriyle aynı klozeti kullanmış olmanız, elinizde bir siğil olması sebebiyle de gerçekleşebilmektedir. Tedavisi ise, genel cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Kliniklerimizde, hastalarını kabul eden genel cerrahi uzmanlarımız tarafından ameliyatsız yöntemler uygulanmaktadır.  2 türlü tedavi uygulanıyor. Biri yakılma diğeri ise dondurma yöntemidir. Dondurma yöntemiyle hastalığın tekrar etme ihtimali vardır. Bu yüzden Radyofrekans yöntemiyle yakılması en doğru yöntemdir.

Vajinal Siğil

Yalnızca anüs bölgesinde değil aynı zaman içerisinde kadınların genital bölgelerinde de görülebiliyor. Tekrar aynı şekilde ilişkiye girmiş olduğunuz kişinin cinsel organından bulaşabilmektedir. Bu şekilde bir problemi fark eden çiftlerin cinsel ilişki esnasında kesinlikler prezervatif kullanmaları gerekmektedir. Eğer prezervatif kullanmazsanız sizde bulunan bu sorun partnerinizde de vajinal bir siğil şeklinde ortaya çıkmış olacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yap

  • Siğiller virütik bir hastalıktır ve bulaşıcıdır. Tedavide radyofrekans ile tek tek buharlaştırıyoruz. Tedavi yaklaşık 6 ay sürüyor. Her ay çıkan siğil buharlaştırılmakta. Kliniğimize uğrarsanız yardımcı oluruz. Selamlar

  • Kizim 14 yasinda Yaklasik iki yildir elinde bu sigiller cikti. Onceleri azdi zamanla yayildi ve cogaldi. Ten renginde cikiyor. Simdi doktorun verdigi ilaci kullandigi icin boyle kirmizi gozukuyor doktor gazda sıktı o yuzden böyle duruyor.. Cesitli zamanlarda doktorlara gosterdik yaktilar ilac krem verdiler ama gecmedi cogaldi . En son ayaklarindada cikmaya basladi. Nedenini ve tedavi seklini yazarsaniz sevinirim. Iyi günler.

  • Merhabalar Ercan Bey, elbette 0533 031 22 99 nolu telefonumuza WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. Saygılarımızla..

  • Merhaba
    Benim kızım 8 yaşında göz çevresinde yassı sigilleri var ve gün geçtikçe artıyor. Cilt ve plastik cerrahi hekimlerine danistik lazer yada elektrokoterle yakılmasını önerdiler fakat yaşı küçük olduğu için müdahale etmek istemediler. Siz bu konuda bize yardimi olabilirmisiniz

    • Merhabalar Neslihan Hanım, Evet yaşı çok küçük . Gelişme çağında yapılan işlemlerde kalıcı lekeler olabiliyor. 3-4 sene daha bekleyin derim. Saygılarımızla..

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !