Hemoroid Başlangıcı ve Hemoroid Ameliyatı Sonrası

Hemoroid Başlangıcı ve Hemoroid Ameliyatı Sonrası

Hemoroid başlangıcı sırasında sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların vakanın ilerleyen aşamalarda neden olduğu sancılı süreçleri yaşamadıklarını söyleyebiliriz. Toplumda bilinen adı ile basur makatta bulunan 3 toplardamardan birinin şişmesi sonucu meydana çıkan bir hastalıktır. Basur memesi olarak adlandırdığımız şişlikler özellikle dışkılama esnasında hastanın ciddi bir acı hissetmesine neden olur ve kişi günlük faaliyetlerini yerine getiremez.

Hemoroid başlangıç esnasında makatta meydana çıkan akıntı çoğu zaman farkındalık yaratmayabilir. Sıradan gibi karşılanan bu durum makatta şişlik, ağrı ve kanama gibi belirtiler ile beraber vücuda sinyal gönderir. Başlangıçta önemsiz görünen fakat ileri aşamalarda hastanın yaşantısını olumsuz etkileyen basur belirtileri büyük önem taşır. Hastalığın bilincinde olma ve tedaviye başlama aşamasında fayda sağlayacak basur belirtileri evrelerine göre ayrı ayrı değerlendirilir. 4 ayrı evrede değerlendirilen basurun gelişim aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk evre dediğimiz başlangıç aşamasında makatta ağrı, kanama ve şişliğin yanı sıra basur memeleri oluşur.
  • İkinci evrede hasta dışkılama esnasında dışarıya sarkan bitiminde ise kendiliğinden içeri giren basur memeleri ile karşılaşır.
  • Üçüncü evrede dışkılama sonunda kendiliğinden içeri giren basur memelerinin hastanın müdahalesi olmadan içeri giremediği görülür.
  • Son evrede ise sarkan basur memelerinin hiçbir müdahale ile içeri girmediği ve hastada sancılara neden olduğu görülür.

Henüz ilk evrede gözlenen belirtiler yaşandığında tarafımıza ulaşan hastalar oldukça kolay bir tedavi ile eski sağlıklı günlerine kavuşabilmektedir. Kliniğimizde ameliyatsız hemoroid tedavisi ile sayısız başarılı operasyona imza atan hekimlerimiz bir telefon kadar yakınınızdadır. Bizlere Canlı Destek Hattı üzerinden yazabilir, telefonlarımızdan arayabilirsiniz. Kliniğimiz irtibat kanalları 7/24 hizmetinizdedir.

Hemoroid ameliyatı

Hemoroid ameliyatı risk barındıran zorlu bir operasyondur. Bizler hastada tedirginlik yaratan ve iş gücü kaybına neden olan ameliyatın yerine daha modern tekniklere başvurmaktayız. Bu teknikler;

  • Lazerle hemoroid tedavisi

  • Lastikle boğma tekniği

Olarak iki ayrı grupta bulunur. Bu tekniklere karar vermeden önce hastayı muayene etmemiz ve vakanın türünü teşhis etmemiz önemlidir. Zira iç basur ve dış basur olarak ikiye ayrılan vakada; farklı tekniklere başvurabilmekteyiz. İç basurda lazer tekniği kullanılırken, dış basur vakalarında lastikle boğma tekniği başarı elde etmemizi sağlamaktadır. Her iki teknik aynı gün evinize dönmenizi sağlayan, kansız, acısız ve oldukça kısa süren operasyonlardır. Ameliyatın tüm risklerini ortadan kaldıran ameliyatsız tedavi yöntemleri sağlığınıza kavuşmanızda en büyük yardımcınızdır. Detaylı bilgi ve randevu için tarafımıza ulaşmanız yeterlidir. Medicine Arts kliniği uzman kadrosu ve ekibi ile hasta kabullerini sürdürmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !