Damar Beni (Hemanjiom) Hastalığı ve Tedavisi

Damar Beni (Hemanjiom) Hastalığı ve Tedavisi

Hemanjiom (hemanjiyom) hastalığının ameliyatı riskli ve ilkel bir tedavi yöntemidir. Hangi tedavi yönteminin uygulanacağına karar verebilmek için öncelikle muayene olmak gerekir. Kliniklerimizde, uzman doktorlarımız eşliğinde Köpük & Skleroterapi ile Elektro koter ve Lazer gibi yöntemler uygulanmaktadır.

İlaçla uygulanan tedavi yöntemlerinde; Şu ana kadar pek bir başarı sağlanamamıştır. Lazer yöntemi ile uygulanan tedavi yönteminde yüzeysel ve kabarık olmayan hemanjiomda etkisini göstermektedir.

Köpük & Skleroterapi tedavi yönteminde; En etkili ve sık kullanılan yöntemdir. Ortaya çıkan damarları, sklerozan madde yani ilaçla imha etmeye çalışılır. Fakat ilaç saf hali ile değil hava ile karıştırılarak köpük haline getirilir. Ortaya çıkan bu köpük ince bir enjektör yardımı ile hemanjioma (hemanjiyom) uygulanır. Bu yöntem anında etkisini gösteren bir yöntemdir.

İlaç Enjeksiyonuyla Hemanjiom Tedavisi; Damarı yakma özelliği olan sklerozan maddesi damarın içerisine enjekte edilir. İlaç verilen damar zamanla büzülerek yok olur. En az riskle en iyi sonucu veren tedavi yöntemidir.

Köpükle Hemanjiom Tedavisi; Skleroterapi de kullanılan maddenin köpürterek damara verilmesidir. Çok zaman alsa da risksiz bir uygulamadır.

Lazer Tedavisi; Lazer tedavisi daha çok yüzeysel hemanjiom hastalığına sahip bireylere uygulanır. Yüksek bir ışığın damar tümörünü tahrip etmesine dayanır. Seanslar halinde uygulanır.

Damar Beni (Hemanjiom) Hastalığı Nasıl Takip Edilir?

Damar beni hastalığını ilk fark ettiğiniz zaman önce ölçmeli daha sonra da bunun resmini çekmelisiniz. Aradan 20- 30 gün geçtikten sonra tekrar aynı işlemi yapmalısınız. İlk ölçümden sonra eğer büyüme meydana geliyorsa doktora başvurmalısınız. Eğer hiçbir büyüme yoksa telaş yapmanıza gerek yoktur.

Hemanjiom Vücudun Neresinde Görülür?

İsminden de anlaşılacağı gibi damar hastalığı olduğu için damar olan her bölgede görülebilir. En çok yüz bölgesinde çıktığı gibi iç organlarda da çıkabilmektedir.

Ücretsiz muayene imkanına sahipsiniz

Kliniklerimizde uzman Kalp ve damar cerrahi hekimlerimiz tarafından ücretsiz muayene imkanına sahipsiniz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

& yorumlar

  • Merhaba, kızımın kolunda oluşan lekenin hemanjiom olduğunu öğrendim. İnternetteki araştırmalarım sonucunda sitenize ulaştım. Bir çok kaynak ameliyatla tedaviyi önerirken sizin sitenizde ise tam tersi bir durumla karşılaştım. Ameliyat ve ameliyatsız hemanjiom tedavisi arasında fark nedir?

    • Asuman Hanım,
      Hemanjiom tedavisinde ameliyatsız modern bir yöntem olan köpük skleroterapiyi önermekte ve başarıyla uygulamaktayız. Ameliyatlı tedaviyi önermiyoruz. Detaylı bilgi almak ve ücretsiz muayene için sizi kliniğimize davet ediyoruz. Geçmiş olsun.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !