Lipom Oluşumu ve Tedavisi

Yağ tabakasının iyi huylu tümörü diye nitelendirilen lipom, halk dilinde yağ bezesi olarak ifade edilir. Kitleyle dönüşmesi dışında yüksek ölçüde bir risk taşımayan yağ bezesi estetik deformelere neden olabilir. Bilhassa yüzde gerçekleşmesiyle sağlıklı cildinizin istenilmeyen bir görünüme sahip olabilir. Çünkü yağ bezleri ilerleyen süreçler içerisinde 1kg kadar ulaşabilir. Hastalarımızın yağ bezesini sıkması birçok enfeksiyona sebep açabilir. İlk başlarda bir sorun teşkil etmeyen yağ bezesi sıkma işlemi sert kitle ve ağrılara sebebiyet verebilir. Yararlı olmayan ve tehlike arz eden bu işlemler lipomdan kurtulmak gibi bir netice ile sonuçlanmaz. Lipom tedavince gerekli yöntemler veya şahsi müdahaleler yerine cerrah kontrolünce yapılan işlemlerce mümkündür.

Lipom Neden Olur?

Lipomların oluşumunun sebebiyeti için kesin bir yargı içermemektedir. Ancak genetik etkenler çoğu hastalarda gerçekleştiği gibi yağ bezesinde de bir faktör olarak onay verebiliriz. Bilhassa genetik faktörler olarak lipomun oluştuğunu söylemek mümkündür. Yağ bezeleri doğuştan gelebildiği gibi bir birçoğu sonradan da meydana gelebilmektedir. Şahısın kilosunun artmasıyla beraber yağ bezelerinde de artış gösterebilir. Yağ bezelerini etkileyen öğelere karşın alınan önlemler yeterli gelmeyebilir ve hasta vuku bulur. Durum neticesinde yapılması gereken steril ve hazırlanmış bir klinik ortamı içerisinde yağ bezesinden kurtulma işlemi yaptırmak olmalıdır.

Lipomların Özellikleri Nelerdir?

İyi huylu olarak adlandırdığımız tümörlerin yani lipomların sarih özellikleri vardır. Hastalığının belirlenmesi için kliniğe başvurmanız önde gelen durumdur lakin hastalığı bizzat tanımanızda etken olacak belirginleşmiş özellikleri söylemek isteriz. Böyle durumlarda lipomlarda;

Hareketli bir yapıları bulunur. Sağ ve sol yönlendirme yapabilirler. Ancak üzerinde oluşturacağınız baskı kötü bir yöntem olacaktır. Çökelme gibi bir yönelimde bulunmazlar. Hemen hemen çoğu iyi huylu tümörlerdir. Çevresinde veya organlarda yayılma gerçekleştirmezler. Bu olaylar neticesinde kötü huylara sahip yağ bezelerinin varlığı anlamı oluşmamalıdır. Ender rastlansa da kötü huylara sahip olan tümörler olabilir.

Vücutta her bölgede yer alabilirler. Büyüklükleri hastalara göre değişiklik gösterecektir. Sinir ve eklem bölgelerinde kısa mesafede bulunan lipomlarda baskı uygulamak önemli ölçüde ağrılar ve sorunlar yaşatabilir.

Ameliyat gerektirmeden lipom tedavi yöntemi ile vücutta bulunmasını istenmeyen kitleler için; kan akmadan, acı çekmeden kısa bir zaman dilimi içerisinde kurtulmak mümkündür. Ameliyat gerektirmeden lipom tedavisi kliniğimiz koşullarında yıllardan süre gelen bir tedavi yöntemidir. Tedavi için gereken zaman ve maddi bilgi almak isterseniz tek yapmanız bize iletişim bölümünden ulaşmaktır. Detaylı bilgilendirme ve randevu için lütfen iletişim bilgilerimizden yararlanarak bizleri arayın.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

  • Merhaba
    Ben Selcuk Yalcinkaya ameliyatsiz lipom tedavisi nasil oluyor ? Sonuclari varmi ve fiyatlari ögrenmek istiyorum benim vucudumda büyükten kücüge 50 tane var saygilarimla.

    • Merhaba, 0 553 665 64 02 WhatsApp üzerinden bize fotoğraf atarsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !