Hemoroid Ameliyatı

Hemoroid Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında en yaygın ve en çok bilineni hemoroid yani basurdur. Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ve başarı elde edilen 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Lazer, Lastikle Boğma ve THD adı verilen yöntemler hemoroid hastalığının tedavisinde başarı sağlayan tekniklerdir. Özellikle THD tekniği pek fazla bilinmemektedir. Bu nedenle bu teknik hakkında detayları aktarmak gerekir.

THD (Trans Hemoroidal Desarterizasyonu) ve HAL (Hemoroidal Arter Ligasyonu) tekniklerinde isimler kullanılan yöntemlerin adını almıştır. Yöntemlerde basur memesine giden atardamarlar bağlanmakta ve kan akışı durdurulmaktadır.

Hemoroid memelerine üç atardamar gelmektedir. Bu nedenle; hemoroid memeleri genel olarak 3 kadranda olmaktadırlar. THD ameliyatlarınnda bu 3 damar bağlanmaktadır. Ana damarların bağlanması durumunda yanlarda bulunan ince damarlar beslenmeye devam etmesi nedeni ile kan miktarının azalmakta ve hemoroid memeleri küçülerek büzüşmektedirler.

Hemoroid ameliyatları içerisinde hastanın konforunun en iyi olduğu yöntem bu tekniktir. Bu teknikte doku kesilmesi olmadığı için ağrı, acı ve farklı şikayetler söz konusu olmamakla birlikte yok denecek kadar az görülmektedir. Ancak klasik ameliyat yöntemlerinde bu tablo hasta için aynı değildir.

İşlem hasta rahatını en üst seviyede tutabilmek amacı ile bölgesel uyuşturma ya da narkoz eşliğinde yapılmaktadır. Anüs bölgesinden girilen alet yardımı ile basur memelerine kan getiren atardamar cihaz aracılığı ile bulunmaktadır. 5-6 cm yukarıdan bağlanarak cihaz aracılığı ile bağlanma işleminin kesinliği kontrol edilir. Atardamarı bağlanmış olan iç basur memesinin kanlanması azaldığı için küçülerek büzülmeye başlamaktadır. Aynı zamanda dış basur memelerinde de belirgin bir şekilde küçülme gözlenmektedir.

Ameliyatsız hemoroid tedavinin avantajları

 • Makat bölgesine kesi atılmaması nedeni ile işlem ağrısız ve acısızdır.
 • 2 gün sonra sosyal yaşam faaliyetlerine dönülebilir.
 • Kesi ve dikiş olmaması sebebi ile iltihap ve kanama riski azdır.
 • Dikiş olmaması nedeni ile bakım ve pansuman gerekmez.
 • Kanama çok seyrek görülebilir.
 • Makat darlığında gelişme olmaz.
 • Dışkı ve gaz kaçırma gibi sosyal yaşamı doğrudan etkileyen yan etkileri bulunmaz.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi dezavantajları

 • Klasik yöntemlere oranla ileri teknoloji tıbbi cihazlara ihtiyaç duyulur.
 • Bu alanda uzman eğitimli cerrah sayısının az olması.
 • Kullanılan ekipman ve cihaz ameliyat maliyetlerini yüzde 20 oranında artırmaktadır.

Medicine Arts Hemoroid Tedavi Merkezlerimizde THD dahil olmak üzere 3 farklı yöntemde basur tedavisi yapmaktayız. Hastalarına ücretsiz muayene imkanı sunan kliniklerimizde alanında uzman genel cerrahi uzmanları görev almaktadır.

Hemoroid muayenesi tamamen ücretsizdir

Hemoroid hastalığının belirtileri ve şikayetleri diğer makat hastalıkları ile benzerlik gösterebilmektedir. Makatta akıntı, ağrı, kanama gibi şikayetler kıl dönmesi ile aynıdır. Bu sebeple bu bulguların ve şikayetlerin hangi hastalık nedeni ile ortaya çıktığını öğrenmek ve gerekli önlemleri almak için kliniklerimizi ziyaret ederek ücretsiz muayene imkanlarımız dahilinde hastalığın teşhisinin koyulması gerekmektedir. Muayeneleriniz uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmekte ve hastalığın detayları ile birlikte tedavi yöntemleri sizlere aktarılmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

 • Merhabalar Ahmet Bey, THD sadece seçilmiş vakalarda ve doğru endikasyonlarda en iyi etkili olup hemoroidin derecesine göre bu konuda kararı verilmelidir. Tek başına yeterli olmayabilir. Çok sayıda uyguladığımız bu ameliyat için kliniğimize müracaatınız rahatsızlığınızın tam olarak tedavisini sağlayacaktır kanısındayız. Saygılarımızla

 • Merhabalar bu THD amelyat yöntemi mucizevi bir yöntem gibi sunuluyor. Bu yöntemde tekrarlama veya başka komplikasyon oranları nedir. Kliniğinizde tahminen şimdiye kadar kaç adet operasyon yapıldı. Bunlarda gördüğünüz komplikasyon var mı? Teşekür ederim. Başarılar.

 • Merhabalar, hemoroidlerde tedavi derecesine bağlı olarak değişir. Genelde 1-3 gün arasında işiniz hallolur. Saygılarımızla

 • Merhabalar ben turkmenistandan yaziyorum 5 yildir hemoroidle basim dertde kacinci evresindeyim bilmiyorum ama amelyat olmak istiyorum genel olarak konaklama amelyat sonrasi icin hastanede yatma vs ne kadara yapiliyo bu thd

 • Merhabalar Orçun Bey, Ankara’daki kliniğimiz şuan tadilattadır. Fakat sizi İstanbul’daki kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla

 • Merhabalar Hümeyra Hanım, basurun yerine göre tedavi değişiyor. Birde yaş olarak öncelikle kolonoskopi yapmak gerekir. Kolonoskopi sonrası muayeneye gelirseniz sorunu çözeriz. Muayenelerimiz ücretsizdir.

 • Annanem basur hastası 73 yaşnda 12 yıl önce ameliyat olmuştu ama basuru yeniden başladı astımı ve kalp yermezliği olduğu için tekrar ameliyat olamıyor bu yöntem ona uyfun mudur bu tedavide yaş sınırı var mıdır etkili bir yöntem midir?geri dönüşünüzü bekliyoruz.

 • Bu amelyat yöntemi izmir ve istanbul dışında başka illerde de yapılıyor mu. örneğil Elazığ???? veya yakın illerde.

 • Merhabalar, THD yöntemi SGK’lı hastalarımız için 4000, sosyal güvencesi olmayan hastalarımız için 8000 TL üzerinden ücretlendirilmektedir. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizleri iletişim numaralarımızdan her daim arayabilirsiniz. Saygılarımızla

 • merhaba,

  bende internal ve external hemeroitlerim var ve tedavi olmak istiyorum. THD yönteminin fiyatini bana bildirirmisiniz.

  saygilar Aliye

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !