Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Varis tedavisi ameliyatlı veya ameliyatsız teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu yöntemlerde kendi içerisinde birkaç alt sınıfa ayrılır. Ameliyatlarda Stripping Venektomi, Hook Venektomi, Pake Eksizyonu ve Kapakçık Onarımı; Ameliyatsız tekniklerde ise Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi uygulamaları bulunmaktadır.  Bunların her biri hastalığın derecesi ve yoğunluğuna bağlı olarak Kalp ve Damar Cerrahı doktorları tarafından muayene esnasında tespit edilmektedir. Hasta için lazer ile varis tedavisi, çok daha kolay, rahat, acısız ve kozmetik olarak çok daha başarılı bir şekilde gerçekleşir.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer varis tedavisi, varis ameliyatına alternatif olarak geliştirilmiştir. Lazerle varis tedavisinin 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. Birisi (kalp damar cerrahi doktorlarının önerdiği ) cilt üzerinden yapılırken, diğeri ise damar içinden ciltte en az 0,5 cm kesilerek yapılır. 0,5 cm ve üzeri kesilerek yapılan tüm cerrahi müdahaleler ameliyat kapsamında yer aldığından, doktorlarımız tarafından önerilmiyor ve uygulanmıyor. Daha çok cilt üzerinden uygulanan yöntem tercih edilmektedir. Ameliyatsız yöntemlerde ilk olup, özellikle 2000 yılı sonrası kullanımı yaygınlaşmış ve öncelikli tedaviler arasında yerini almıştır.

Bu çerçevede lazerle varis tedavisi sıklıkla ayak bileği kasık arasına yer alan büyük safen toplardamarı, ayak bileği diz arkası arasında yer alan küçük safen toplardamarı ya da derin ve yüzeysel toplardamarlar arasında bağlantıyı sağlayan performans damarlara yönelik yapılır. İşlem öncesinde hasta Doppler US tetkiki ile detaylı bir şekilde kontrol edilir ve hastalıklı olan damar bulunur. Doppler US tetkiki Kliniklerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Lazerle varis tedavisi narkoz ya da hastanede yatma gibi gereksinimi bulunmayan tedavi yöntemidir. Yüksek yoğunluktaki ışıkların patlamaları ile damarları kapatır. Bu prosedürde herhangi bir kesinti yapmaya veya iğne kullanmasına gerek yoktur. Daha çok küçük varisli damarlar için kullanılır. Lazer tedavisi işlemi ağrısız, kolay, konforlu ve etkilidir. Hasta tek başına kliniğimize ya da hizmet almak istediği sağlık merkezine muayene için geldiğinde, aynı anda tedavisi de yapılarak tedavinin hemen ardından günlük yaşantılarına devam edebilmektedir.

Kılcal Damar Tedavilerinde Etkilidir!

Kılcal damar genişlemesi çoğunlukla estetik anlamda çirkin görünümle birlikte yanma, sızlama gibi şikayetlere sebep olmaktadır. Kılcal damarlardan şikayetçi olanlar genellikle kadınlar oluyor. Kadınlar, etek, şort veya bikini giydikleri ve estetiğe daha çok önem verdikleri için vücutlarında çirkin bir görüntü olsun istemiyorlar. Doktorlarımızın önerisi, hem hastaların bu kötü görünümden kurtulmaları, hem de zaman zaman oluşan sızlamalara önlem alarak tedavi olmaları yönünde. Kılcal damar tedavisinden en etkili yöntem ise uzman doktorlarımızın önerdiği lazer ya da radyo frekans uygulamasıdır.

Cilt, Jel İle Soğutulur

Tedavi öncesi yapılan tek hazırlık; kişinin hiçbir şekilde canı yanmaması için lazer uygulanacak bölgeye krem benzeri soğutucu jel sürülmesidir. Böylece lazerin sıcaklığını hiçbir şekilde hissetmezsiniz. Buradaki ısı 70 ile 90 derecede bir ısıdır. Yüksek ısı, hastalıklı damarların büzüşerek tahrip olmasını amaçlamaktadır. Uygulama öncesi cilt jel ile soğutulduğu için ağrısız bir tedavi ile hayatınıza daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Kılcal damarların görevi, toplardamar ile atardamar arasında bağlantıyı sağlamaktadır. Bu nedenle yaygınlığı kişiden kişiye değişmektedir. Tedavisi genelde 10-30 dakikalık seanslar arasında gerçekleşmekte olup, çok yaygın olmadıkça 1 seans yeterli olmaktadır. Çok yaygın olması halinde ise 2 ya da 3 seans uygulamak gerekebilir.

Lazerle Varis Tedavi Sonrası Ne Yapmak Gerekir?

Tedavi sonrasında herhangi bir yan etki yaşamayacağız için refakatçiye ihtiyaç duymayacaksınız.  Tedavi süreniz sadece 30 dakika sürecek olup, bu süreçten sonra evinize, işinize okulunuza ya da gezmeye, spor yapmaya kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Üstelik 2’nci seansa çok ihtiyaç duyulmaz.  Var olan kılcal damar problemleri tamamen kurtulmuş kabul edilir. Lazerle varis tedavisi ameliyatsız yöntemlerden biri olması nedeniyle kesi vs. yapılmaz. Cilt üzerinden ısı enerjisi uygulandığı için kişide herhangi bir iz de oluşmaz. Özellikle yüzdeki kılcal damar tedavilerinde mutlaka lazer önerilmekte ve uygulanmaktadır.

Lazerle Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Hastalar için en önemli hususlardan birisi de lazerle varis tedavisinin maliyetinin ne kadar olacağıdır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, sizi muayene etmeden bir rakam verme imkanımız yoktur. Varis tedavi ücreti; Kalp ve Damar Cerrahı doktorlarımız tarafından yapılan muayene esnasında genişleyen damarların; Durumu, tipi, boyutu ve kullanılacak tedavi yöntemi gibi kriterler baz alınarak belirlenmektedir. O nedenle tedavi ücretlerini ücretsiz muayene esnasında ya da aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak hastalığınıza dair 2-3 tane resim göndererek dahi öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !