KLİNİK BAKIRKÖY

Görev Yapan Doktorlar

2 Değişik branşta hizmet vermeyi sürdüren Medine Art butik kliniğimiz, genel cerrahi ile birlikte kalp ve damar cerrahisi alanlarında hizmetlerini sürdürmektedir. Bundan dolayı görevli doktorlarda 2 değişik branştadır.

Tedavisi Yapılan Hastalıklar

Medicine Art klinikleri içerisinde hangi hastalıkların tedavisinin yapıldığına ayrı ayrı başlıklarda bakabiliriz. Öncesinde kalp ve damar hastalıklarında çok fazla görülen sorunlar ve tedavilerine bakabiliriz.

Varis

Kılcal damar çatlaması olarak yüz kısmında da görülebilen bu rahatsızlık en fazla bacaklarda görülmektedir. Kılcal damar genişlemesi olarakta görülebilen varis aslında toplardamar genişlemesinden dolayı görülmektedir. Varislerden ameliyatsız bir şekilde kurtulmak olanaklıdır Varis tedavisinde Radyo Frekans cihazları  ile birlikte lazer ve Skleroterapi (köpük) uygulamalarıyla amaliyatsız olarak yapılabilmektedir. Varisler tedavi edilmezse zamanla yerlerini yaralara ve virüse sahip ülsere bırakabilmektedir. Medicine Art kliniklerinde varis ülseriyle ilgili tedavi PRP adlı uygulamayla yapılıyor.

Hemanjiom

Ülkemizde karaciher hemanjiom haricinde kalan bütün hemanjiom tedavileri Medicine art kliniklerimiz içerisinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Hemanjiom eğerki yüzeysel ise lazer yöntemiyle, ciltten kabarık bir durumdaysa Skleroterapi yöntemiyle tedavisi yapılmaktadır.

Hemoroid (Basur)

Artık genel cerrahi alanında yer alan hastalıklar ile tedavi yöntemlerine geçebiliriz. Burada ilk önce basur hastalığından bahsedeceğiz. Bu kabızlık sorunu yaşayan herkeste görülebilmektedir. Kabız olan insanların dışkılama yaparken  ıkınma gereksinimi duymalarından dolayı oluşur. Aslında ıkınmak çok yanlış bir davranıştır, çünkü ıkınma halinde makat bölgesindeki toplardamarda aşırı bir şekilde basınç meydana gelmektedir. Basur hastalığı bundan dolayı ortaya çıkıyor. Dış ve iç hemoroid olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Kendi içinde de evreleri bulunan iç hemoroidde tam olarak 4 hastalık evresi bulunmaktadır. 4. Evreye geçen basur mutlaka ameliyat ile tedavi edilebilirken daha önceki evrelerde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. 4. Evrede ise THD Adlı yöntemin uygulaması yapılmaktadır.

Anal Hematom

Ikınmak dışkılama esnasında çok yanlıştı ve bunun riskleri bulunmaktadır. Üst kısımda özet geçildiği gibi basur ve Anal Hemotom adı verilen makat bölgesinde pıhtılanma gibi hastalıklara neden olabilmektedir. Makat bölgesinde yer alan kılcal damarların aşırı bir şekilde ıkınması sonucunda çatlama olur ve cildin alt kısmına kanama gerçekleşir Bu oluşan kanamanın pıhtılaşmasından sonra çok ağrılı bir sürece girmiş olabilirsiniz. Ağrıyı 1 ay boyunca çekerseniz kendi kendine geçmektedir. Veyahut kliniğimize gelirseniz yaklaşık 1 santimetrelik kesi açılarak pıhtı temizlenir. Böylelikle can yanması ve ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Kıl Dönmesi

Halk arasındaki tabiriyle kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) olarak anılan bu hastalık, 15 ila 35 yaş arasındaki erkeklerde daha sık bir şekilde görülmektedir. Vücudumuzda ve saçlarımızda yer alan kılların farklı şekillerde kuyruk sökümü kısmından cilt altına girerek burada toparlanması olarak özetlenebilir. Ameliyat bu hastalığın tek çözümüdür ve bunla ilgili olarak pek çok ameliyat tekniği geliştirildiği bilinmektedir. Mikro Sinüsektomi ise yeni teknikler arasında bulunmaktadır.  Mikro Sinüsektomi kıl dönmesi ameliyatları arasında adeta bir devrim niteliği taşımakla beraber sağlığınıza 5 dakikayla kavuşmanızı sağlamaktadır. Hastanede yatmanın yanı sıra narkoza da gerek yoktur. Ameliyattan sonra iş gücü kaybı ile pansuman gibi bir sorunda yaşamazsınız.

Anal Fissür

Toplum içerisinde Kabızlık (Konstipasyon) fazlasıyla çok görülmesine karşın asla ciddiye alınmamaktadır Üst kısımdada özetlendiği gibi pek çok hastalığın asıl nedeni de kabızlıktır. Yine halk arasında makat çatlağı adıyla anılan Anal Fissür bu hastalıkların arasında bulunmaktadır. Anal Fissür anüsün iç bölümünde bir çizik ve yırtık anlamını taşımaktadır. Dışkının çok sert olması dışkılama esnasında yırtılma yapmaktadır. Anal Fissür’e kronik ve yeni olarak 2 farklı şekilde ayrılırken, erken bir teşhiste krem ile tedavi yöntemi denenmektedir. Kronik anal fissür haline ise 10 ila 15 gün içerisinde iyileşme göstermezse geçiş yapmaktadır. Bundan sonra ise sadece ameliyat ile tedavi edilebilmektedir. Kliniğimiz içerisinde  Botinum toksini  isimli yöntemle Kronik Anal Fissür tedavisi yapılmaktadır. Ameliyat olmaya göre daha avantajlı olmasının yanı sıra yalnızca 1 dakika sürmektedir.

Anal Kondilom

Anal Kondilom halk tabiriyle makat siğili olarak görülür. Ellerimizde çıkanlarla aynıdır ancak değişik bir yerde görülür. Bulaşıcı bir hastalık olmasının yanı sıra HPV virüsü olduğu belirtilmektedir. Vücudunuzun farklı bölgelerine yayılabileceği gibi sizden başkalarına da bulaşabilmektedir. Daha basit bir şekilde cinsel yolla bulaşabiliyor. Buharlaştırma yöntemi bu hastalığın tedavisinde en fazla kullanılan yöntemdir. Elektrokoter cihazı ve Radyoterapi cihazlarıyla siğil temiz durumdaki cilde kadar bir buharlaştırma işlemi yapılmaktadır. Hasta bireylerin bu problemden tamamen kurtulabilmesi için 6 ay kontrol altında kalmaktadır.

Anal Fistül

Perianal Fistül makat bölgesindeki akıntı olarakta bilinmekte ve makat bölgesinde yer alan apselerin temizlenmemesi sebebiyle oluşmaktadır. Perianal Apse ismiyle de anılan bu makat apsesi pek çok zaman kendi kendine patladığında cildin alt kısmına patlamaktadır. Sonrasında ise kalın  bağırsağın son kısmı ile cildin arasında uçları açık bırakılmış bir tünel gibi olmaktadır. Kalın bağırsağın son bölümünden bu uçları açık tünele dışkı akışı olmakta ve devamlı olarak akıntıya sebep olmaktadır. Genel cerrahi yöntemleriyle tedavi edilebilmektedir.

Ben Aldırma

Ben aldırma işlemleri genel cerrahi uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır, zaman içerisinde benlerin kanserleşme veyahut cilt kanseri ile karışma gibi riskleri bulunmaktadır. Estetik açıdan da çok kötü görüldüğü zamanlar olmaktadır. En doğal çözümler arasında yer alan ben aldırma yöntemi  bu probleminizi tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Ameliyatsız bir şekilde yapıldığı gibi ameliyat ile de alınabilmektedir, ancak bir hiç bir şekilde ameliyat ile aldırmanızı önermemektedir. Ameliyat yerine Lazer ile birlikte Radyo Frekans veyahut Elektrokoter isimli hiç iz bırakmayan yöntemleri önermekteyiz. Kliniğimizden 1 dakika gibi kısa zamanda yapılabilen bu uygulamalar için faydalanabilirsiniz.

Kaş Ekimi, Sakal Ekimi

Kaşlarını aldıran bayanlarda bilinçsizce yapılması halinde kaşların dökülmesine sebep olabilmektedir. Kaşlar 1 sene içerisinde çıkmazsa maalesef ki artık çıkmamaktadır.  İnsanlar bu problemin sorunu için kalıcı makyaj uygulasa bile bu durum çok fazla dikkat çekmektedir. Zaman geçtikçe rengin solması görüntüyü daha da kötüleştirmektedir. Bu yöntemlerin yerine doğal bir şekilde kaş ektirmesi yapabilirsiniz. Kaş ekimi 1  ila 3 saat içerisinde yapılmakta ve size sonsuza dek sürecek bir çözüm sunmuş olmaktadır

Randevu Nasıl Alınır?

Hastalarımızın  plan ile rahatlarına bir şekilde hareket etmeyi sürdüren Medicine Art klinikleri sadece randevulu hasta kabulü gerçekleştiriyor. Bakırköy’de yer alan Medicine kliniğimize muayene ile tedavi amacıyla gelmeyi isteyen bireyler telefon veyahut alt kısımda yer alan linke tıklayıp online bir şekilde randevu alabiliyorlar.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !