Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri adı altında satılan ürünler toplumumuzun en sık karşılaşmış olduğu makat hastalığının tedavisinde asla yeterli değildir. Hemoroid bitkisel tedavisi hakkında bilgi vermeden önce hemoroid neden olur? Sorusuna yanıt vermek istiyoruz.

Hemoroid belirtileri sinsi olarak ilerlemez. İnsanların gündelik yaşamlarını durduracak etkiye sahip olan hemoroid kalıtsal olabileceği gibi farklı faktörlerin bir araya gelmesi ile kendini gösterir. Hemoroid vakası cinsiyet farkı gözetmeksizin herkeste meydana gelebilir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin hemoroid vakasına karşı tedbir alınmasında fayda var. Zira gebelik döneminde kadınlarda gördüğümüz vakalardan biri de hemoroiddir. Toplumumuzda genellikle erkeklerde görülen hemoroidin oluşma nedenlerini başlıklar altında toplamak gerekirse:

  • Hemoroid hareketsiz bir yaşam süren insanlar için sıklıkla karşılaşılacak bir vakadır.
  • Kötü beslenme ve kabızlık sorunu ile sürekli karşı karşıya kalma makatı zorladığı için hemoride davetiye çıkarabilir.
  • Bol baharatlı ve yağlı yemekleri tüketmek yine basuru tetikleyen faktörler arasında yerini alır.

Hemoroidi önlemek elbette mümkün. Fakat bazen ne yaparsanız yapın vakanın seyrini değiştirmeniz mümkün olmaz. İşte tam da bu noktada sizlerin imdadına yetişecek olan ameliyatsız hemoroid tedavisi kliniğimizde yer alan doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi

Ameliyatsız hemoroid tedavisi kavramı aklınıza bitkisel karışımları getiriyor ise düştüğünüz yanılgıdan kurtulmak için yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz. Aktarlarda çeşitli otlar ile sizlere sunulan kürler hemoroid üzerinde etki göstermez aksine hastalığın ileri seviyeye ulaşmasına neden olur. Zira toplumumuzda hemoroid bir makat hastalığı olduğu için tedavi sürecinden çekinilmekte ve hastalığın son evresinde oluşan ağrıya dayanamayarak tedavi sürecine başlamaya çalışan hastalarımız mevcuttur. Bu nedenle hemoroid nasıl geçer, aramaları ile karşınıza çıkan karışımlara rağbet etmemeli ve çözümü modern tıbbın sizlere sunduğu tedavi yöntemlerinde aramalısınız. Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak;

  • Lastikle boğma

Lazer ile hemoroid tedavisi adlandırılmaktadır.

Lastikle boğma yöntemi genellikle dış basurda kullanılan bir metottur. İç basurun tedavisinde lazer yöntemini hastalarımıza önermekteyiz. Her iki tedavi yöntemine karar vermek için hastayı muayene etmemiz şarttır. Muayene sonrasında konulan tanı ile uygun tedavi yöntemine başlayabiliriz. Ameliyatsız hemoroid tedavisi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmak için iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Muayenelerin tamamen ücretsiz olduğu kliniğimiz hasta kabullerini sürmektedir. Kaliteli ve kurumsal bir sağlık hizmeti almak istiyorsanız en doğru adreste bulunduğunu belirtmek isteriz. Tedavi sürecinde çağa uygun ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan bir anlayış ile çalışan kliniğimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !