Ben Tedavisi Merak Edilenler

Ben Tedavisi Merak Edilenler

Radyofrekans Yöntemi Her Çeşit Bene Uygulanabilir mi?

‘Nevus’ olarak bilinen, koyu renkli değişik büyüklükteki benler, ‘Kapiller  Hemanjiom’ dediğimiz kırmızı renkli damar benleri, et beni dediğimiz normal cilt renginde ve ince deriyle kaplı ciltten kabarık olan benler gibi her çeşit benin alınması artık radyofrekans yöntemi ile mümkün. Radyofrekans teknolojisi ile ben tedavisi ( ben aldırma ) bize sunduğu en büyük yenilik, tüm ben çeşitlerinde uygulanabilir olmasıdır.  Radyofrekans yöntemi Dünya’da en çok tercih edilen ve en başarılı sonuç veren tedavi yöntemidir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Ben aldırma işlemi için kliniklerimizde genel cerrahi uzmanı hekimlerimizle görüşebilmek ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Burada ayrıca aldırmak istediğiniz sizi rahatsız eden benlerin resimlerini WhatsApp hattımızdan bizlere iletebilirsiniz.

Ameliyatsız Ben Tedavisi Yöntemleri

Radyofrekans Yöntemi

Radyofrekans bir çok yönden üstün olması sayesinde ben tedavisinde en yaygın kullanılan teknoloji olmuştur. İşlem sonrası iz kalma durumu neredeyse yoktur. (İz kalmama durumu benlerin büyüklüğüne ve kişinin ten rengine bağlıdır) Uyuşturmayı gerektirmeyecek düzeylerde hafif bir acı olur. Kabarık, düz, koyu renkli, deri renginde tüm benlerin tedavisinde güvenle ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

LAZER (Sadece Yüzeysel Benlerde Etkilidir)

Lazer yöntemi, cilt üzerinden yapılmakta olan uygulamalar için idealdir. Lazer tedavisi ile iz kalma ihtimali bulunmaktadır özellikle koyu renkli benlerde çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Estetik açıdan düşünüldüğü durumlarda yaptırılması pek tavsiye edilmemektedir. İşlem esnasında lazer ışınları tarafından ciltteki koyu renkli benler emilmekte ve 80 – 120 derece ısıya ulaşması ile benleri tahrip etmektedir. Ben tedavisi sırasında hasta en fazla 10 – 20 arası ben aldırabilir. Ben tedavisinde lazer yöntemi yerine radyofrekans yöntemi daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

ELEKTROKOTER (Buharlaştırma Yöntemi)

Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemlerden biridir. Elektrokoter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır. Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır. Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir. Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar. Bu görünüm cilt türüne göre değişmekte olup , her cilt için uygun olmamaktadır. Bazı durumlarda lekenin kalıcı olduğu gözlemlenmiştir.

ben alırmak zararlı mıdır

Ben Aldırma İşlemi Zararlı mıdır?

Kişilerin edinmiş oldukları bilgilerin tam tersi olarak ben aldırmak zararlı değildir. Ben tedavisi kişilerin ilerleyen dönemlerde yaşayabilecekleri sağlık sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanacak cilt kanseri gibi hastalıkların riskinin en aza indirgenmesi açısından önemlidir. Bu nedenle ben aldırma işleminin herhangi bir zararı yoktur.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !