Hemoroid Ağrısı Nasıl Geçer?

Hemoroid Ağrısı Nasıl Geçer?

Hemoroid ağrısı nasıl geçer? Sorusunu cevaplandırmaya çalışan hastalarımızın sıkça yaşadığı kesişen duygu utanmaktır. Hemoroid, makatta ortaya çıkan bir hastalık olduğu için hastaların çoğu değil bir doktora başvurmak kendi ailelerine dahi söylemeye çekinmektedirler. Bu çekincelerin sonucunda hemoroid ağrısı üst seviyeye gelip dayanılamayacak bir vaziyet alan hastalarımız, artık yaşadıkları duyguları kırıp hekime başvurmaktadırlar.

Ancak ne yazık ki artık hastalığın son evresine girmişlerdir. Hemoroid ağrısı nasıl geçer sorusuna halk genel olarak; sıcak su üzerinde oturma, tüketilen besinlere dikkat etme gibi cevaplar verir. Bunlar nispeten doğru olsa da ilerleyen bir basur vakasında bunların pek etkisi görülmeyecektir. Bu hastalığa maruz kalan hasta, diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis için hemen bir hekime başvurursa ortada bir sorun kalmayacaktır.

Erken teşhis hemoroid hastalığını birtakım krem ve fitiller aracılığıyla iyileştirmek mümkündür. Bunun yanı sıra hastalığın giriş evresinde fayda sağlayan kremlerin hastalığın 2 ve 3’üncü evreye ulaşması durumunda hiçbir faydası kalmayacaktır. Bu evrelere ulaşıldığı takdirde hemoroid türüne göre belirlediğimiz tedavi yöntemleri kullanılmak zorundadır. İç basur ve dış basur olarak ikiye ayırdığımız hemoroid türlerine göre daha çağdaş tedavi yöntemlerimiz uygulanmaktadır.

Hemoroid neden olur?

Herkesin uyguladığı ve hemoroid oluşumunda etkili rol oynayan kusurların bilincinde olmak bu makat hastalığından korunmamız için bizlere fayda sağlayacaktır. O halde hemoroid neden olur? Sorusuna buyrun hep beraber yanıt arayalım. Hemoroid oluşumundaki başlıca etken hareketsizliktir. Özellikle masa başı işlerde çalışan kişilerin hemoroid hastalığına yakalanması çok muhtemeldir.

Yağlı ve aşırı acılı besinlerin hemoroide davetiye çıkardığı herkesçe bilinen bir faktördür. Sofranızda bu tür yiyecekler sürekli bulunuyorsa hemoroid hastalığına yakalanma riskiniz çok fazla demektir. Özellikle dışarıda yenen fast-food yiyecekler ve sürekli katı besinler ile beslenen kişilerin yaşadığı kabızlık şikayeti, hemoroidin oluşmasında önemli bir etkendir.

Son olarak ağır yükler taşımak ve uzun süre oturmamak hemoroid hastalığının oluşmasına zemin hazırlayan faktörler olarak kabul edilebilir. Hemoroid tedavisinde geleneksel teknikler yerine daha çağdaş yöntemler uygulayan ve ameliyat gerektirmeden tedavi eden Medicine Arts ailesi bir telefon kadar yakınınızdadır. Kendini bu mesleğe adamış doktorlarımızın ince işçiliği ve meslek ilkeleri ile sağlık merkezleri arasında öncü olmaya çalışıyoruz. Medicine Arts kliniği profesyonel kadrosu ve aile ortamı ile her daim hizmetinizdedir.

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

Yazının girişinde de belirtildiği üzere hemoroid gibi makatta ortaya çıkan hastalıklara maruz kalan kişi, bir hastaneye gitmek yerine kendi yöntemleriyle bundan kurtulmaya çalışıyor. Geleneksel metotların dışında son dönemlerde popüleritesi artmış olan bitkisel tedavi yöntemleri büyük ilgi görüyor. Hemoroid ilerleyen evrelerde bir doktor tedavisi gerektiren hastalıktır. Bundan dolayı ne bir bitkisel karışım ne de çevreden alınan tavsiyeler hastayı bir çözüme ulaştırmayacaktır. Hastalara hem ucuz hem de çözüm olarak sunulan bitkisel karışımların cerrahi olarak yapılan müdahalelerde hiçbir etkisi olmayacaktır. Bu kulaktan dolma bilgiler ile hastalığı kötü etkileyerek daha ileri boyuta taşımak yerine bu sektöre 23 yılı aşan deneyimi olan, erkek ve kadın doktor seçebilme imkanını sizlere sunan Medicine Arts kliniğimiz ile irtibat kurabilirsiniz. Kliniğimiz 7/24 hizmete açıktır.

Sağlıklı günler dileriz.

 


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Murat Molu
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !