MİKRO SKLEROTERAPİ (VARİS TEDAVİSİ)

MİKRO SKLEROTERAPİ (VARİS TEDAVİSİ)

Mikro Skleroterapi, sklerozan adı verilen köpük maddenin, enjektör yardımıyla damarların içine verilmesi şeklinde uygulanan ve varisli damarın hızlıca iyileşmesini sağlayan en uygun tedavi yöntemidir. Tıp alanında yaşanan gelişmeler neticesinde, varis hastalığının tedavisinde ameliyat yöntemleri artık kullanılmamaktadır. Mikro Skleroterapi tekniği sayesinde sadece 10 dakikada etkili çözümler elde eden hastalar, klasik ameliyat yöntemlerinde olduğu gibi doktora gitmekten korkmamaktadırlar.

Mikro Skleroterapi Nasıl Yapılır?

Uygulama tamamen ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olup, sıvı ve köpük madde olmak üzere iki şekilde uygulanır.

Sıvı Mikro Skleroterapi

Bu yöntemde, enjektöre çekilen ilaç ince uçlu iğne yardımıyla doğrudan damarlara verilir. Damarların kalın ya da ince olmasına göre değişen oranlarda kullanılan ilaç, hastanın damarlarında yol aldıkça varislerin yok olduğu açıkça fark edilir.

Köpük Mikro Skleroterapi

Sıvı madde uygulamasında kullanılan ilacın dört katı kadar hava ile karışımından elde edilen köpük madde, sıvı uygulamaya göre daha az miktarda ilaç kullanılarak, daha fazla damarın tedavi edilmesine yönelik uygulanan bir yöntemdir.

Kimlere Uygulanabilir?

30G veya 33G kalınlıkta iğnelerin kullanıldığı bu yöntem, ince kılcal damarlarında varis bulunan hastalar üzerinde uygulanmaktadır. Kullanılan ilaçlar, en ince damarlardan bile geçebilecek özelliktedir.

Avantajları Saymakla Bitmez!

Uygulaması çok kolay olduğundan dolayı, en ince damarlardaki varislere kadar etkili olan mikro skleroterapi tekniği, ağrısız olmakla beraber hastalar üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama üzerinde deneyim kazanmış doktorlar sayesinde, oldukça iyi sonuçlar almak mümkündür. Bacaklarla beraber yüz ve burun dahil olmak üzere, bütün vücuttaki varisler üzerinde uygulanan bu teknikte, operasyona dahil morarma vb. gibi şikayetler söz konusu olmamakla birlikte, 15-20 dakika kadar süren uygulama sonrasında hastalar hemen taburcu edilmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimize yapacağınız başvuru sonrasında, hastalığınızın ne kadar ilerlediğini anlamak adına doppler çekimini ve muayene hizmetlerini tamamen ücretsiz uygulayıp, uzman doktorlarımızın teşhisleri sonrasında sizlere, bütçenize uygun ödeme seçenekleri sunmaktayız.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !