Kondilom Belirtileri ve Tedavisi

Kondilom hastalığının belirtileri HPV adı verilen virüsün vücuda bulaşması sonrasında oluşan değişikliklerin tümünü kapsamaktadır. Kondilom, makat siğili olarak ifade edilebilir. Kondilomlar, getinal bölgede bir ve birden fazla siğilin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları karnabahar şeklindeki tablodur. HPV virüsü, genellikle cinsel ilişki esnasında bulaşmakta olup, 8 ay gibi bir süre kendini saklamaktadır.

Kondilom belirtileri arasında bulunan genital bölge kaşıntısı ve kaşıntı sonrası oluşan siğiller 8 aya kadar olan süre içerisinde görülmeyebilirler. Amerika’da 50 yaş üzerindeki kişilerin %50’lik dilimlerinde kondilom görülmektedir. Bu nedenle tüm herkesin kondilom riski taşıdığını söyleyebiliriz. Hem fiziksel hem de estetik açıdan rahatsız edici özelliğe sahip olan kondilomların tedavileri ise ameliyatsız tıbbi metotlar ışığında yapılabilmektedir. Kişinin sosyal yaşam faaliyetlerini engellemeden ve iş gücü kaybı yaşatmadan tedavi gerçekleştirilmektedir. Medicine Art kliniklerimizde uygulanmakta olan makat siğili tedavisi için iletişim kanallarımızdan ulaşarak randevu almanız ve tedavi sonrasında sağlığınızı hızlı bir şekilde geri kazanmanız mümkündür.

Kondilom Tedavisinde Yeni Gelişmeler

Kondilom, bir genital bölge hastalığı olması nedeni ile hastaların utanmasına ve tedaviye bir adım geride durmasına neden olmaktadır. Ancak bulaşıcı özelliğe sahip olan kondilomun tedavi edilmemesi sonrasında sayısı hızla artış göstermekte ve istenmeyen sonuçların yaşanmasına neden olmaktadır. Kondilom tedavisinde ameliyat yöntemlerindeki sancılı ve ağrılı bir süreci yaşamanız zorunlu değildir. Ameliyatsız kondilom tedavisi ile Radyo Frekans tekniği aracılığı ile dakikalar içerisinde tedaviniz yapılmaktadır. Medicine Art kliniklerimizde 30 yılı aşkın deneyimleri ile hizmet vermekte olan hekimlerimiz ışığında tedavinin aşamalarını ön bilgi şeklinde açıklayabiliriz.

  • Genital siğillerin tedavisi Genel Cerrahi bölümünün alanına girmektedir. Bu nedenle cerrahi bölümünün hazırlanması sonrasında hasta işleme alınmaktadır.
  • Hastaya lokal anestezi uygulanmakta ve böylece operasyon esnasında acı hissetmemesi sağlanmaktadır.
  • Genital bölgedeki siğiller Radyo Frekans cihazından gönderilmekte olan radyo dalgaları ile buharlaştırılmakta ve yok edilmektedir.
  • Hasta operasyon sonrasında sosyal yaşam faaliyetlerine herhangi bir engel olmadan devam edebilmektedir.

Kondilom tüm hastaları fiziksel yönde etkilediği gibi psikolojik açıdan da olumsuz yönde rahatsız etmektedir. Hastalığın hızlı bir şekilde tedavi edilmesindeki asıl amaç ise, bulaşıcı özellikte olmasıdır. Özellikle cinsel ilişki esnasında hem kişiyi hem de partnerini risk altında tutan bu hastalığın tedavisi modern tıbbi cihazlar yardımı ile kliniklerimizde çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Tedavi sonrasında ise hasta en az riskle günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Bu nedenle Medicine Art kliniklerimize iletişim kanallarımız aracılığı ile ulaşarak randevu alabilirsiniz. Muayene esnasında hekimlerimiz tedavi süreci hakkında detaylı bilgileri sizlere aktaracaklardır.  Ayrıca canlı destek hattımız üzerinden hekimlerimize hastalığa dair farklı konu başlıklarını kapsayan sorularınızı iletebilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !