Hemanjiom Görselleri

Hemanjiom Görselleri

Hemanjiom, halk adıyla damar beni tüm organları tutabilen, büyüklüğü bir mercimek tanesinden yüzün üst bölgesinin tamamını saracak değişkenlik gösteren bir tümör çeşididir.

Hemanjiom (Hemanjiyom) esnek bir sünger gibi yapısı olup damar yumağı şeklindedir. Yani vücuttaki normal bir damardan çok daha yoğundur ve daha çok kanlanır. Bu kadar kanlanması ameliyatı yapacak olan uzman cerrahların işini zorlaştırmaktadır. Çünkü ameliyat sırasında oldukça fazla kan akar. Bundan dolayıdır ki ameliyata girilirken fazladan 30-40 ünite kan bulundurulur. Son zamanlarda daha çok yaygınlaşan ve ameliyatlı tedaviden daha fazla verim alınmasını sağlayan ameliyatsız tedavi yöntemleri ameliyatlı tedavi yöntemlerinin geri plana gitmesini sağlamıştır.

Kliniğimizde uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen birtakım hemanjiom operasyonlarının öncesi ve sonrası görselleri Op. Dr. Mustafa Bolat, Prof. Dr Mustafa ZENGİN ve Op. DR. Mehmet ÜNAL tarafınca yapılan bazı tedavilerin görselleri yer almaktadır.

 

& yorumlar

 • kızım ilk dogdugun da karninda ufak bir leke vardi. 2 yasina girdi simdi kizim ama karninda ki kendi avuc ici kadar oldu. Hemanjiom teshisi koydular nasil tedavisi oluyor bunun kizima bi zarari varmidir? yardimci olursaniz sevinirim.

  • Merhaba Emel Hanım,
   Hemanjiom tedavisinde Op. Dr. Mustafa Bolat hocamız ile whatsapp destek hattımızdan ulaşarak görüşlerini alabilirsiniz. 0553 665 64 02 nolu telefona kızınızın fotoğraflarını gönderebilirseniz daha sağlıklı bilgiler iletebiliriz.
   Geçmiş olsun.

 • Kızım 9 aylık ensesinde damarbeni (hemenjiom) var giderek büyüyor ilaç kullanamıyoruz doktorlar ilaç tedavisi için erken diyorlar. 3-4 yaşına kadar kendiliğinden geçer diyor.ama giderek büyüyor Ne yapalım teşekkür ederim.

  • Merhaba Erkut Bey,
   Hemanjiom tedavisinde skleroterapi önermekteyiz. İlaç tedavisi ya da bu yöntemin kullanılıp kullanılmayacağına uzman hekimimiz Op. Dr. Mustafa Bolat verecektir. Kızınızın fotoğraflarını 0553 665 64 02 nolu whatsapp sağlık hattımıza gönderebilirseniz size detaylı bir geri dönüş yapabiliriz.
   Geçmiş olsun.

 • Oğlum 2 bck yaşında ve tam yanağında sakal bölgesinde doğum lekesi var .lekenin uzerini bastrdigimda kayboluyor .gittikçe rengi açıldı .leke gecermi veya sakal cikarmi kendisi sorun yapar diye çok üzülüyorum

  • Şarap lekesi büyük ihtimal bize whatsapptan fotoğraf gönderin, detaylı bilgi verelim. 0 553 665 64 02

 • Mrb hocam.22 aylık kızımın üst dudağında hemanjiom var. Arada bir küçükde olsa şişiyor ve morarma oluyor. Herhangi bir büyüme olmuyor. Tedavi önerirmisiniz yoksa bekleyelimmi?

  • 1 yaşını doldurduysa ve büyüme gözlemliyorsanız tedavi olmalısınız geç kalmadan.

   Whatsapp’tan fotoğraf atın daha detaylı bakalım. 0 553 665 64 02

 • kızım doğduğunda alt dudağının iç kenar kısmında pembelik vardı sonra şişmeye başladı doktarlr damar toplanması hemanjiom dediler 2 yaşına kadar geçer dediler kızım 18 aylık ama geçmiyor büyüme var whatsaptan resmini göndersek olur mu ne önerirsiniz nasıl bir tedavi uygulayacağız.LÜTFEN YARDIM EDİN…

  • Geçmiş olsun, eğer büyüme olduysa tedavi olmalısınız acilen, bize bu numaradan ulaşın Whatsapp’tan fotoğraf atabilirsiniz. 0 553 665 64 02

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !