Nasır Tedavisinde Kesin Çözüm

Nasır Tedavisinde Kesin Çözüm

İnsan vücudunda özellikle ayaklarda oluşan nasırlar kişinin günlük hayatını aksatmasına kadar ulaşabilen acılı ve rahatsız eden bir problemdir. Yaşam kalitesini bu denli olumsuz yönde etkileyen Keratoma yani halk arasında bilinen adı ile nasır, sıklıkla ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Cilt sorunu olarak karşımıza çıkan bu hastalık ciddiye alınmadığı ve tedavi ettirilmediği takdirde dayanılmaz ağrılara ve can yanmasına yol açmaktadır. Bu nedenle günümüzde uygulanan bilimsel metotlar ile geliştirilmiş nasır tedavisinin yaptırılması daha konforlu bir yaşam açısından oldukça önemlidir.

Nasır Nedir?

Nasırlar genellikle ayaklarda oluşan sert bir tabaka olarak ifade edilebilir. Özet bir ifade ile açıklamak gerekir ise sürtünmeye bağlı olarak fazla basınç sonucunda oluşan sertleşmedir. Bu nedenle yalnızca insanlarda görülmemekle birlikte tüm canlılarda nasır varlığından söz etmek mümkündür. Yük ve binek hayvanlarında da basınç ve sürtünmeden kaynaklı olarak kalınlaşmış sert tabakalar ayaklarında mevcuttur. Bir tür deri hastalığı olarak ele alınan nasır, tedavi edilmediği süre içerisinde derinleşerek daha büyük sorunları da beraberinde getirebilmekte ve hastalıklara kapı açabilmektedir.

El ve Ayaklarda Sık Görülür

Yaşın ilerlemesi ile doğru orantılı olarak daha çok belirginleşen nasırlar, insan vücudunda el ve ayak bölgelerinde daha sık görülmektedir. Nasır ilk evrede yalnızca deride sertleşme olarak karşımıza çıkarken, ilerleyen süreç içerisinde ağrı ile kendini gösteren bir hastalığa dönüşmektedir. Ellerde parmak aralarında oluşurken, ayaklarda taban, yan ve üst bölgeler nasırlaşabilmektedir.

Cildin Sürtünmesine Bağlı Oluşur

El ve ayaklarda karşımıza çıkan nasırın oluşma nedenlerini ele aldığımızda özetle ifade etmek gerekirse, ana sebebin ayakların veya ellerin belirli bölgelerine sürtünmeye bağlı basınçların oluşmasından söz edebiliriz. Bu nedenle kişilerin öncelikle ciltlerini sürtünmeye karşı korumaya alması gerekir. Ayak yapısına uyumsuz ayakkabı seçimi ve yüksek topuklu ayakkabılar ile birlikte yanlış basma hareketleri ayaklarda nasırlaşma olmasına sebep olan en önemli unsurlardır.

Ayakkabı Numarası Çok Önemlidir

Nasır oluşmasına neden olan en önemli hususlar arasında ele alınan konu kişinin ayağına uygun ayakkabı giymemesidir. Özellikle kişinin ayak numarasına uygun ayakkabı tercih etmemesi sürtünmeyi arttırmakta ve nasır için zemin hazırlamaktadır. Özellikle uzun süre ayakta kalan ya da yürüyen kişilerin ayakkabı tercihlerine dikkat etmeleri ve nasırın önüne geçmesi için önlemlerini almaları gerekmektedir. Bu nedenle muhakkak ayak yapısına uygun ayakkabı tercihi yapmak ve geniş ya da dar olmayan konforlu ayakkabılar tercih etmek gerekmektedir.

Çorapsız Ayakkabı Giymek Riski Arttırır

Özellikle son dönemlerde moda akımı doğrultusunda pek çok kişinin çorapsız ayakkabı giydiğini görmek mümkündür. Ancak bu durum sürtünmeyi arttırması ile birlikte nasır riskini çok fazla yükseltmektedir. Özellikle uzun yürüyüşler yapan ve ayakta kalan kişilerin çorapsız ayakkabı giymeleri nasır riskini yükseltmeleri nedeni ile çorap giymeye özen göstermeleri gerekmektedir.

Kalem Tutan Ellerde de Sık Görülür

Nasır yalnızca sürtünmeye bağlı basınçtan oluşmamakta ve ayaklarda görülmemektedir. Ellerde de nasır varlığından söz etmek mümkündür. Özellikle günlük yaşam standartları nedeni ile kalem tutan kişilerin de sürtünmeye bağlı olarak cildin kendini koruması amacı ile sertleşmeler meydana gelmektedir. Bu sertleşmeler ise daha sonrasında parmaklarda nasır olarak kendini göstermektedir. Nasırlaşan bölgelerdeki ağrıların yaşanmaması için sertleşme dönemi sonrasında el ve ayaklardaki nasırlar için önlemler alınmalıdır. Nasırlar ilerleme kaydetmeden temizlenerek bir hastalığa dönüşmesinin önüne geçilmesi de şarttır.

Cildin Kalınlaşması (Vücudun Kendini Savunma Mekanizması Sonucu Oluşur)

Nasır, cildin sürekli sürtünme sonucunda vücudun kendini savunma mekanizması olarak oluşturduğu bir sertleşmedir. Bu nedenle cildin kendini korumak için deriyi kalınlaştırmasını ilk aşamada bir hastalık olarak ele almamak gerekir. Ancak ilerleyen evrelerde herhangi bir önlem alınmaması halinde cilt altında Nidus adı verilen 1 mm çapına sahip bir nokta kendini göstermektedir. Bu oluşan nokta sonucunda hastalık kendini göstermekte ve kişi dayanılmaz ağrılar yaşamaya başlamaktadır. Bu tablo sonrasında da hastalığın en önemli boyutuna ulaşılmaktadır.

Ağrı Yapar mı?

Nasırın ilerleyen evrelerinde bir hastalık olarak karşımıza çıkan siyah nokta yani Nidus cilt altında 1 mm çapında kendini göstermekte ve basınç ile birlikte şiddetli bir ağrıya dönüşmektedir. Nasırın oluştuğu bölge incelendiğinde geniş bir alanda olduğu varsayılmaktadır. Ancak nasırlar huni şeklinde cilt altında ilerlemektedirler ve gelen basınç huni şeklindeki nasır aracılığı ile Nidus noktasına ilerleyerek basıncı ağrıya dönüştürmektedir.

Nasıl Geçer?

Nasır probleminde ağrılı sürecin başlaması ile birlikte muhakkak bir tedavi uygulanması gerekir. Aksi halde müdahale edilmeyen nasırın kendiliğinden iyileşmesini beklemek büyük bir yanlış olur. Ancak pek çok kişi ve kurumların nasır tedavisinde farklı yöntemler, teknikler ve ürünler kullandığının da altını çizmek gerekir. Tüm bu yöntemler arasında uygulanacak en iyi tedavi yönteminin radyo frekans yöntemiyle  ağrıya neden olan Nidus adı verilen siyah noktanın çıkarılması işlemidir. Diğer yöntemlerin yüzeysel tedavi olanağı sunması nedeni ile ne yazık ki nasır tedavisinde başarılı sonuç elde edilemediğinin de bilinmesi gerekir.

Radyo Frekans ile 10 Dakikada Tedavi

Nasır nedeni ile oluşan ağrılar ve yaşam konforunun kısıtlanması gibi problemlerden 10 dakika gibi çok kısa sürede kurtulmak mümkündür. Sağlık alanında pek çok hastalık için kullanılan RF yani Radyo Frekans yöntemi nasır tedavisinde de kullanılmaktadır. Nasır tedavisinde büyük başarı elde edilmesine olanak sunan Radyo Frekans tedavisi hızla yaygınlaşmaktadır. Genel Cerrahi doktorlarımız tarafından uygulanmakta olan bu tedavi yönteminde Nidus adı verilen siyah nokta ağrısız ve ameliyatsız bir şekilde sadece 10 dakikalık kısa zaman diliminde alınmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki işlem sonrasında tekrarlama riski bulunmamaktadır.Ayrıca aynı gün dahi normal hayata geri dönüş sağlanır.

Nasıl Yapıldığını Görmek İstersen İZLE

Radyo Frekans nasır tedavisi hakkında merak edilen tüm detaylar ve tedavinin nasıl yapıldığı hakkındaki tüm sorularınıza aşşagıdaki whatsapp hattımızdan bize iletebilirsiniz.

Bitkisel Tedavi İle Nasır İyileşir mi?

Nasır tedavisinde pek çok geleneksel metotla karşılaşmak mümkündür. Bu metotlar arasında en çok bilinen uygulamalar ponza taşı, ananas ve mısır nişastasıdır. Ancak bu tedavi şekilleri nasırın tamamen ortadan kalması için yeterli olmamaktadır. Bu uygulamalar yalnızca ağrıların ve sancıların azalmasına yönelik evde uygulanabilirliği olan yöntemler olup, sadece takviye edicidir. Kullanılan bu yöntemler ışığında hastalığın tamamen ortadan kalmasını beklemek ve zaman kaybı yaşamak büyük bir yanlış olur.

Medicine Arts’ta Muayene Ücreti Yok

Ülke çapında yapmış olduğu çalışmalar ve tedaviler ile öncü sağlık merkezleri arasında yer alan Medicine Arts Genel Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahisi alanında pek çok hastalığın tedavisinde ameliyatsız yöntemler ile hastalarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Nasır hastalığı için geliştirilen Radyo Frekansla Nasır Tedavisi işlemi de bu avantajlardan birini oluşturmaktadır. Tüm bu avantajlardan ve ameliyatsız tedavi seçeneklerinden yararlanarak nasır probleminin önüne geçebilmek için ücretsiz muayene fırsatlarından yararlanabilirsiniz .Uzun yıllardır hastalarının memnuniyetini kazanarak hizmet vermekte olan sağlık merkezlerimiz. İstanbul’da ücretsiz muayene fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Hastalığın durumu tedavi ücretinin belirlenmesi açısından önemlidir. Özellikle nasır sayısı, nasırın genişliği gibi özellikler ücretlendirmedeki kriterlerdir. Tedavi ücretleri hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmek için aşağıda yer alan iletişim numaraları üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca kliniğimize gelmeden, sanal muayene uygulaması aracılığı ile de yalnızca tek bir fotoğraf göndererek tedavi ücretinin ne kadar olacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor

Medicine Art olarak hastalarımızın doktorlarımız ile iletişim halinde olmalarını kolaylaştırmaktayız. İletişim numaralarımız aracılığıyla tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Tüm nasır tedavisi hakkındaki sorularınıza 1 saat içerisinde Genel Cerrahi Uzmanlarımız yanıt vermektedirler.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !