Hemanjiom Tedavisi Hangi Yöntemler Kullanılır ?

Hemanjiom Tedavisi Hangi Yöntemler Kullanılır ?

Hemanjiom, (hemonjiyom) damarların bir araya toplanarak büyümesi halidir ve yeni doğan bebeklerde sık görülen damarsal bir hastalıktır. Hemanjiomun kanserleşme gibi bir durumu yoktur. Kötü tarafı, büyüme sürecine girmesi ve kanamaya neden olmasıdır. Hemanjiom tedavisi en erken şekilde yapılması gerekmektedir.

Hemanjiom’un Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

Kalp damar ve cerrahi uzmanlarımızın muayene ve tanı sonrasında hemanjiomun büyüklüğü ve bulunduğu yer göz önüne alınarak Lazer, Köpük, infared ve Radyofrekans yöntemiyle tedavisi mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağı hemanjiomun evresine, bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir.

köpükle hemanjiom tedavisi

Köpük Ve Skleroterapi Hemanjiom Tedavisi

Köpük ve skleroterapi yöntemi hemanjiom tedavisinde de etkili yöntemler arasındadır. Köpük ve skleroterapi uygulama sırasında farkı anında görebileceğiniz bir yöntemdir.

Köpük tedavisinde; İçerisinde Sklerozan madde bulunan ilacın hava ile karışımıyla köpük haline getirilen ilacın hemanjioma enjekte edilmesiyle ortaya çıkan damarların yok edilmesidir. Hemanjiomun durumuna göre hasta seanslarla bu rahatsızlığından kurtulabilir.

Skleroterapi tedavisinde ise; Sklerozan maddenin bulunduğu ilaç direk olarak hemanjiomlu alanın içine enjekte edilmektedir. Burada yayılma eğilimine giren ilaç damarların içinde yakıcı bir özelliğe sahiptir bu şekilde hemanjiomlu kitleyi besleyen damarlar ortadan kaldırılarak hemanjiomlu kitle yok edilir.

Radyofrekans tedavisinde; Radyo dalgalarının ısı enerjisine dönüşmesiyle bir çok vakada başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulanış şekli hemanjiomlu kitlelerin içerisine uygulanan yoğun radyofrekans ile oluşan yoğun ısı sayesinde kitle küçülür ve büzülür.ameliyatsız hemanjiom tedavisi

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Lazerle hemanjiom (Damar beni) tedavisinde cihazdan gönderilen ışınlar doğrudan hemanjiomlu bölgeye uygulanmaktadır. Burada ısınmaya başlayan lazer ışınları yüksek ısıda hemanjiomlu alanda tahribata yol açar. Belirli aralıklarla seanslar uygulandıkça hemanjiomlu alan tamamen tahrip edilerek yok olur.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde Kalp ve Damar uzmanı doktorlarımız tarafından ücretsiz muayene imkanına sahipsiniz. Tedavi olmak istiyorsunuz ama maliyetinin ne kadar olacağını bilmiyorsanız kliniklerimizde ücretsiz muayene olup muayene sonrasında doktorlarımız tarafından fiyatla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Ameliyat ile Hemanjiom Tedavisi Riskli Midir?

Direk olarak cildi kesmek suretiyle çeşitli bıçaklı darbelerle yapılan bu operasyon oldukça risklidir. Damarı kesmek gerektiği için ciddi oranlarda kan kaybı yaşanacaktır. Ve ameliyat sırasında mutlaka kan stoğu olmalıdır. Üstelik bu tür cerrahi operasyonlar sonrasında cildinizde çeşitli izlerin kalma ihtimali de bulunmaktadır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında normal hayatınıza dönmeniz zaman alacağı için ameliyat ile hemanjiom tedavisi pek çok Kalp ve Damar Uzmanı tarafından da tavsiye edilmez.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !