Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Herhangi bir risk taşımadığı düşünülen benlerin detaylarına girildiğinde kanserleşme ve büyüme gibi risklerin varlığından söz etmek mümkündür. Ayrıca büyüme eğiliminde olan benler hemanjiom hastalığına yol açabilmektedir. Bu sebeple pek çok kişinin ben aldırma işlemine başvurduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem genellikle estetik açıdan sorun yaşayan hastalar tarafından talep edilen bir yöntem olduğu düşünüldüğünde işlem sonrasında kalacak iz de merak edilmektedir.

İz bırakarak iyileşme durumu

Cildin yaralanması sonucunda dokuda travma sonrasında bir iz kalarak iyileşme gerçekleşir. Bir kimsenin elinde oluşan küçük bir kesi ya da doku ezilmesi sonucunda oluşan yaralar zamanla iyileşmektedir.  Ancak yara sonucunda kalan iz ise 1 hafta 10 gün gibi bir süre içerisinde ortadan kalmaktadır. Bu nedenle ben tedavisine de bir tür cilt yaralanması olarak bakabiliriz. Burada asıl önemli olan nokta izin ne kadar kaldığı olmalıdır. Ben aldırma değişik teknoloji ve yöntemlerinde 5 farklı çeşit bulunmaktadır. Bu nedenle her bir yöntemde iz kalma oranı birbirinden değişiktir. Ayrıca kullanılan ben aldırma yöntemi ile birlikte işlemi yapan kişinin de bu alandaki tecrübesi kalacak iz oranında etkidir.

Buharlaştırma yöntemi ile ben aldırma

Aşağıda bulanan görselde de görüldüğü gibi ben aldırma işlemi Medicine Art kliniklerimizde buharlaştırma yöntemi ile yapılmaktadır. Hastanın öncesi ve sonrası görüntülerinin dikkatli bir şekilde incelenmesi sonucunda büyük boyutlardaki bir benin aldırılması sonrasında fark edilir bir iz kalmadığını söyleyebiliriz.

Ben ameliyatı sonrası iz

Görseldeki diğer hastanın öncesi görüntüsü olmaması nedeni ile eklenememiştir. Ancak teknolojik açıdan geride kalmış bir sağlık kuruluşunda veya hastanede ben aldırma işlemini yaptırdığını söyleyebiliriz. Görseldeki benin büyüklüğü ne olursa olsun benin aldırılmasının ardından çok abartılı ve dikkat çekici bir izle sonuçlandığını söyleyebiliriz. Bu tip bir tablo ile sonuçlanan tedaviler sonrasında hastalar benden daha kötü bir görünüm elde edilmesi sebebi ile büyük pişmanlık yaşamaktadır. Bu nedenle ben aldırmak isteyen tüm hastaların benleri ne kadar büyük olursa olsun sayıları fark etmeksizin kliniklerimize başvurarak hafif bir izle tümünden kurtulmaları mümkündür.

Ben aldırma işlemleri için gerekli araştırmalar yapılırken yalnızca uygulanan yöntem değil yöntemin nasıl kullanıldığı ve uygulayıcının bu alandaki tecrübesi hakkında da bilgi almanız gerekir. Çünkü tüm bu unsurlar ben aldırma işlemi sonrasında karşılaşılacak iz probleminin en önemli faktörlerini oluşturmaktadır. Böylece en az izle tedavinin yapılma şansını da arttırmış olursunuz.

Medicine Arts ben tedavi merkezi

Modern sağlık metotlarının uygulandığı sağlık merkezimizde tüm benlerin tedavisi iz kalmadan yapılmaktadır. Alanında uzman hekimlerimizin oluşturduğu kadromuz ile tüm hastalarımıza hizmet vermekte olup, bir portakal büyüklüğüne ulaşan benler yani hemanjiomlar dahi tedavi edilebilmektedir.

Ben aldırma ücretleri

Ben aldırma ücretleri belirlenirken, benin bulunduğu konumu, büyüklüğü ve sayısı baz alınmaktadır. Radyo frekans tekniği ile et beni, düz benler, kabarık benler ve tümsekli benler konumu ne olursa olsun başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Bu nedenle ben aldırma ücretleri hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak ve tedavi öncesi ile sonrası hakkındaki süreçleri öğrenebilmek için iletişim kanallarımız aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

 • Merhabalar Burak Bey, ameliyat önermiyoruz. Radyo frekans en iz bırakmayan yöntem olup bizim tercihimizdir. İlaç ismini telefon numaralarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Saygılarımızla

 • Merhabalar Eda Hanım, yüzeysel benlerde iz kalma olasılığı çok azdır. Gelin bakalım. Sizi rahatlatmak için uygun yerdeki birkaç benden başlayalım. Birkaç seansda hepsini bitirelim. Selamlar

 • Merhaba hocam benim yüzümde 30 dan fazla bazıları çok minik olmak üzere kabarık olmayan tenimde leke gibi kahverengi benler var birde sol yanagımda sivilce lekeleri var bu işlemlerin hepsi yapıldıgı zaman iz kalıcak diye çok korkum var yani bu yuzumden daha kotu bir gorunume sahip olur diye cok korkuyorum ama bunlarıda cok kafama takıyorum hepsı bi anda degılde aralıklarla yapılabılırmı işlemler ve iz kalırmı?

 • Merhaba ben iki ay önce yüzümden 4 tane küçük ben aldırdım koter kullandı doktorum yoğun çukurluk ve kızarıklık oluştu şu an çukurluklar biraz kapandı ama hala var tamamen geçmedi kızarıklık da hala yoğun bi şekilde devam ediyor. Dermatixsi jel kullanıyordum ama çukurluk için contractubex daha faydalı dediler iki gündür onu deniyorum kızarıklık arttı bu durumda bırakmalı mıyım yoksa geçici bir durum mu bu kızarıklık alerjim olduğunu mu gösterir ne önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Çukurluk ne kadar süre dolmaya devam eder ? Iyi çalışmalar..

 • Merhabalar Aynur Hanım, mevcut lezyonun rötüşü ve normal hale gelmesi için kliniğimize müracaatınızı bekliyoruz. Saygılarımızla

 • Hocam benimi aldirdigima 2-3 yil oldu. Ama cukurluklar yok aksine normal tene gore cis gibi. Yine ayni ben ama rengi baska bisey olarak duruyor. Krem yoluyla bunu ayirabilirmiyim ? Rica edersem e maile atabilirmisiniz tskler

 • Merhabalar Yücel Bey, fotoğraflarınızı ulaştırmanızı bekler geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Saygılarımızla…

 • Merhabalar, ben 1 yıl önce yüzümdeki bir beni aldırmıştım radyo frekans yöntemi ile ama maalesef izi kaldı. Kapatmanın bir yöntemi var mı bu izi yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Merhabalar Necati Bey, benleri aldırmanın en iz bırakmayan yöntemi radyo frekanstır ve asla cerrahi yöntemi tercih etmiyoruz ve önermiyoruz. 5. günden sonra kolay kolay enfeksiyon olacağını düşünmüyorum. Saygılarımızla…

 • Merhaba ben bugün yüzümdeki beni aldırdım bandajla sarılı 1 hafta sonra dikişleri alıdırcam Dişikleri aldırmadan 2 gün önce havuza gidicem .aldırdıgım benle ilgili sorun olurmu enfeksiyon felan kaparmı bilgilendirirseniz mutlu olurum teşekkürler

 • Merhabalar Burcu Hanım, benlerinizi kontrol etmek ve gerekirse müdahale etmek için sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla..

 • Doktor bey merhaba ben 1 ay evvel yüzümden 4 tane ben aldirdim cerrahi yöntemle plastik cerrah yaptı işlemi benlerim çok küçüktü ve dikiş atılmadı sonrasında herhangi bi krem kullanmana gerek yok dedi doktor. Fakat 1 ay geçmesine rağmen belirgin çukurluklar ve kızarıklık var çok rahatsız edici bir görüntü oluştu sonrasında arayıp durumu anlattım doktorum dermatixsi jel kullan dedi yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ama çok fayda göremedim bu çukurluklar hala cok belirgin böyle kalır mı dolar mı dolması icin ne yapabilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

 • Merhabalar, evet radyofrekans bu konuda en iz bırakmayan yöntemdir ve yanağınızdaki ben için idealdir. Saygılarımızla…

 • Merhabala Salih bey, yanagimda 1 cm boyutlarinda et benine benzeyen bir cesit ben var. Bu bende radyofrekans ile alinabilir mi ?

 • Merhabalar Seda Hanım biz hiçbir zaman cerrahi yolla ben aldırma taraftarı değiliz. Maalesef başka bir merkezde yaptırdığınız bu yöntemin bizim uyguladığımız radyo frekansa göre çok daha fazla iz bırakan bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Benden parça kalması ise kötüye dönme riski taşıyabilen ve hiç istemediğimiz bir durum olup beninizin mercekle incelenmesi amacı ile kliniğimize müracaatınızı rica ederiz. Saygılarımızla..

  • Afedersiniz tekrar rahatsiz ediyorum tama tedirgin oldum. kötüye dönme derken estetik acidan mi saglik açısından mi ?

 • Merhaba salih bey ben 25 mayista cerrahi yöntemle benimi aldirdim. Su an hala dikiş izi var ve dikisin bir kısmında da siyah bir iz var. Ben alınırken bir parca kalmis olma ihtimali var mı acaba ne kadar surede iyileşir?

 • Merhabalar Ömer Bey, sizi İstanbul’daki kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla..

 • Merhabalar Ömer Bey, etik kurallara uymadığı için buradan ilaç ismi vermiyoruz. Reçetenizi yazdırmak üzere müracaatınızı bekliyoruz. Saygılarımızla…

 • Merhaba, ben 4 gün önce radyofrekansla ben aldırdım herhangi bir krem vb. tarz şeyler önerir misiniz? Polislik mülakatım var fazla iz kalmamasını istiyorum çabuk geçirmek için merhem vb. kullanabilir miyim? kullanabilirsem hangi merhemi önerirsiniz? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Merhabalar, benlerin ilk alınması sırasında mercekle büyütmede görünen ben hücrelerinin tamamını almamıza rağmen benin tabanında veya çevresinde benzer hücreleri üretebilecek kök hücreler mevcutsa 1 ay sonra rötuş gerektirecek şekilde küçük nüksler görülebilmektedir. Rötuş için müracaatınızı bekliyoruz. Saygılarımızla…

 • Merhaba Salih Hocam,
  04.05.2017 tarihinde yüzümde olan büyüklü küçüklü benlerimi aldırdım.İzleri çoğunun geçti ancak sanki bazı benlerim tekrardan çıkmaya başladı gibi bunun nedeni ne olabilir?
  Teşekkürler.
  Saygılarımla.

 • Merhabalar, kliniğimizde ben tedavisi radyo frekans tekniği ile yapılmaktadır. Önerdiğimiz kremleri kullanmanız ve güneş koruyucu ile cildinizi korumanız halinde hiçbir iz kalmayacaktır. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz. Saygılarımızla..

 • Cok tesekkur ederim hocam bilginiz icin elimde thiocilline deri pomadi krem var bunu kullansam olurmu faydasi olurmu …

 • Merhabalar, piyasadaki hızlı epitelizan skatilizan ilaçlardan kullanmanızı öneriyoruz. Detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemize katılabilirsiniz. Saygılarımızla…

 • Merhaba karbondioksit co2 lazerle 4 tane benimi aldirdim bir hafta oldu ama yaralarda herhangi bi kabuklanma yok cukurlar sadece su anda gunes kremi kullaniyorum baska bi ilac kullanmam gerekiyormu ne zaman duzelir normal cilde donusur…

 • Merhabalar, benleri ameliyat ile değil radyo frekans dediğimiz yöntemle buharlaştırarak almaktayız. Bu yöntemle alınan benden geriye hiç hücre bırakılmadığı için kansere dönüşme riski kesinlikle yoktur. Çok sayıdaki benleriniz için toplu bir fiyat verebiliriz. Ücretsiz muayene için geldiğinizde görüntüsü kötü olan ve riskli sayılabilecek benlerinizden puch(ısırma) biyopsi yöntemi ile örnek almaktayız. Ben sayınız yüksek olduğu için kötüye dönme riski de o oranda yğksek sayılır. Bir an önce müracaatınız sizi bu risklerden kurtaracaktır. Saygılarımızla…

 • Merhaba, vücudumda yüzlerce benler var ve çok rahatsızım bu durumdan. Özellikle kol ve bacak bölgelerinde çok fazla. Lazerle alma durumunda ileride kanserlesen benler belli olmuyor diye, aldırmaya bu yöntemle korkuyorum.acaba ameliyatla alınabilirmi ve iz kalıyormu?

 • Merhaba;
  lazer ile yüzümde olan benleri aldırdım ilk alım sonrasında bazı kalıntılar kaldı rütuş işlemi yaptırdım 1 ay sonra şimdi kırmızı lekeler halinde güneş koruyucu kullanıyorum bunun dışında ne önerirsiniz.

 • Merhabalar, 0533 031 22 99 nolu telefonumuza beninizin görselini atabilirsiniz. Gözünüzün kenarında yer alan beninizden hiçbir sorun olmadan kurtulmanız mümkün. Zira göz operasyonlarımızın yer aladığı videolara internetten ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla…

 • Merhaba salih bey
  Bana güven verdiğiniz için beni psikolojik olarak etkileyen benimi artık aldırmaya karar verdim yalnız benim sorunum şu benim küçük olmasına rağmen gözümün
  çok yakınlarında o çevredeki deri hassas olduğundan bir sorun olur mu sizin kliniğinizde aldırmak istiyorum fotoğraf atarsam yorumlar mısınız ?

 • Merhabalar, tedavinizi nerede yaptırdığınızı bilemiyoruz fakat biz radyo frekans adını verdiğimiz ve tüm diğer yöntemler içerisinde en iz bırakmadan benleri buharlaştırarak ortadan kaldırma yöntemini uygulamaktayız. Sizde oluşmuşl olan çukurlukların vücut tarafından tamir edilerek doldurulması 2 yıl gibi bir süre alabilir. Bununla birlikte kalan renk farklılıkları ve koyuluklar için de bize müracaat etmenizi öneririz. Radyo frekansla bunları ortadan kaldırıp takipli hastamız olmanızı sağlarız. Saygılarımızla…

 • Merhaba hocam, ben 2 ay önce yüzümdeki 3 tane beni lazer yöntemiyle aldırdım ve şuan çukurluklar kaldı ve hala kırmızı renkte bide siyah yerler kalmış. Benlerim varken daha normal görünüyordu. Estetik açıdan beni çok rahatsız ediyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz???

 • Merhaba;
  Kullanmam gereken ilaç ile alakalı e-mail yollayacağınızı belirttiniz ancak tarafıma ulaşan bilgi yok henüz.
  rica etsem bilgi verebilir misiniz.

  Saygılarımla .

 • Merhabalar, kremlerinizi düzenli periyotlarda kullandığınızda herhangi bir iz kalmayacaktır. Saygılarımızla…

 • Merhaba hocam yüzümde birden fazla koyu kahve renkli benlerim vardı et beni değil klinikte lazerle aldırdım şuan krem tedavisi görüyorum iz kalma durumu var mı. iz kalmasında endişeliyim

 • Merhabalar, sorunuzu e mail yolu ile cevaplandıracağız. Reklam olmaması adına burada direk ilaç ismini paylaşamıyoruz. Saygılarımızla…

 • merhaba; ben lazer ile ben aldırdım 1 ay önce izleri var kırmızı renkte güneş kremi dışında ne kullanabilirim daha erken sonuç alabilmek için .

 • Merhabalar Raif Bey, et benlerinizden radyo frekans yöntemi ile kısa sürede kurtulabilirsiniz. Operasyon sonrasında çeşitli güneş kremleri kullanırsanız herhangi bir iz kalmayacaktır. Saygılarımızla

 • Meraba bnm yuzumde bnler var ama et beni degil cildimle butun doktora gozuktum kis aylarnda aldrrsanz iyi olur yazin gunesten koruyamazsanz siyah noktalar olur dedi sizce dogrumu bu

 • Merhabalar, yüzünüzde yer alan benlerden radyo frekans yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Benlerin yeniden oluşmasını engellemek için mutlaka güneş koruyucu kullanmanızı öneririz. Ben tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Hocam merhabalar güneş kremsiz dısarı cıkmıyorum ve güneşe cok maruz kalmadıgım halde benlerin sayısı artıyor ben cıkmasının baska nedenleride olabılırmı bunun tespiti veya ilaçla oluşumunu durdumak mumkunmu cevaplarsanız cok teşşekur ederim

 • Merhabalar, ameliyat izleri için etkili olan Dematix Si Silikinlo kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Merhaba hocam 19.04.2017 tarihinde lazerle burnumdaki siyah bi ben vardi onu aldirdim fakat iz kalacak gibi cukur duruyo doktorum sadece bi göz pomadı yazdi onu kullaniyorm ama icim rahat degil iz kalmamasi icin baska bi ilac oneriniz var mi

 • Osman Bey, muhtemelen kafanızda bulunan benin altında daha önce de saç yoktu. Operasyondan sonra o bölgeden yeniden saç çıkması çok düşük bir ihtimaldir.

  • ben o kadar büyük değildi hocam. çevresinde de çıkmıyor 3 ay oldu çevresinde çıkar mı peki ben küçüktü

 • kafamdaki et benini aldırdım 2 ay 20 gün önce o bölgede hala saç çıkmadı çıkmayacak mı acaba çıkması için ne yapabilirim

 • Merhabalar Yağmur Hanım.. Dudak üstünde yer alan benleriniz için radyo frekans ya da lazer yöntemi ile ben aldırma işlemini uygun görüyoruz. Fakat MedicalArt ekibimizin Mersin’de şubesi bulunmamaktadır.

 • Merhabalar hocam dudak üstünde iki et benim var mercimek büyüklüğünde.. Mersinde oturuyorum istanbul a gelme şansım yok aldırmak istiyorum ne yapabilirim ne tavsiye edersiniz iz kalmasından çok korkuyorum

 • Merhaba, dikiş atılmayacaktır, radyo-frekansla mümkün olduğu kadar kaş köklerine zarar vermeden almak mümkün.

 • Merhabalar benim kaşımın içinde büyük bir et beni var bu beni aldırmak istiyorum aldirdigim da iz ve çukurluk kalır mi ve alınan yerden dikiş atıldığında tekrardan kaşlarım çıkar mi ?

 • merhaba benim yüzümde ağız kenarımdan kulak altına doğru yanyana 3 tane rahatsız olduğum ben var. aldırmak istiyorum ama iz kalırmı diye endişeliyim. bilgi verebilir misiniz. teşekkür ederim.

 • Merhaba ben lazerle tam 6 beni i aldirdim fakat hepsinin izi kaldii kucuk cukurluk halinde ve uzerinden nrredeyse 6ay gecti bunu bir cozumuvarmi ve kucuk kucuk kahvrrengiliklier kaldi

 • Merhaba, benim yanağımda koyu kahverengi bir ben var. Et beni değil tenimle bütün. Estetik olarak rahatsız oluyorum. Aldırdığımda iz olur mu diye endişelerim var. Genelde et beni ile bilgi vermişsiniz. Bu tip durumlarda iz kalma durumu oluyor mu? Teşekkürler.

  • Merhaba, iz kalma durumu yoktur, whatsapp iletişim adresimize fotoğraf atarsanız daha net bir bilgi verebiliriz.

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !