Ben Nasıl Tedavi Edilir?

Ben Nasıl Tedavi Edilir?

Ben tedavisinde ameliyat yönteminde, iz kaldığından dolayı tavsiye edilmemektedir. Bu sebeple kliniğimizde, doktorlarımızın önerisi ameliyatsız yöntemlerdir.

Ameliyatsız ben tedavi yöntemleri:

RF (Radyo Frekans)

Radyofrekans, cilt üzerinden uygulanması yapılan yöntemlerden bir tanesidir. Popülerliği son yıllarda çok fazla artmıştır. Kılcal damar tedavilerinde bile cilt üstünden uygulaması yapılmaktadır. RF yöntemi, ben aldırma işlemlerinde kullanılırken, cilt üzerinden kabarık benlerin tedavi aşamasında 1 ila 2 dakikalık bir süreçte yüzünüzü güldürebilecek sonuçlara imzasını atmaktadır.

Lazer (Sadece Yüzeysel Benlerde Etkilidir)

Lazer ile ben tedavisi son senelerde sağlık sektörü için sık duyulan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Cilt üzerinde yer alan yüzeysel benler, lazer ile alınabilmektedir. Lazer ile tedavi, cilt üzerindeki yüzeysel benlerin alınması tedavisinde büyük başarı göstermektedir. Yalnızca, yüzeysel benlerin alımında kullanılmakta ve kesinlikle bir iz kalmamaktadır. Uygulanma yöntemi ise, koyu renge sahip benlerin lazer ışınlarını emmesi sonunda 80-120 derecelik bir ulaştıktan sonra tahrip olması şeklindedir.

Elektrokoter (Buharlaştırma Yöntemi)

Cilt üzerinden kabarık benlerin alınmasında elektrokoter cihazı kullanılmaktadır. Çünkü lazer yalnızca yüzeysel benlerin alımında kullanılabilmektedir. Bu yöntemde siğil ve ben tedavileri 1 dakika gibi çok kısa sürede gerçekleşebilmektedir. Burada da elektrik enerjisi, ısıya dönüşmekte ve elektrokoter probuyla bene dokunulduğu zaman eriyip buharlaşmaktadır. Cilt üzerinden kabarık bütün yöntemlerde uygulanabilmekte olan bu tedavi yöntemiyle, benlere cilt seviyesine kadar bir buharlaştırma gerçekleştirilmektedir. Tedavi bittikten sonra 10-15 gün boyunca benin alındığı bölgede bir kabuk oluşarak sonrasında kendiliğinden düşer, herhangi bir iz kalmamaktadır.

Ben aldırma sonrasında iz kalır mı?

Belirgin olmayan bir iz ise öteki yöntemlerle ben alındığında kalabilir. Ben tedavisi olduğunuzu ise sizi daha önceki dönemde tanımayan hiç kimse anlamamaktadır. Yalnızca ameliyat ile gerçekleştirilen uygulamalardan uzak durulması gereklidir. Aksi durumda cildinizde korkunç bir seviyede iz kalabilmektedir.

Ben aldırmak gerekir midir?

Eğer imkanınız varsa kesinlikle benlerinizi aldırmalısınız. Sebeplerinden biri yaşınız ilerledikçe benlerin kanserleşmeye dönmesi veya cilt kanseri durumlarıyla ayırt edilemiyor olmasıdır. Farklı bir nedeni de devamlı olarak büyümeyi sürdürmesidir. Böyle bir şey bireyleri psikolojik açıdan çok zor duruma sokmaktadır. Bir başka sebebe göz atacak olursak özellikle et benlerinde görülmekte olan büyüme insanların canını yakabilmektedir. Bu şekilde pek çok sıkıntıyla yaşamınızı sürdürmeye çalışmak yerine sadece 1 dakikada benlerinizden kurtulabilmeniz mümkündür.

Ben aldırmak zararlı mı?

Ben aldırmak sağlınız açısında faydalıdır. Ben aldırmak insanlara hiçbir zarar vermez.

Sanal muayene uygulamamızı denediniz mi?

Sizi memnun edebilecek her türlü imkanı kliniklerimizde sunmaya çalışmaktayız. Bunlar arasındaki sanal muayene uygulaması da Türkiye içerisinde bir ilktir. Evden çıkmanıza gerek kalmadan muayene olmanın yanı sıra, tedaviyle ilgili bilgi ve ücreti de öğrenebilmektesiniz. Sistem bilgisayar veyahut akıllı telefonlarınızın yardımıyla çekeceğiniz fotoğrafları WhatsApp veya e-mail adresimize göndermeniz şeklinde işlemektedir. Size resimleri gönderdiğiniz kanaldan çok kısa bir zamanda dönüş yapılarak bilgiler iletilmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !