Ben Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Ben Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Ben tedavisi nasıl yapılır ve nasıl yapılmalı bilgisinin iyi bilinmesi gerekiyor. Bu bilgi, işlem sonrası ortaya estetik açıdan çıkacak olan sorunların da önüne geçer. Kliniğimizde uzman genel cerrahi hekimlerimizin de önerdiği yöntem ameliyatsız tedavi yöntemleridir.

Ameliyatsız Ben Tedavi Yöntemleri

LAZER (Sadece Yüzeysel Benlerde Etkilidir)

Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde ve sağlık alanında oldukça sık kullanılmakta olan Lazer yöntemi, cilt üzerinden yapılmakta olan uygulamalar için idealdir. Ben tedavisinde de oldukça etkili olan bu yöntem yüzeysel benlerin alımında kullanılmaktadır. Lazer tekniği ile kullanılan ben aldırma işleminde sonuçlar çok başarılı olmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamakta ve estetik açıdan da başarı elde etmektedir. İşlem esnasında lazer ışınları tarafından ciltteki koyu renkli benler emilmekte ve 80 – 120 derece ısıya ulaşması ile benleri tahrip etmektedir.

ELEKTROKOTER (Buharlaştırma Yöntemi)

Cilt üzerindeki yüzeysel benlerin aldırılması işleminde Lazer kullanılmaktayken, ciltten kabarık benler için Elektrokoter olarak adlandırılmakta olan cihazlar devreye girmektedir. Özellikle benlerin ve siğillerin tedavilerinde bu cihazlar 1 dakikalık kısa bir süre içerisinde sonuç vermektedir. Elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi ile kullanılan Elektrokoter cihazının probu ile bene temas edildiğinde benin buharlaşması ve erimesi şeklinde uygulanmaktadır. Ciltten kabarık benler dışında tüm benler için uygulanabilen bu yöntem ile benin cilt seviyesine inene kadar buharlaşması sağlanmaktadır. Tedavi sonrasında benin alınmış olduğu bölgede kabuklaşma görülmekte ve bu durum 10 ila 15 gün içerisinde düzelerek ciltte neredeyse hiçbir iz kalmayacak şekilde tedavi sonlanmaktadır.

RADIOFREKANS YÖNTEMİ

Cilt üzerinden uygulanmakta olan ben aldırma yöntemlerinden bir diğeri de Radiofrekans tekniğidir. Ben aldırma işleminde oldukça başarı sağlayan Radiofrekans ciltten kabarık benlerin tedavisinde 1 – 2 dakikalık kısa süreler içinde hasta memnuniyetini kazanan çok sonuçlar vermektedir. Son yıllarda en çok uygulanan ve en başarılı yöntemdir.

Ameliyatla Ben Tedavisi

Ben aldırma yöntemleri içerisinde kullanılan bir diğer teknik ise ameliyattır. Kliniğimizde hastaların daha rahat bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitelerinden ödün vermemesi açısından ameliyatlı ben tedavisi önerilmez. Hastanın ameliyat talebi ve isteği doğrultusunda bu teknik uygulanmaktadır. Ameliyatla kesilen alandan ben alındıktan sonra alınan bölgede boşluk oluşmaktadır. Bu boşluğun kapatılması içinde dikiş atılmaktadır. İyileşme süreci sonrasında da atılan bu dikişler ameliyat bölgesinde istenmeyen balıksırtı izinin kalmasına neden olmaktadır. Bu sebeple hastaların ben aldırma işlemlerinde ameliyat yöntemi yerine ameliyatsız ben aldırma yöntemlerine başvurmasını önermekteyiz.

Ben Aldırmak Zararlı mıdır?

İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda günümüzde birçok kişi birtakım kaynaklardan ben aldırma zararlı ya da kanserleşme riski taşıdığı gibi tıbbi bilgilerden ve bilimsellikten uzak açıklamalar okumaktadırlar. Ancak bu durumun, kişilerin edinmiş oldukları bilgilerin tam tersi olarak açıklanabilir. Ben tedavisi kişilerin ilerleyen dönemlerde yaşayabilecekleri sağlık sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanacak cilt kanseri gibi hastalıkların riskinin en aza indirgenmesi açısından önemlidir. Bu nedenle özetleyecek olursak ben aldırma işleminin herhangi bir zararı yoktur demek mümkündür.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunmaktayız

Ben aldırma işlemi için kliniklerimizde genel cerrahi uzman hekimlerimizle görüşebilmek ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

& yorumlar

 • yüzümde birdenfazla ben var ufakda olsa rahatsız oluruyorum bu konuda bilgi almak ıstıyrm yardımcı olurmusunuz?

  • Merhaba ben alımı için 0553 665 64 02 nolu Whatsapp hattımızdan aldırmak istediğiniz benlerin fotoğraflarını gönderirseniz arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Ben alımı işleminde muayene sonrası doktorumuz tedavi yöntemini belirlemektedir. Genel olarak neredeyse tüm ben çeşitlerinde radyofrekans yöntemini daha çok tercih edilmektedir. Cilt yapısı, ben türü ya da benin bulunduğu bölgeye göre lazer ya da diğer yöntemler de tercih edilebilir. Şimdiden geçmiş olsun Pınar hanım iyi günler 🙂

 • Kizimin heryerinde benler var
  Bir devlet hastanesin de amelyat olmus ama ben diyorki artik mumkun ise gorulen lerden kurtulmak istiyorum diyor bir benin fiyati ne kadar tsk ederim

  • Merhaba ben aldırma fiyatları benin bulunduğu bölge ve birkaç etkene göre değişiklik göstermektedir. Aldırmak istediğiniz benlerin fotoğraflarını WhatsApp destek hattından bizlere göndererek direkt olarak fiyat ve destek alabilirsiniz.

  • Merhaba Harun bey, benlerinizin fotoğrafını WhatsApp üzerinden 0553 665 64 02 nolu telefon numarasına göndermeniz takdirde sizlere konu hakkında bilgi verebiliriz.

 • Sırtım da et beni var onu aldırmak istiyorum yaşım 16 ufak aşırı da ufak degil sizin o videoyu izledim bana lütfen geri dönüş yapın bide soruma çevap verirseniz igine yapılıyomu sırta onu söylerseniz sevinirim

  • 16 yaşında olmanız tedaviye engel teşkil etmemektedir. 0533 168 49 50 whatsapp hattımızdan sizi rahatsız eden bu benin resimlerini göndermeniz mümkün mü ?

 • Merhaba benim yüzümde 3 tane yüzeysel benim var bir tanesi sol dudagım kenarında diger ikiside burnumun sağ tarafında geçen hafta dudagımkn sol alt tarafında’ki benim kardeşimin elinde kesici birşey vardı tam olarak hatırlamıyorum ama benimin üstüne geldi kesti biraz kanadı 2 gün sonrasında kahveringi olan ben kayboldu ama şuan bir iz var oramda ve kızarıklıkta mevcut ne yapmam gerek teşekkürler

  • merhabalar Hakan bey bahse konu bu 3 adet benin resimlerini 0533 168 49 50 nolu telefon numarasına kayıtlı whatsapp hattından bizlere gönderin. inceleyip sizlere geri dönüş yapabiliriz.

 • merhaba, yüzümde yüzeysel benler mevcut. irili ufaklı onlarca. bunları tek seferde aldırabilir miyiz? yoksa bir kaç kez gelip gitmem mi gerekiyor? teşekkürler.

  • Merhaba Bahar Hanım,
   Tedavi süresi benlerinizin büyüklüğüne bağlı olsa bile gün içerisinde tek seansta tedavinizi tamamlayabiliriz. Benlerinizin fotoğraflarını Whatsapp destek hattımızdan 0553 665 64 02 gönderirseniz sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.
   Haberleşmek üzere.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !