Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Bayanlar bazı hastalıkların teşhisinin konmasından utandıklarından dolayı erken süreçte tedavi edilmesi de gecikebilmektedir. Bu durumda Protokoloji halk dilindeki adı makat hastalıkları alanında görülmektedir. Bayanların en çok utanma nedeni olan hastalıkların daha fazla ileri derece de olması büyük etken. Kliniğe gelerek basur hastaların büyük bir kısmı genellikle 4. Derecedeyken son aşamadayken başvurmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmanız Medicine Art kliniğimiz ile artık son bulacak. Bizi tercih ederseniz eğer doktor tercihinizi kendiniz yapabilmektesiniz. Genel Cerrahi uzmanlarımızın yönetmiş olduğu hastalık ve kullanılan tedavi yöntemine bir göz atalım.

Hemoroid

Hemoroid veya halk arasındaki tabiriyle basur olarak bahsedilen, kabızlık ve dışkılama sırasında ıkınmadan dolayı ortaya çıkan makat kaslarının gevşemesi ile ortaya çıkan hastalıktır. İlk esnada dışkılama da kanama meydana gelir. İç hemoroid belirtisi ile bu durumda daha erken teşhisle beraber kolayca tedavi ediliyorken, 2 ve 3. Derece olması ile lastikle boğma veya THD yöntemiyle ameliyat edilmesi gerekir.

Pilonidal Sinüs

Pilonidal Sinüs hastalığı halk arasında kıl dönmesi olarak bilinmektedir. En çok erkeklerde rastlanılan bir makat hastalığıdır. 15 ila 35 yaş arasında olan kişilerde sık görülürken bu problemin tek çözüm yoluysa ameliyat olmaktır. Kılların giriş deliklerinin çok geniş bir alanını kapsamaması halinde, Mikro Sinüsektomi yöntemi uygulanır. İleri dereceyse eğer hastanelerde genellikle Karidakis yöntemi uygulanmaktadır. Hasta 1 gün hastanede kalıp taburcu edilmektedir.

Anal Fissür

Anal Fissür, halk arasındaki anlamı makat çatlağı olmakla beraber makat yırtığı olarak da karşımızı gelmektedir. Hastalık ise Hemoroid de olduğu gibi problemin asıl nedeni kabızlık veya aşırı ishalden oluşan bir problemdir. Makatın iç kısmında ortaya çıkmış olan hafif çizik iyileşmeyerek git gide sürekli can yakar hale gelmekte. Erken teşhisle genellikle Rectoderm gibi kremler ile tedavi ediliyorken 15 gün gibi süre ile kronik hale gelmektedir. Artık cerrahi müdahale de mecburi hale gelir. Medicine Art kliniğimize gelerek, kendi alanlarında uzman olan doktorlarımız tarafından geliştirdikleri botulinum toksini uygulamasını yalnızca 1 dakika içerisinde gerçekleştirmektedirler. Böylelikle ameliyata gerek duymadan, sağlığınıza da kavuşmuş olursunuz.

Anal Hematom

Hastalık adları bilimsel metinler üzerinden gidilse de ülkemizde kullanılan isimleri de açıklamaktayız. Anal hematon hastalığı, makatta pıhtı toplanması olarak biliniyor. Bu hastalıkta kabızlık ve ıkınmadan kaynaklı olarak bilinmektedir. Ikınma sırasında makat kısmındaki bulunan damarların patlayıp cilt altına kan akmasının ve orada bu kanın pıhtılaşmasında rol oynar.

Bu durum ise ciddi bir ağrı ve makat kısmında şişliğe neden olur. Çözüm yoluysa o bölgedye 1 cm bir kesi yapılıp, pıhtı boşaltılması gerekmektedir. Dikiş atmaya gerek kalmadan, sizi rahat eden ağrılardan bu şekilde kurtulabilmektesiniz. Ayrıca da oturma banyosu da ağrılarınızın azaltmasında yardımcı olur.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !