Ben Çeşitleri ve Ameliyatsız Tedavisi

Ben Çeşitleri ve Ameliyatsız Tedavisi

Benler, farklı boyutlarda ve şekillerde deri içerisine yerleşmiş anormal yapı ve sayıdaki deri renk hücrelerinin (melanositler) yaptığı gelişimsel anomalilerdir. Benlerin çok sayıda farklı çeşitleri bulunmaktadır. Benler dermatoskopik (ben mikroskobisi) muayenesi, yapılması gerekli olan ilk 10 tıbbi check up listesi içerisinde bulunmaktadır. Bazı ben çeşitlerinde cilt hastalıkları hekimine yapılan başvurular oldukça sıktır. Bu ben türleri ise;

Doğumsal Benler (Konjenital Nevüs):

Doğumdan itibaren var olan bu benler genellikle tektirler. Koyu kahverengi ve 1 cm’den daha büyük olan bu benler, plak benzeri ya da daha kaba bir görünümdedirler. Özellikle kuşak tarzındaki benler üzerinde hücre değişimi eğiliminden söz edebiliriz. Daha büyük doğumsal (konjenital) benlerin %10’unda kötü huylu deri kanseri (malign melanom) gelişebilmektedir.

Junksiyonel Benler (Junksiyonel Nevüs):

Kahverengi ya da siyah renkteki düz benlerdir. Bilinen bir benin hayat döngüsü içerisindeki ilk evre olduğu kabul edilmektedir. Üst ve orta deri birleşme alanı olan dermo edipermal alanda bulunmaktadır.

Et Benleri:

Bu benler deriden kabarıktırlar. Açık ve orta kahverengi ile deri renginde olabilmektedirler. Özellikle vücudun yüz bölgesinde sıklıkla görülmektedirler. Kıllı olabilen yapıları vardır. Orta derinin üst bölümünde hücre toplulukları olanak bulunmaktadırlar. Yaşlı bireylerde deri renginde olması halinde bazal hücreli karsinom yani derinin iyi huylu kanseri olarak yanlış tanı konulabilmektedir.

Birleşik Benler (Kompaund Nevüs):

Junksiyonel benler ile et benleri arasındaki gelişimde orta bir ben olarak değerlendirilmektedir.

Mavi Benler:

Mavi renkteki benlerin bu renge hakim olmasının sebebi orta deri yüzeyindeki ve üst deri seviyesinde filtre edilmesinin ardından kırmızı dalga boylarının göze mavi bir tonda yansıması ile ilgilidir.

Mavi benlerin bir türü olan ve popo bölümünde oluşmakta olan “mongol lekesi” doğumsal görülen grimsi renk değişikliği olarak ifade edilebilir.

Ameliyatsız Et Beni Aldırma Nasıl Yapılır?

Kliniklerimizde kullanmış olduğumuz modern tıbbi teknikler aracılığı ile benler ameliyatsız yöntemler aracılığı ile ortadan kalmaktadır. Görünümü özellikle estetik açıdan rahatsız eden benlerinizi iz kalma problemi olmadan aldırabilirsiniz. Kliniklerimizde kullanmakta olduğumuz lazer, buharlaştırma ve radyo frekans teknikleri ile ben tedavisi işlemleri oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

& yorumlar

    • Merhaba,
      Ben tedavisinde uyguladığımız yöntem Radio Frekans olup, tedavi sonrasında iyi bir bakım ile neredeyse hiçbir iz kalmayacaktır. Konuşma mesafesinden ben tedavisi olduğunuz asla anlaşılmaz. Her çeşit ben tedavi edilebilir. Whatsapp destek hattımızdan 0553 665 64 02 beninizin bulunduğu bölgenin fotoğrafını gönderirseniz, Genel Cerrahi uzmanımızın yapacağı değerlendirmeyi size fiyat bilgisiyle birlikte iletebiliriz.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !