Op. Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Mustafa BOLAT Kimdir?

1955 Osmaniye‘de doğmuş olup ilk ve orta dereceli eğitimini burada tamamlamıştır.

1979 Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Askerliğini 200. dönem olarak Girne Askeri Hastanesinde yedek subay olarak yaptı.

1985 yılında Siyami Ersek Kalp Damar Cerrahi Merkezinden kalp damar cerrahi ihtisasını aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra Trabzon Numune, Adana SSK, Adana Ortadoğu Hastanesi ve Adana Numune Hastanelerinde kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

1998 yılından bu yana varis tedavisi ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Varis tedavisi konusunda ameliyatsız yöntemler olan Skleroterapi, radyo frekans, Lazer ve köpükle tedavi konularında Türkiye de öncülük yapmıştır ve tüm bu uygulamaları Adana bölgesinde ilk yapan doktordur.

2004 yılında Sağlık Bakanlığı izniyle Yeşilyurt Medikal Estetik Eğitim Merkezini kurmuştur. Medikal estetik eğitim kurumunda çok sayıda tıp doktorunun saç ekimi, lazer uygulamaları, kozmetoloji, saç mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi bir çok estetik uygulamalar konusunda eğitimini sağlamış ve diploma vermiştir.

Mustafa Bolat’ın İstanbul Bakırköy kliniğinden randevu almak için aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

 

Uyguladığı ameliyatsız tedavi yöntemleri

Op. Dr. Mustafa Bolat, 1998 yılından bu yana varis tedavisi ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Varis tedavisi konusunda ameliyatsız varis yöntemleri olan; Skleroterapi, radyofrekans ve lazer tedavi konularında Türkiye’de öncülük yapmıştır. Ayrıca Op. Dr. Mustafa Bolat, bu uygulamaları Türkiye’nin Adana şehrinde ilk defa faaliyete geçiren Kalp Damar Cerrahi uzmanıdır.

Radyofrekans ile varis tedavisi

Radyofrekans tedavisi, cildin yüzeysel tabakasının altından vücudu ve yüzü yeniden şekillendirmek için cerrahi olmayan bir araçtır. Bu yöntem, erkekler ve özellikle kadınların kırışık problemleri, aşırı yağlı dokuları ve selülit gibi en yaygın cilt yaşlanma problemlerini tedavi etmek için özel olarak tasarlanmış cihazlardır. Dokunun yeniden şekillenmesi, elastin ve yeni kolajen üretimi için temel olarak ısı enerjisi olan radyofrekans dalgalarını kullanır.

“Hasta kılcal damarlarından tek seans ya da iki seans gibi kısa sürelerde kurtulabilirken, lazerle tedavide bu süre daha da uzayabilir. Ancak, kalıcı ve etkili bir çözüm için hastanın da sabırlı olması gerekir. Radyo dalgaları ile her bir kılcal damar anında yok edilir. Çok nadir olarak, aynı kılcal damar için ikinci bir seans gerekebilir. Kılcal damar tedavisinin ardından, geçici bir süre, uygulama yapılan damarlar üzerinde nokta şeklinde yara benzeri kabuklanmalar, uygulamanın hemen sonrasında sinek ısırığı gibi kabarmalar ve kızarıklıklar meydana gelebilir.” (Kalp ve Damar Cerrahı uzmanı Op. Dr. Mustafa Bolat, Milliyet gazetesi /röportaj)

Lazer ile varis tedavisi

“Lazerle tedavide, lazer ışını cilt üzerinden uygulanmakta ve bu ışınlar koyu renkli damarlar tarafından emilmektedir. Sonrasında ise damar yok olmaktadır.” ( Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Mustafa Bolat)

Skleroterapi ile varis tedavisi

Skleroterapi, bir kimyasalın, sklerozanın, onu tamamen yok etmek için damar içine enjekte edildiği tıbbi bir prosedürdür. Sklerozan damarın en iç yüzeyine (endotelyum) zarar verir, bu da damardaki kan dolaşımını engelleyen bir pıhtıyla sonuçlanır. Damarlar, periferal dokulardan kalbe geri oksijensiz kan taşırlar. Damarlardaki venöz kan basıncı düşük olduğu için, kan kalbin kasılmalarıyla ileriye doğru pompalanır. Geri akışı önlemek için, çoğu damarda sadece kanın kalp yönünde akmasına izin veren valfler bulunur. Bu vanalar yetersiz hale geldiğinde, damarlar genişler ve şişkinleşir. Bu varis damarları besleyen daha küçük damarlar da büyüyebilir ve kırmızı ya da mavi örümcek damarlar olarak görünebilir. Varisli damarlar venöz yetmezlik olarak adlandırılan bacağın kronik şişlik durumuna yol açabilir. Venöz yetmezliği; Bir kişinin bacak şişmesi, kan pıhtılaşması ve cilt ülserasyonuna yatkın olmasını sağlar. Daha sık olarak, hasar gören damarlar göze çarpan örümcek damarları olarak kendini gösterir. Bu tip damarların tahribi hem tıbbi hem de kozmetik açıdan istenebilir.

 

 


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !