Komedon Nedir Nasıl Geçer Kapalı Komedon Tedavisi

Komedon Nedir Nasıl Geçer Kapalı Komedon Tedavisi

Komedon

Vücudumuzda gerçekleşen lakin bir kısmımızın haberdar olmadığı bir hastalık olarak bilinmektedir. Siyah noktalar ve sivilcelerle karıştırılmakta olan komedon reaksiyon ve özellikleriyle beraber bu ikisinden çok daha farklıdır. Cildimiz üzerindeki tıkalı durumda bulunan kıl foliküllerinin gerçekleştirdiği çıkıntılar şeklinde nitelendirilen komedonlar  sivilceye benzediğinden çok zor fark edilir. Sivilceden daha küçük bir yapıda olmaktadır.

Bundan dolayı da ‘’hafif akne türü’’ ismi verilebilmektedir. Komedonlar da kendi içinde 2 farklı hastalık olarak ayrılır. Deri altında ise kapalı komedon olarak, açık renege sahip çeşitte ve derinin yüzeyine daha yakın bir konumda bulunan ve uç kısmında siyah nokta yer alan açık komedonlar  komedon tedavisi cilt üzerinde estetik bazı bozulmalara neden olabilmekte ve hastaların bu soruna yabancı olmalarından dolayı yanlış teknikler  uygulanarak tedavi denendiği zaman yüksek bir ihtimalle herhangi bir şekilde sonuç alınamamaktadır.

Sivilcelerde yapıldığı gibi patlatmalar başarılı olmaz ve bu bölge içerisinde çok şiddetli ağrı oluşmaya başlar. Ağrı yapmaya başlayan ve sertleşen bölgenin görünümü daha kabarık bir hale gelir. Bundan dolayı cildinizde sivilce veyahut buna benzer bir değişiklik olduğunda mutlaka doktora giderek tıbbi bir destek almanız gereklidir. Size bir telefon kadar uzağınızda bulunan Medicine Arts kliniğimizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Komedon Nasıl Tedavi Edilir?

En fazla kullanılan komedon çubuğu ile benzeyen ürünler bu sorunu asla tedavi edemez. Sadece cerreahi bir müdahale ile komedon tedavisi uygulanabilmektedir. Radyo frekans tekniğine başvurulan Medicine Arts kliniğimiz içerisinde cildinizde gerçekleşen komedonlardan çok kısa bir zamana kurtulabilirsiniz. Komedon radyo Frekans yöntemiyle nasıl tedavi edilebilir= şeklindeki sorunuzun cevabı ise;

Radyo frekans isimli teknikte vücudunuzda asla iz kalmadan komedon tedavisi yapılmaktadır.

Komedonlar üzerinde yoğunlaşan radyo Frekans’tan gönderilen dalgalar ısı oluşturmaktadır.

Bir kısmı ısınarak tahrip olan komedonların bir bölümü de buharlaşarak uçabilmektedir.

İşlemden sonra gündelik yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Kliniğimiz içerisinde komedon tedavisi çok steril bir ortam içerisinde işini büyük bir özenle yapan ekip ve 30 senelik bir tecrübesi bulunan doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Kliniğimizin çalışma prensipleri arasında yer alan ilk önce insan sağlığı anlayışı sebebiyle Medicine Arts kliniğimize güvenebilirsiniz Komedon tedavisiyle alakalı olarak aklınıza takılan bütün sorularla alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Komedon Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?

Bitkisel metodlar komedon tedavisinde yetersiz kalmaktadır. Çünkü bitkisel tedaviler bütün hastalıklar için sadece modern tıbba bir destek olmaktadır ve bu karışımları bir kurtulma yöntemi olarak algılamak yanlıştır. Komedonun bir cilt hastalığıdır ve cerrahi uygulamalarla tedaviye başlanarak yok edilebilmektedir. Sizlere komedon çubuğu ile komedon ilacı şeklinde satılmak istenen hiç bir ilaca itibar etmemeniz gerekli ve işin uzmanı haline gelen doktorlardan destek almanız gerekmektedir. Kliniğimiz içerisinde komedon tedavisi tamamen modern teknikler ile uygulanır ve hastalar tedaviden sonra eski günlerine kavuşabilmektedir. Diğer hastalıklarda olduğu gibi komedonda da bir etkisi bulunmayan bitkisel karışımlarla zamanınızı boşa harcamadan hastane ve kliniklere başvuruda bulunmanızı önermekteyiz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !