Makattan kan gelmesi neyin belirtisidir?

Anal bölümde meydana çıkan bütün bulgular önemsenmeli ve kesinlikle Protoloji uzmanına gösterilmesi gereken bir durumdur. Makatta oluşan tüm hastalıklar için birçok sonuç ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri anüsten kan gelmesidir, kolay bir sorun olabileceği gibi önemli hastalıkların başlangıcı da olabilir. Böyle ki birçoğu kanama makat kanseri olabilecek türdendir. Şu an dilerseniz kanama sebepleri olan hastalıklar ve faktörleri göz önüne alalım.

İç Hemoroid Hastalığı

Hususiyetle kabızlık sorunu ile baş edemeyen insanlarda sürekli karşılaştıkları bu hastalık hemeroid olmaktadır. Makat iç ve dış kısımları olması sebebiyle iki bölümden oluşmaktadır. İç basur olarak adlandırılan ve anüs iç bölgesinde mercimek tanesi boyutlarında meydana gelmektedir. 1. ölçüde en büyük yakıntı dışkılama sırasında kanamanın olması sorunudur. Tedavi olunmadığı süreç boyunca kanama devam edecek şikayetleriniz sürecektir. İlk süreç içerisinde tedavi yöntemi kolay olmakla beraber,3. Ve 4. derecede olması durumlarında ise RBL (Lastikle Boğma) ya da THD işlemi uygulanması gerekmektedir.

Anal Fissür (Makat Çatlağı)

Tekrar kabızlık sorununun direkt ya da dolaylı yollarla sebep olan bir hastalıktır. Anal Fissür halk dilinde makat yırtığı diye nitelendirilir. Makat yırtığı çok doğru bir adlandırma olup, dışkılama sırasında kabız hastalığını taşıyan insanların dışkısında kalınlık olmasıyla anüs iç bölgesinin yırtılmasına sebep olur. Bu yırtık önlemi alınır, tedavisi uygulandığı süreçte büyümeden önlenmiş olunacaktır. Tuvalet ihtiyacı sırasında kanama ve büyük ölçüde ağrılara sebep olmaktadır. Hastalığın ilk evresinde 10-15 gün içerisinde teşhis konulup işlem uygulanmadığı taktirde hastalığın boyutu kronik bir hale gelebilir şikayetler gün geçtikçe artacak ağrılarda dinme zorlaşacaktır. Böyle ki tuvalet ihtiyacında başlangıç gösteren ağrılar saatlerce geçmeyebilecektir. Tedavi yöntemi basit be kolaylıkla halledilebilir olasıyla, botulinum toksin enjeksiyonuyla birkaç dakika kadar kısa zamanda sağlığınıza kavuşabileceksiniz.

Ters İlişki Deneyenler

İlk olarak anal yoldan gerçekleşen cinsel birliktelik ters ilişki olarak adlandırılır. Çoğu insanın denemiş olduğu bu birliktelik yöntemi makatta kanamaya sebep veriyor. Vajinanın yapısı kadar esneyebilen bir yapı bulunmadığı için anüsün iç kısmının yırtılmasıyla sonuçlanır. Yaşanan birlikteliğinin ters ilişki olarak yapılmasıyla ağrılar ve kanamalar olası bir sonuçtur. Bu olay genellikle ilk defa denendiği zaman sık görülen bir vakadır. 1 hafta süresince iyileşmediği taktirde kesinlikle uzman bir kişiye kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Hangi Bölüme / Doktora Gitmek Gerekir?

Ters ilişkiyi denemiş, veya çeşitli cisimler ile deneyim sağlamış insanların makat bölgesinde gerçekleşen kanama geçici bir kanama olabilir. Bu sebep ile 1 hafta içinde düzelmesi beklenebilir. Bu süreç içerisinde herhangi bir iyileşme olmaması halinde doktora gidilmelidir. Ancak zorlama olmadan meydana gelen kanamalar için kesinlikle doktora başvurulması gerekmektedir. Anüsünde kanama olan bir şahıs genel cerrahi bölümünden öncelikle Protokoloji doktorundan yardım almalıdır. Çünkü protokoloji bölümü makat bölgesinde oluşan hastalıkları profesyonel kişilerden oluşmaktadır.

Hernoroid Tedavi Ücretleri

Hernoroid tedavi için gerekli ücretlendirme kliniğimizce hastalarımızın maddi durumlarını göz önüne alarak hesaplanmıştır. Kliniğimizin Türkiye genelinden talep ve rağbet görmesi olağandır. Yurt içi ve yurt dışındaki hastalarımızı bünyesinde barındırmakta olup bundan gurur duymakta olan kurumumuz hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti öncelik haline gelmektedir. Hernoroid tedavi ücretlendirmeleri de bu anlayış çerçevesinde hazırlanmıştır ve muayenelerin tamamını ücret talep etmeden yapmıştır. Daha fazla bilgi ve randevular için bize iletişim sayfamızda bulunan bilgilerden ulaşabilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !