PRP ile Kök Hücre Tedavisi

PRP ile Kök Hücre Tedavisi

PRP Uygulaması Nedir?

Kök hücreler kanımızda yer alan bileşenlerdir ve Growth faktör şeklinde isimlendirilmektedir. Yaralanmalar esnasında cildi iyileştirmek kök hücrelerin görevidir.

Cildi iyileştirmek ve yenilemek amacıyla kök hücrelerin kandan ayrıştırılması ve cilt üzerinde ihtiyaç duyulan kısımlara enjektör iğne kullanılarak enjekte edilmesi PRP Tedavisi olarak isimlendirilir. Bu yöntem cildin tamir gücünü arttırmaktadır.  Son senelerde popüler bir şekilde leke, sivilce ile yara izlerinin görülmesini azaltmak, cilt yenilemek,  saçları güçlendirmek ve çatlak tedavilerinde kullanımı gerçekleştirilir. Bu uygulamada yan etki bulunmamaktadır ve günümüzde en çok istenen sağlık trendi olmuştur.

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hasta bireyden damar yoluyla alınması sağlanan 8cc’lik kan, özel olarak üretilen bir tüpün içerisine koyulur. Bu kanın koyulduğu tüp ise PRP (platelet rich plasma) tedavisini uygulayacak cihaza yerleştirilip kanın santrifuj işlemi yapılır. Bu yöntemle kan içerisindeki kök hücreleri, kırmızı hücrelerden ayrılarak local bir şekilde cilde tekrardan enjekte edilmektedir.

PRP Tedavisi

Cildi tamir etmenin yanı sıra iyileştirici bir özelliği de bulunan kök hücrelerin cilde lokalize bir şekilde enjekte edilmesi ile birlikte o bölgede yer alan hücre içerisinde yenileme aktif edilebilmektedir.

PRP Tedavisi kullanılarak lekelerin oluşturmuş bulunduğu renk eşitsizliklerini, sivilce izlerinden dolayı ortaya çıkan kahverengi ve  pembe renkleri izlerin yanı sıra  yara izleri de hücreleri yenilenmeye zorlanıp ortadan tamamen yok edebilmek olanaklıdır. PRP Tedavisi merkezimiz içerisinde lazer kullanımı yapılarak desteklenmekte ve hızlandırılmaktadır

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Saçlar pek çok farklı sebeplerden dolayı dökülebilmektedir. Bunların ilk sırasında kişinin genetik faktörü yer almaktadır.

Kök hücreler saç derisine enjekte edilerek büyümeyle ilgili faktörleri tetikler, derinin altında kalan zayıflamış  durumdaki saç köklerini canlandırmanın yanı sıra saçların uzamasını hızlandırmaktadır. Bu yöntem saç kalitesinin arttırmanın yanı sıra zamanla canlılığını yitiren, yıpranmış hale gelen saçların onarılmasını sağlayarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için çok fazla kullanılmaktadır.

PRP ile Çatlak Tedavisi

Doğum sonrasında meydana gelen strialara, vücut içerisinde kilo alıp vermeden sonra  cildin gerilip yaşlanmadan dolayı yenilenmemesi sebebiyle meydana gelen cilt hastalıkları olarak nitelendirilir.

Günümüzde pek çok kadının görünüm sebebiyle ortak bir şikayet noktası durumundadır.

PRP yöntemi kullanılarak çatlak tedavisinde çok büyük gelişmeler elde edilmekte ve  vücudun nerdeyse her bölgesi içerisinde cilt yenileme ve gençleştirme özelliklerinden yararlanılmaktadır.  Gerilip çok çirkin bir görüntü oluşturmaya başlayan ve kendisini bir türlü yenileyememekte olan çatlakların kök hücreler kullanılarak yenilenmesi ve tekrardan yapılanmaya zorlanması sağlanmaktadır. Hasarlı haldeki cilt altı dokusu bu şekilde yenilenip, çatlak haldeki görünümden kurulabilmektedir.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !