Ben Aldırma Acır mı?

Ben Aldırma Acır mı?

Vücudunda bulunan benler nedeni ile estetik açıdan sıkıntı yaşayan pek çok kişi ben aldırma acır mı sorusuna yanıt aramaktadır. Bu nedenle bu tip kişilerin konu başlığımızı detaylı bir şekilde okumaları gerekir. Ben aldırma işlemlerinin devlet hastaneleri tarafından yapılması sonucunda hastalarda iz kalma oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle kişiler işlem sonrasında karşılaşacakları iz nedeni ile kararsız kalmakta ve hatta bu işlemden uzak durmaktadırlar.

Benler insan vücudunda çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadırlar. Özellikle yüz ve vücudun görünür bölgelerinde çıkan benler estetik sorunlara neden olabileceği için rahatsız edici olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin psikolojik açıdan rahatlama sağlamaları için ben aldırma işlemlerini yaptırmaları tavsiye edilir. Ayrıca benlerin kanserleşme riski olduğu da unutulmamalıdır. Ben tedavisi işlemlerinde radyo frekans tekniğini kullanan kliniklerimizde pek çok hasta estetik sorunlara neden olan benlerinden herhangi bir iz ile karşılaşmadan kurtulmuşlardır. Tek bir seans sonrasında kusursuz bir görünüm kazanılmasını sağlayan radyo frekans tekniği buharlaştırma yöntemi olarak da anılmaktadır.

Uzun bir zaman dilimi boyunca hem estetik hem de fiziki açıdan olumsuz nitelik taşıyan benlerden kısa bir işlem sonrasında kurtulmak mümkündür. Benlerinden rahatsız olan ve aldırmak isteyen tüm hastalarımız kliniklerimize iletişim kanallarımız aracılığı ile ulaşabilir ve fiyat bilgisi alabilirler.

Ben aldırmak için hangi bölüme gidilir?

Benler cilt üzerinde görülen lekeler olması nedeni ile pek çok hastanın cildiye bölümüne başvurduğunu söyleyebiliriz. Benler cildiye hekimleri tarafından incelenmekte ve teşhisleri yapılmaktadır. Ancak ben aldırma işlemleri Genel Cerrahi Uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle kliniğimizde bulunan Cerrahi bölümümüzde narkoz verilmesine ihtiyaç duyulmadan ben aldırma işleminizi yaptırabilirsiniz. Narkoz verilmemesi nedeni ile hasta, göz altında tutulmamakta ve iş gücü kaybı yaşamadan sosyal yaşam faaliyetlerine aynı gün içerisinde katılabilmektedir. 23 yıllık tecrübemiz ile hizmet vermeye devam eden kliniklerimize muayene için başvurabilir ve ben aldırma işlemi için hekimlerimiz ile görüşebilirsiniz.

Radyo frekans ile ben aldırma

Modern tıbbın ışığında günümüzde kullanılmakta olan tedavi yöntemleri arasında Radyo Frekans tekniği bulunmaktadır. Bu teknik ben tedavisinde kullanılan en etkili tedavi yöntemidir. Bilinmelidir ki insan vücudunda bulunan tüm benler risk taşımaktadır. Bu nedenle hem estetik hem de fiziki riskler açısından ben aldırma işlemlerinin herhangi bir tereddüt yaşanmadan yapılması önerilir. Lazer yöntemi ile sıklıkla karıştırılmakta olan Radyo frekans yöntemi farklı bir işleve sahiptir. radyo frekans ile ben aldırma işlemlerinde;

  • Genel cerrahi uzmanımız hastalarımızı muayene ederek benleri incelemektedirler. Bu işlem tamamen steril bir ortamda gerçekleşmektedir.
  • Radyo frekans cihazı üzerinden gönderilen radyo dalgaları, benin üzerinde yoğunlaşmakta ve benin buharlaşarak yok olmasını sağlamaktadır.
  • Büyük benlerin alınması işleminde hastanın konforu açısından lokal anestezi uygulanabilir.

Lazer ile ben aldırma işlemi sonrasında iz kalma ve tedavi sürecinin uzaması gibi olumsuz durumların haricinde Radyo Frekans tekniğinde ben aldırma işlemi oldukça kısa bir süre içerisinde etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Lazer yöntemi ince bir cilt tabakası üzerinde etki gösterirken, seans sayısının artmasına neden olmaktadır. Bu durum da hastanın ekonomik açıdan etkilenmesine yol açmaktadır. Ancak radyo frekans tekniğinde aynı durum söz konusu değildir. Bu nedenle en etkili yöntemin radyo frekans olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

  • Merhabalar, yeniden rötüş yapmamız gerekir. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz. Saygılarımızla..

    • İlacı kullanmıştım bir bir buçuk ay oldu biteli deri üzerine bir zarar olmaz mı yani eğer rötüş için gelirsem

  • Merhaba iki yıl önce radyo frekans yoluyla ben aldırmıştım fakat şimdi leke bıraktı rötüş gerekiyor ama benim bu yıl 6 aylık sürecim oldu ilacım biteli bir bir buçuk ay oldu acaba rötüş için gelsem bi problem olur mu bi de önceki rötüşler ücretsizdi iki yıl geçtiği için ücret alıyor musunuz?

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !