Siğil Tedavisi ( Kondilom Tedavisi )

Siğil Tedavisi ( Kondilom Tedavisi )

Siğiller, cildin üst tabakasına bir virüsün yerleşmesi sonucu ortaya çıkan, iyi huylu deri kabartılarıdır. Siğile neden olan virüslere HPV (human papillomavirus) denir. Cildinizde ufacık bir kesik ya da yaralanma olduğunda bu virüslerden birini kapma olasılığınız oldukça yüksektir. Siğillerin çoğu zararsızdır ama virüs kaynaklı oldukları için son derece bulaşıcıdır. Siğile doğrudan temas etmek ya da siğile değen başka herhangi bir şeye temas etmek, virüsün yayılmasına neden olabilir. Siğiller, ellerde, parmaklarda ve ayaklarda sık görülür. Siğiller genelde cilt renginde, sert ve pürüzlü oluyorlar.

Radyofrekans (RF) Yöntemi

Radyofrekans tedavi yöntemi, en iyi HPV tedavi yöntemidir. Cilt üzerinden uygulanan tedavilerde en başarılı uygulamalardan biri olan Radyofrekans siğil tedavisi için de kullanılmaktadır. Bu yöntem, elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürerek siğile dokunduğu anda buharlaştırma yapmaktadır. Radyofrekansın üstünlüğü, lateral termal hasarın yani tedavinin yapıldığı yerin kenarlarındaki yanıkların daha az olması ve bu sayede iyileşmenin hızlı olmasıdır. Siğil tedavisinde uygulanan en başarılı tedavi yöntemidir. RF, Elektrokoter’den daha başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Elektrokoter Yöntemi

Elektrokoter Yöntemi, siğil tedavisinde uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Elektrik akımı ile siğiller yakılarak alınmaktadır. Siğil yoğunluğuna göre 2 seans uygulamak gerekebilir.

Lazer ile Siğil Tedavisi

Lazer ile siğil tedavisi, tedeviye dirençli ve tedavisi zor bölgelerdeki siğiller için en uygun tedavi seçeneğidir. Lazer ışığı siğil zeminindeki damarları ısıtarak tahrip eder ve beslenmesini bozar. Bu durumda siğil yok olur. Isı etkisi ile siğile neden olan mikroplar da tahrip edilir. Modern tıpta daha çok Radyofrekans tercih ve tavsiye edilir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Alanında uzman Genel Cerrahi doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız. Ayrıca erkek doktorlara muayene olmak istemeyen kadın hastalarımız için kadın doktorumuz Op. Dr. Serap Akat Bakırköy’deki kliniğimizde hastalarını kabul etmektedir.

 

Makat Siğili Tedavisi (Kondilom)

Kadın ile erkek farketmeksizin herkeste görülebilen bir hastalıktır. Makat kısmının genel olarak daha nemli ve mikrobik bir özeliğe sahip olmasından dolayı siğillerin ilerlemesi çok kısa bir zamanda gerçekleşebilmektedir. Makat bölgesinde kaşıntı ile kanamaya sebep olabilen bu problem makat çevresiyle beraber iç bölümünde gerçekleşebilmektedir. Makat Siğili tedavisinde 2 türlü tedavi yöntemi vardır. Biri ‘Dondurma’ yöntemidir. Bu yöntem kliniğimizde çok fazla uygulanmamaktadır. Çünkü dondurma yöntemiyle siğiller tekrar ediyor. Diğer yöntem olan yakılma yönteminde ise siğiller Radiofrekans Yöntemiyle yakılıyor ve yok ediliyor. Bu yöntemle yeni siğil oluşumunun ya da hastalığının sıçramasının önüne geçilebiliyor. Genel Cerrahi Hekimlerimizin yaptıkları tedavi yöntemlerinde tekrarlama ihtimali yok denecek kadar azdır.

Makat Siğili Neden Olur?

  • Cinsel İlişki,
  • Ters İlişki,
  • Ortak Kullanım Alanları (Tuvalet)
  • Siğili olan insanlarla temas
  • Genetik
  • Bağışıklık sisteminin zayıf olması


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !