Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom tedavisinde kullanılan köpük, bir ilaç olarak damarlara uygulanıyor. Kanlı görüntüler olmayan ve neşter kullanımı gerçekleştirilmeyen yöntemlerin ilk sırasında köpük yöntemi yer almaktadır.

Damar benleri içerisine enjekte edilmekte olan köpükler aynı zamanda varisin tedavisi konusunda da kullanılabilmektedir. Hemanjiomlu hastalar için son dönemlerde adeta bir umut haline gelen köpük tedavisinin doğru bir klinikte yaptırılması ciddi anlamda büyük önem taşımaktadır. Çünkü kliniklerin sterilize olması ve bu konuda doktorun tecrübeli olması hasta için büyük avantajdır. Skleroterapi aslında çok büyük bir uzmanlık gerektiren bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Köpükle hemanjiom (Hemanjiyom) tedavisinin uygulanması konusunda nelere dikkat edilmeli:

 • Köpükle hemanjiom tedavisini, alanında uzman Kalp ve Damar cerrahı yapmazsa operasyonun yinelenme durumu söz konusu olabilir.
 • Yeniden bir operasyon gerçekleşirse, damarlara tekrardan köpük verilmesi durumunda geniş doku çürümelerinin gerçekleşmesine sebep olunabilir.
 • Hemajiom hastalıklarında hiçbir şekilde bitkisel tedavi mümkün değildir ve yalnızca cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Foam (köpük) şeklinde de isimlendirilen köpükle hemanjiom tedavisi, kliniklerimizde uzman hekimlerimiz tarafından son derece sterilize bir ortamda gerçekleşmektedir.

Hemanjiom Belirtileri Nelerdir?

Hemanjiom yeni doğmuş çocuklarda görülen damarsal bir hastalık olarak öne çıkar. Hemanjiomların sadece yüzdelik bir bölümü ölümcül risk taşıdığından dolayı ‘İyi huylu’’ tümörler olarak bilinmektedir. Ebeveynlerin büyük telaş yaşamasına ve onların derinden etkilenmesine sebep olan hemanjiom bulguları görüldüğü zaman gerekli önlemlerin telaşa kapılmadan alınarak tedaviye başlanması gerekmektedir. Doğru metot kullanıldığı zaman başlangıç aşamasındayken tedavi edilebilmekte olan hemanjiom, ebeveynleri çok fazla endişelendirmektedir. Damar benleri trajik bir görünüme sahip olmaktadır ancak komple yok edilebilmektedir. Hemanjiomların şarap rengine benzeyen belirtilerinin yanı sıra nadir bir şekilde görülen bulgularını şöyle sıralayabiliriz;

 • Bu damar benleri iyi huylu olarak nitelendirilmekte ve çocuklarda görme ile birlikte işitme, nefes alma gibi problemlerin yaşanmasını sağlamaktadır.
 • Hemanjiom çocukların yüz hatları içerisinde değişime sebep olurken fazla nadir bir şekilde görülse de iç kanamalara neden olabilmektedir.
 • Bu belirtilerin görülmesi çok düşüktür. Şarap lekesine benzemekte olan bir görüntünün oluşmasını da sağlayan hemanjioma, büyümeye başlamadan hızlıca müdahale gerçekleştirilmelidir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde Hemanjiom hastalarına ücretsiz muayene imkanı sunulmaktadır. Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız hem size hastalığınızla ilgili tedavi yöntemlerini anlatıyor hem de sizleri fiyat konusunda bilgilendiriyorlar.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

& yorumlar

  • Merhaba,
   Whatsapp destek hattımızdan 0553 665 64 02 dilinizin fotoğraflarını gönderirseniz detaylı bir inceleme yapabiliriz. Dilerseniz kliniğimizi ziyaret ederek tamamiyle ücretsiz muayene olarak da net bir teşhis koyabiliriz.
   Geçmiş olsun.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !