Lazerler Hemanjiom Tedavisi

Lazerler Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom cildin renginden daha koyu bir yapıdır. Lazer yöntemi bu renkler arasında ki farktan yani yapısı koyu olması sebebiyle gerçekleşir. Filtreler ile çevresi belirlenen fazla ısı taşımakta olan ışık, koyu renge sahip hemanjioma uygulanması ile gerçekleşen tedavi çeşididir. Genellikle yüzeysel olgulara ulaşmamış derinlik olarak makul ölçülerde olan hastalarda tercih edilir.

Lazerle hemanjiom yöntemi seanslarla uygulanmaktadır. Tedaviyi zorlaştıran vakalar için 10-15 seans sürer ve abartı içermeyen damarsal sorunlara çok daha kısa sürede işlem uygulanabilir. Vücudun her bölgesinde görülen şarap lekesi (port wien stein), gül lekesi (siper hermangioma), vücutta bulunan minik kırmızı benlerde bu tedavi sorunsuz şekilde uygulanabilir. Buna benzer yüzeysel hemanjiomlarda sklerorterapi, köpük tedavisi yöntemleri uygulanmadığı için tek çare lazer yöntemidir. Öbür tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilen derinleşmiş hemanjiomların tedavisi yüksek ölçüde yapıldığında küçük kalıntı kalabilir. Hastalık tekrarının engellenmesi için lazer yöntemi uygulanır.

Skleroterapi İle Hemanjiom Tedavisi

Skleroterapi yöntemi diğer bir deyişle köpük tedavisi yüksek seviyelere ulaşan hemanjiom vakalarında en uygun yöntem olarak görülmektedir. Hemanjiom içeren damarın enjeksiyon desteği ile sklerozan maddesi verilmesi ile uygulanan tedavi seans süresini kararlaştıran, hastanın durumudur.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde, hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sunmaktayız.

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !