PRP Ve Kök Hücre Nedir?

PRP Ve Kök Hücre Nedir?

PRP doktorlar tarafından yapılan medikal bir işlemdir. PRP bir kök hücresi olmamakla beraber dolaylı bir şekilde kök hücreler üstünden çalışmaktadır. Trombositten içerisinde yer alan büyüme faktörleri deri hücreleri için fibroblostüretme mesajını gönderen bir takım uyarıdır. Elastan ile Fibroblostlerde kollojen  üretebilmek amacıyla adeta bir anahtar niteliği taşıyan özel yapılardır. Bundan dolayı regenlet PRP tüm bu süreci başlatmakta olan trombosit sayısını çoğaltıp dolaylı bir şekilde kök hücrelerle çalışmaktadır. Zira dolgu uygulaması şeklinde de kök hücrelerle çalışmaktadır.

Uygulamadan sonra deride meydana gelen fibrin ağları ortamda yer alan  kök hücreleri kendi yapısı içerisinde toplamaktadır. Bu özel  yöntemler kanser tedavisi süren  kök haricinde herkese uygulanabilmektedir. Çok geniş bir kullanım alanı bulunan kökten alıp  venöz ülserler ile birlikte diyabetik ayak ülserler ve operasyona uygun bir durumda bulunmayan periferik arter hastalıkları içerisinde kullanımı da bulunmaktadır. Estetik operasyonlar yapılırken de karşımıza çıkmaya başlayan PRP tekniği sayesinde varis ülseri sorunu yaşamınızdan çıkabilir. Eski  ve çok sağlıklı günlerinize geri dönebilmenizi sağlayan bu teknik uzun senelerin deneyimine sahip bulunan  doktorlarımız tarafından uygulanabilmektedir.

Varis Ülserinde PRP Uygulaması

Venöz yetersizlik veyahut varislerin ilerleyen bir hali yani CEAP sınıflaması içerisinde Class 5,6 seviyesi hasta bireylerde venöz ülsere bireyin kendi kanıyla hazırlanan serum uygun bir yöntem kullanılarak enjekte edilmektedir. Venöz ülseri hastalığında uzun dönem süren tedavi yöntemlerine bakılırsa bu yöntem kullanılarak daha yüz güldürücü bir seviyeye gelindiği bilinmektedir. Acısız ve ağrısız bir şekilde tedavi tamamlanmaktadır. Hasta tedavinin yapıldığı gün bir normal günlük aktivitelerini yapabilmektedir. İş gücü konusunda herhangi bir kayıp yaşatmayan PRP tekniği hastaların tedavisi esnasında canlarının yanabileceği konusundaki endişesini de ortadan yok etmektedir. Bu tedavi yönteminde narkoz kullanılmadığından herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Bu özel yöntemin dekübit ülserleri, diyabetik ayak ve periferik arter hastalıklarına bağlı bir şekilde oluşan ayak yaralarında  da çeşitli uygulamaları yer almaktadır.

Varis Tedavi Ücretleri

Vakalara göre varis tedavisi ücretlerinde değişiklikler yer almaktadır. Burada bizlere hangi aşamada ulaşmış olduğunuz çok önemlidir. Ülser  haline gelen  varislerde ismini estetik operasyonlar içerisinde de sıkça duymaya başladığımız PRP tekniği kullanılıyor. Doktorlarımız sizin probleminizle ilgili incelemeler yaparak bütçenize  en uygun maliyeti size sunacaktır.  Kurumumuzda herkes için sağlık anlayışı olduğundan dolayı bütün kesimlerin ödeme yapabilecekleri meblağlar iletilmektedir.

Uygun miktarlardaki ödeme olanaklarından yararlanmak ve tedavinin detaylarıyla alakalı olarak bilgi almak amacıyla bizi arayabilirsiniz. Canlı Destek Hattımızla birlikte  sosyal medya kanallarımız, telefon numaralarımız ve mail adreslerimiz üstünden iletişime geçebilecek olduğunuz kliniğimiz  sürekli olarak  hizmetinizdedir. Şehir dışı veyahut yurt dışından fiyatları öğrenmeyi isteyen hasta bireylerimiz 0533 031 22 99 numaralı telefonumuzun WhatsApp uygulaması üstünden resimlerini yollayıp ön  bir bilgi alabilmektedir.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !