Genital Siğil

Genital siğiller, Humman Popilloma Virüs (HPV) adı verilen bir virüsün neden olduğu hastalık türüdür. Kısaca HPV olarak adlandırılan bu virüsün 60’tan fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu virüsler çeşitli hastalıkların görülmesine de neden olmaktadır. Vajinal siğil olarak isimlendirilen bu hastalık türü, kadın ve erkeklere cinsel ilişki esnasında bulaşmaktadır. Toplumda sıklıkla karşılaşılan bu hastalığın temelindeki HPV virüsünün bulaşması ile birlikte hastalık kendini göstermemektedir. Hastalığın ortaya çıkma süresi aylar hatta yılları bulabilmektedir. Bu nedenle hastalığın ortaya çıkması ile birlikte uzman bir hekime başvurulması önemlidir.

Genital siğil nedir sorusuna yanıt vermek gerekir ise, özetle HPV virüsünün genital bölge mukozasında meydana gelen yaralar olarak açıklanabilir. Vajina, penis, anüs ve vulvua çevresinde kırmızımsı ya da kahverengimsi bir renkte kabarıklıklar halinde kendini göstermektedirler. Ortalama çapları birkaç milimetredir. Estetik açıdan hastanın rahatsız olmasına ve sorunlar yaşamasına yol açan bu durum birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Özellikle kaşınma bu sorunlar arasında önem teşkil etmektedir.

Risk Faktörleri Nelerdir?

Genital siğil hastaları ele alındığında kadın ve erkek hastalar için hastalığın oluşumunu tetikleyici unsurların bulunduğundan söz edebiliriz. Bu noktada belirtmek gerekir ki genital siğil tedavisi adı altında önerilmekte olan ilaçların kesinlikle tedavide yeri bulunmamaktadır. Bu nedenle belirtmek gerekir ki modern tıbbi yöntemler ışığında ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kesin sonuç elde edilmektedir. Ayrıca Medicine Arts kliniklerimizde uygulamış olduğumuz bu teknikler ışığında dakikalar içerisinde genital siğillerden kurtulmak mümkündür. Ancak öncelikle hastalığı tetikleyen unsurların bilinmesi gerekir. Özellikle hastalıktan korunma amacı ile bu risk unsurlarına dikkat çekmek amacı ile açıklamalarımıza bu noktadan başlayacağız. Öncelikle siğilin bulaşması nasıl önlenir konu başlığına yanıt verirken, genital siğil hastalığının risk faktörlerini de açıklamış olacağız.

  • HPV virüsünün bulaştığı en tehlikeli yaş 20 – 24 yaş aralığıdır. Bu yaş aralığında bulunan kişiler risk grubundadır.
  • Cinsel ilişkinin tek eşli olmaması halinde genital siğil riski artmaktadır.
  • Hamile anne adayları ve doğum kontrol hapı kullananlar ile birlikte sigara kullanmakta olan kişiler genital siğil riski taşımaktadırlar.

Genilat siğiller belirtileri olan bir hastalık değildir. Bu nedenle vücutta oluşan değişiklikler ve kabarmalar sonrasında varlığının hissedildiği an itibari ile bir hekime başvurulması gerekir. Estetik deformelere yol açan bu siğillerin kliniklerimizde alanında uzman ve deneyime sahip hekimlerimiz aracılığı ile tedavi edildiğini de belirtmek isteriz.

Genital Siğil Nasıl Geçer?

Kliniğimizde, genital siğil tedavilerinde ameliyatsız ve anestezi gerektirmeyen yöntemler kullanılmaktadır. Günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan radyo frekans tekniği ile herhangi bir iz kalmadan siğillerden kurtulmak mümkündür. Bu teknik aracılığı ile kanama, yatış ve uzun süreli istirahat gibi durumlar yaşanmadan siğillerin tedavisi yapılmaktadır.

Pek çok operasyonda kullanılmakta ve kliniklerimizde tercih etmiş olduğumuz radyo frekans ile tedavi yöntemi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

  • Merhabalar, makat hastalıklarının belirtisini yaşıyor olabilirsiniz. Tam teşhis koymak ve tedaviye başlamak için sizleri muayene etmemiz şart. Bu bağlamda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla…

  • İyi günler 26yaşındayım çocukluğumdan bu yana hep kabızlık problemi yaşıyorum son yıllarda hareketim azaldığı için daha da rahatsız etmeye başladı 2ay önce bir antibiyotik kullandım ve daha kullanım esnasında beni çok şiddetli kabız yaptı o günden beri çok ciddi manada rahatsızım makatımın içinde ve dışında yırtıklar var ne yapsam ne ilaç kullansam geçmiyor düzenli yürüyüş egzersiz yapıyorum lifli gıda tüketmeye dikkat ediyorum ekmek çok çok az tüketiyorum ama buna rağmen dışkım sanki taş gibi tuvalet esnasında sultan baskı uygulasam bile yapamıyorum.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !