Hemoroidlerden Korunma

Hemoroidlerden Korunma

Hemoroidlerden korunma yollarının bilincinde olmak sizi hastalıktan koruduğu gibi vakanın neden olduğu sancıların dinmesinde de etkili olacaktır. Hemoroid halk arasında basur olarak bilinmektedir. Toplumda erkeklerde görülme ihtimalinin yüksek olması nedeniyle cinsiyete indirgenen bu makat hastalığı zannedilenin aksine kadınları da tehdit etmektedir. Özellikle gebelik döneminde sık karşılaşılan vakalar arasında yer alan hemoroid tedavisi farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Ancak hemoroidlerden korumada etkili olan unsurların uygulanması durumunda hayatınızı kolaylaştıracak önerileri sıralamak istiyoruz.

  • Hemoroidlerden korunmada önceliğiniz yanlış beslenme düzenine son vermek olmalıdır.
  • Fast food besinlerin tüketilmesine son vermeli, lifli ve sulu besinlere hayatınızda yer açmalısınız.
  • Bazı spor dallarından (ata binmek, bisiklet sürmek) bu dönemde uzak durmakta fayda var.
  • Bitki çaylarının etkisinden faydalanmanın tam sırası ancak aktarlarda satılan bitkisel ürünlerden medet ummamak kaydı ile..
  • Sıcak su üzerinde durarak buharın etkisi ile basur sancılarınızın dinmesini sağlayabilirsiniz.

Hemoroidlerden korunma için sıraladığımız bu unsurların tümüne dikkat etmeniz durumunda farklı etkilere bağlı olarak vaka ile karşılaşma ihtimaliniz mevcut. Yukarıdaki önerilerin sadece yardımcı uygulamalar olduğunu unutmamalı ve modern metotları kullanan sağlık kuruluşlarına başvurmanızın şart olduğunu belirtmek isteriz.

Hemoroid Belirtilerine Dikkat!

Hemoroid belirtileri ilk evrelerde katlanılabilir seviyede olsa da son evrelere doğru fiziksel gücünü arttırarak hayatınızı alt üst edebilir. Makatta kanama ve ağrıya neden olan hemoroid dışkılama sırasında hastanın ciddi bir fiziksel ağrı yaşamasına neden olur. Basur memeleri ilk evrelerde kendiliğinden içeri girer fakat son evrelerde müdahale edilmesi imkansızdır.

Bu nedenle makatta kanama ve ağrı gibi şikayetlerinizde vakit kaybetmeden genel cerrahi bölümüne başvurmalı ve ameliyatsız hemoroid tedavisi ile bu vakadan tamamen kurtulmalısınız. Mediport Nişantaşı kliniğimiz alanında uzman hekimleri ile bir telefon kadar yakınınızdadır. Bizlere telefon numaramız, mail adresimiz ve canlı destek hattı üzerinden 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !