Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?

Bitkisel tedavi ile kıl dönmesi tedavisi mümkün mü sorusuna hayır cevabını vermek doğru olacaktır. Kıl dönmesi veya tıbbı adıyla (pilonidal sinüs) ülkemizde çok sık bir şekilde görülen rahatsızlıkların başında bulunuyor. Cinsiyet farkı olmadan her iki cinsiyette de ortaya çıkabilir. Ancak erkeklerde kadınlara nazaran daha çok ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kıl dönmesi tedavisi için mutlaka başvurmanız gereken tek yetkili ise klinik ve hastaneler olmaktadır. Cüzi rakamlarla birlikte bitkisel tedavi sayesinde kıl dönmesine çözüm ürettiğini söyleyen kişilerin ise tek amacı maddi kazanç elde etmektedir. Mantıklı bir çerçevede konuya bakıldığında cildin altında kalmış olan kılların ve şişkinliklerin sadece bitkisel karışımlar üzerine son bulmayacağı anlaşılabilir. Kıl dönmesi mutlaka cerrahi yoldan tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Çeşitli kremler veya bitkisel karışımlarla bu zorlu hastalığın üstesinden gelebilmeniz mümkün değildir. Ekonomik kayıplar ve zaman kaybı yaşamamak adına bunlardan uzak durarak mutlaka uzman hekimin kontrolüne girmelisiniz.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Bir vakayı anlamanız ve ona yönelik olarak herhangi bir tedbir alabilmeniz için, ilk olarak vakayı tanımlamanız gerekecektir. Bu noktada vücutta kıl dönmesi olduğu vakit, başka hangi tür belirtilerin ortaya çıktığınıda bilmeniz gerekir. Kıl dönmesi oluştuğu andan itibaren çeşitli reaksiyonlarla birlikte vücuda sinyaller gönderir. İlk zamanlarda akıntı ile başlayan bu süreç, son aşamalarda ise kendisini dayanılmaz ağrılarla gösterecektir. Her bireyin başına gelebilecek kıl dönmesi vakasında aşağıdaki belirtilerin bilincinde olarak buna göre tedavi sürecine girmeniz önerilir. Kıl dönmesi nasıl anlaşılır sorusuna ise, şu şekilde cevap vermek doğru olacaktır:

Kıl dönmesinin belirtilerinden ilki sıvı halde dışarıya akan sinüzler olmaktadır. Akıntı eğer mikroplarla birleşirse, o zaman bu akıntı yeşil renk alarak iltihapları meydana getirir. Ve bu durumdan sonra ortaya çok kötü bir kokunun yayılması mümkün olacaktır.

Kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelen şişlikler, kıl dönmesi probleminin oluştuğunun en önemli belirtileri arasındadır. Bu aşamada eğer tedaviye geçilmezse, daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Hastaların daha sonraki dönemlerde ise, artık oturamayacak ve diğer günlük işleri yapamayacak hale gelmesi söz konusu olabilir. Bu durum kıl dönmesi probleminin en son aşaması olarak bilinmektedir.

Vücudunuzda bu tarz belirtiler ortaya çıktığında ise geleneksel yöntemler veya bitkisel tedaviler vakit kaybetmenize neden olurken, vakit kaybetmeden profesyonel bir kadroya sahip olan kuruluşlardan yardım almaya başlamalısınız. Medicine Art Kliniği profesyonel ve uzman ekibi sayesinde bu zorlu süreci bir an önce bitirmenizi sağlarken, gerekli olan tüm desteği alabilmenize yol açacaktır. Kaliteli hizmetin tek adresi olan Medicine art bu konuda sadece bir telefon kadar uzağınızda bulunur.

Medicine Art’a Nasıl Ulaşırım?

Kıl dönmesi başta olmak üzere diğer pek çok hastalığın tedavisinde modern çözümler ortaya çıkarmış Medicine Art, ulaşılabilirliği en üst derece olan bir kurumdur. İletişim numaraları üzerinden kliğine kesintisiz olarak ulaşabilirsiniz. Canlı destek hattı ve mail üzerinden de ulaşabileceğiniz kliğinimiz Türkiye’nin her türlü noktasından gelecek olan hastaları kabul etmektedir. Hastalarıyla her daim 7 gün 24 saat olmak üzere iletişim halinde olurken, tedavi öncesi ve sonrasıyla da birebir ilgilenen bir yer haline gelmiştir.

Muayenelerimiz Ücretsizdir

Medicine Art kliğinde muayene olmak isteyen kişilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmez. Ekonomik kazanç sağlamaktan önce, sağlığa dikkat çeken kliğinimize ücretsiz muayene için başvurabilir ve tedavinin tüm süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !