Pruzon Krem Kullanmayın

Pruzon Krem Kullanmayın

Ülkemizde yer alan en gelişmiş makat  hastalıkları tedavi merkezlerinden bir tanesi olan Medicinearts kliniğimiz sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul ilinde yer alan klinikleri içerisinde Proctoloji (Makat Hastalıkları) uzmanları görevlerine devam etmektedir. Genel Cerrahi uzmanlarımızın  her bir tanesi binlerce sayıda tedavi uygulamıştır.

BUNUN GİBİ İŞE YARAMAYAN KREMLERİ KULLANMAK YERİNE TEDAVİ  OLMANIZI ÖNERİYORUZ

Muayeneler Ücretsiz Yapılıyor

Randevuyla gelmiş olan hastalar muayene odasına alınarak muayene edilmekte ve oda içerisinde doktorla asistanı haricinde kimse bulunmamaktadır. Teşhis konulabilmesi amacıyla Anoskop Muayenesi yapılırken kişinin şikayetleri de dinlenmektedir. Böylelikle de problem %100 başarılı bir şekilde teşhis edilebilmektedir.

Gelen Hastaların %30’u Makat Kaşıntısı Şikayeti İle Gelmektedir

Hastalar genel olarak kliniğimize uzun süren makat kaşıntısı problemiyle gelmektedir. Bu şikayet cilt hasarına bağlı bir durum olabileceği gibi hastalık riskini de taşımaktadır. Böyle bir şikayetle gelmiş olan Dış Hemoroid ile birlikte Kıl Dönmesi Apsesi,  Anal Fissur ve Fistül, Kıl Kurdu benzerindeki problemler gözlemlenmektedir. Bunlardan bir tanesi bile yoksa kişi genel olarak Anal Dermatit sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Mayasıl (Anal Dermatit) En Fazla Kaşıntı Nedeni

Halkın arasında mayasıl ismiyle bilinmekte olan Anal Dermatit problemi anal bölge kaşıntısının başlıca nedenleri arasındadır. Anüs bölgesi cilt kısmının koruyucu tabakasının bozulmasından dolayı  gerçekleşmektedir. Aşırı bir şekilde temizlik ile birlikte sabun ve de kimyasal içeriğine sahip ıslak mendik kullanılması bu duruma sebep oluyor.  Yetersiz bir şekilde temizlik kurallarının uygulanması da Anal Dermatit sebeplerinin arasında bulunuyor. Mayasıl, aslına bakacak olursak fazlasıyla bir hastalık olarak bilinir. Pruzon ile türevleri gibi merdiven altı üretimi gerçekleştirilen kremlerle hiç bir şekilde çözüm sağlanması mümkün değildir.

Pruzon Krem Kullanılmasını ÖNERMİYORUZ!

İlk sırada mayasıl olmak üzere bütün kaşıntılı olguların tedavisi amacıyla Pruzon Krem kesinlikle kullanmamalısınız

Pruzon Ne İşe Yarar?

Öncelikle kaşıntı tedavisi için kullanıldığı görülebilir lakin Egzama ile Pişik tedavileri içerisinde de kullanımı gerçekleştirilebilecek bir bitkisel ürün olarak bilinir. Pişik denildiğinde yalnızca bebekler değil, özellikle yaz aylarına girildiği zaman yetişkinlerde bile sıkça görülebilen bir durumdur. Pruzon ise bu pişik durumunu geçirmekte olduğunu iddia eder fakat ciddi anlamda durum o şekilde değildir. Hastalarımızdan gelmiş olan şikayetler sebebiyle kullanmalarını hemen bırakmalarını önermekteyiz.

Makat bölgesindeki kaşıntıların en büyük sebeplerinden olan mayasıl tedavisi amacıyla kesinlikle cerrahi bir uygulama yaptırmalı ve pruzon benzerindeki kremler kullanmamalısınız. Tabii ki  de muayene gerçekleştirilerek problemin Anal Dermatit olduğunun anlaşılması gereklidir. Yoksa anal bölge içerisinde gerçekleşen her kaşıntı mayasıl olmayabilir.

Vajinal Kaşıntı

Kadınların canlarını sıkan bir sorun haline gelen vajinal kaşıntılarda da ilk önce muayene olmak gerekmektedir. Mantardan dolayı olması durumunda Pruzon krem yerine mantar öldüren ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Genel olarak bebeklerde görmeye alışkın bulunduğumuz pişik özellikle de yaz ayları içerisinde sıcak ile birlikte nem ve de anüs bölgesinin yeterli bir şekilde havalanmaması sonrasında yetişkin bireylerde de görülebilmektedir. Tedavisi amacıyla Pruzon merhemi hiç bir şekilde kullanmayın ters etki yaratabilmektedir.

Ürünün İçeriğiyle Etkin Maddesinin ürün ile çok alakası bulunmamaktadır.

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökünün extractı); bilinmekte olan çok etkili fitosteroid (bitkisel  bir kortizon) olarak, klasik durumdaki kortizonlar kadar etkiye sahip lakin klasik kortizonlarda olduğu gibi yan etkisi bulunmadığından uzun bir zaman boyunca güvenle kullanılabilmektedir. İlk kullanım gerçekleştirildiği zaman kaşıntı sorununu çok ciddi  bir düzeyde azalttığı görülebilir.

Kalamin; Mikropları öldüren bir etkisi bulunmaktadır, oluşturmuş olduğu koruyucu tabakayla beraber kişiyi yeniden taharet işlemine kadar koruyabilen ve de  iyileştirici  bir etkisi vardır.

Melaleuca alternifolia (TTO ile birlikte Tea tree oil ve çay ağacı yağı); Kaşıntı sorununda en önemli sebeplerden bir tanesi de mantardır, virüs ile mikrop öldürebilen bir etkisi bulunmaktadır..

Çinko oksit; Kalamine benzer şekilde etki etmektedir ek bir şekilde yanma hissini azaltmaktadır.

Makat bölgesindeki kaşıntı farklı hastalıklar sebebiyle olabilmektedir. Pruzon kremiyle birlikte ilk evrelerinde gerçekleşen kaşıntıların geçmeme ihtimali çok yüksektir. Bu sebepten dolayı hastane veyahut kliniğe başvurmak yapılması gereken en iyi şey olacaktır. Özellikle kliniğimiz içerisinde kullandığımız yöntemlerin sayesinde makat bölgesindeki hastalıklar sadece dakikalar süren operasyonlarla beraber tedavi edilebilmektedir. Ücretsiz  bir şekilde muayene ile randevu almak amacıyla iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !