Köpükle Varis Tedavisi

Köpükle Varis Tedavisi

Ameliyat olmadan varislerinizden kurtulmak artık çok basit. Günlerce hastanede kalıp, kımıldamadan yatarak dinlenmeye artık son. Köpükle varis tedavi yöntemi, lazerle varis tedavi yöntemi kadar yaygın. Kliniklerimizdeki uzman doktorlarında emin ellerdesiniz. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri ile beraber kılcal damarların da dahil olduğu tüm damar genişlemesi ve türevi problemlerden daha çabuk ve avantajlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Hastalığın tipine ve yoğunluğuna göre cilt üzerinden (Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi) yöntemi ile damar içinden tedavileri yapılmaktadır. Bu yöntemler %100 etkilidir ve anında etkisini görebilirsiniz.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köpükle varis tedavisi yöntemi halk arasında iğneli tedavi olarak bilinmektedir. Yöntem çok ince bir iğne yardımı ile gerçekleşmektedir. Buradaki köpük sklerozan (varis ilacı) madde ile havanın karışımından elde edilmektedir. Köpük, üçlü musluk adında bir parçadan ilaç + havanın verilmesi ile meydana gelmektedir. Elde edilen ilaç damarın içine çok ince bir iğnenin yarımıyla verilir. İlacın köpük şeklinde kullanılması tedavinin maliyetini düşürmekte ve daha ekonomik, uygun olmasını sağlamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise, ilaç köpük haline getirilip çoğaltıldığı için daha fazla varisli damar tedavi edilebilmektedir. Bu yöntem ‘Kılcal varis’ dışındaki tüm varis hastalıklarına uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.  Varis ameliyatlarında sadece büyük damarlar alınabilirken, köpükle varis tedavisinde 1mm’den 25mm kalınlığındaki damarlar, varisli olan ya da gelecekte varis şekline dönüşme ihtimali olan tüm toplardamarlar yok edilir.

Köpükle Varis Tedavisi 10 dakika sürüyor

Köpük ile varis tedavisinin bir diğer güzel ayrıcalığı ise, tedavinin ortalama 10 dakika içinde gerçekleşmesi ve bitmesidir. Tedavi bu kadar kısa olsa dahi seans sayısı hastalığın derecesine ve yoğunluğuna bağlı olarak 1-6 arası değişim gösterebilir. Bazı hastalarda varis, tüm bacağını kaplamış iken, bazılarında ise, sadece varisin alanı 4-5 cm kadardır. Bundan ötürü seans sayısında değişiklikler meydana gelebilir.

Narkoz uygulanmaz

Kliniklerimizde tedavi olmak için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden hasta gelmektedir. Kliniklerimizde ortalama 10 dakika süren tedavi esnasında hastaya narkoz diğer bir adıyla ‘Genel anestezi’ yapılmaz. Bu tedavi de hiçbir şekilde anesteziye gerek duyulmamaktadır. Köpükle varis tedavisi yönteminde narkoz alma ve hastanede yatma gibi bir durum oluşmadığından dolayı tedavi ücretleri de daha ekonomiktir.

İş gücü kaybı yaşanmaz

Ameliyat ile varis tedavisi olunduğunda hastaya 20-45 gün arası istirahat ve rapor dönemi uygulanmaktadır. Köpükle varis tedavisinin en önemli avantajı ise, hasta işlemden sonra isterse işine, okuluna geri dönebilir. Köpükle varis tedavisinde hayatınıza mola vermenize gerek yok.

Varis çorabı, bandaj gerekmez

Köpükle varis tedavisinden sonra hasta tek başına evine geri dönebilir. Varis çorabı ve bandaj gibi uygulamalara gerek duyulmaz. Bunun tam tersi olan ameliyat ile tedavide ise, ameliyattan sonra neredeyse 6 ay boyunca varis çorabı ya da benzeri işlev için bir bandaj (sargı) kullanılmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisini hangi doktorlar yapıyor?

Varis hastalığıyla ilgilenen doktorlar kalp ve damar cerrahi bölümü doktorlarıdır. Bu alanda uzman olan doktorlar varis hastalığıyla ilgili tüm problemlerinizi çözebilir. Kliğimizdeki varis tedavisiyle ilgilenen tüm doktorlarımız uzman Kalp ve Damar doktorlarıdır. Kesinlikle kalp damar cerrahi uzmanı dışındaki branşlarda varis tedavisi olunmamasını şiddetle tavsiye ederiz.

Skleroterapi Nedir, Farkları Nelerdir?

Ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinde köpükle varis tedavisinin yanı sıra skleroterapi şeklinde de bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında bu yöntem köpükle tedavi yöntemi ile neredeyse aynıdır, tek farkı ise kullanılan ilacın (sklerozan) köpük haline getirilmeden direk olarak sıvı bir şekilde kullanılmasıdır. Skleroterapi ile ilaç saf haliyle kullanılır. Bu işlem şok kalın varislerde uygulanıyor. İlaç saf haliyle verildiği ve aynı gün içerisinde belirli dozdan fazlası kullanılamadığı için hastanın tedavisinde varisin yoğunluğuna bağlı olarak 2’nci ya da 3’üncü seans uygulanabiliyor.

Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

Kliniklerimizde tüm hastalarına ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. İnsan sağlığına dikkat eden ve bunun üzerinden hizmet veren kliniklerimiz doktor alanında oldukça uzman bir kadroya sahiptir. Kliniğimiz, 30 yıllık bir deneyim, birikimi ve modern tedavi yöntemleri ile Kalp ve Damar Cerrahı alanında sayısız başarılı operasyona imza atmıştır.

Köpükle Varis Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Her klinik ve hastanede olduğu gibi ücret en çok merak edilen konulardan birisidir. Kliniğimizde ücretsiz muayene hizmeti sunarak hastalarımıza ücretsiz teşhis koyuyoruz. Bu ücretsiz teşhis ve tedavi esnasında doktorlarımız sizin hastalığınıza göre tedavi ücretinizi belirliyor ve sizin için yapılacak olan indirimli fiyatı size sunuyor.

Randevu Almayı Unutmayınız

Kliniğimizde ücretsiz muayene olmak için sitemizde bulunan ‘Online Randevu’ kısmından istediğiniz tarih ve saatte bir randevu oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !