Bayan Genel Cerrahi Uzmanı

Aranızda tedavi veyahut muayene amacıyla doktora gitmeye utanan mevcut mu? Aslında bu durum çok saçma gelse bile bazı insanların utanmalarından dolayı hastalıkların tedavi teşhisleri senelerce beklemede kalabiliyor. Makat bölgesinde gerçekleşen hastalıklarda insanların en fazla utandığı yerlerden biridir. Bir bayan olarak makat bölgesi hastalığınız varsa bu utangaçlık 2’ye katlanabilmektedir.  Kadın hastalar genel olarak makat hastalıklarının muayenesi için bayan doktor arayışına giriyor. Bundan dolayı bayan genel cerrahi uzmanlarına da çok fazla ihtiyaç bulunmaktadır. Bizler ise bu problemi aşabilmeniz amacıyla Medicine Arts klinikleri içerisinde erkek doktorların yanında kadın genel cerrahi doktorlarına da yer vermekteyiz.

Hemoroid (Basur)

Hemoroid kabızlık problemini aşmayı başaramayan erkek veyahut kadın toplumdaki her kesimde görme imkanı olan bir hastalıktır. Dışkılama yapıldığı esnada kanamadan tespit edilebilen iç hemoroid hastalığı ilk evrelerde tedavi edilirse ameliyatsız olarak tedavi edilebilmesi mümkün. Lakin bireylerin utanmasından kaynaklı 2. Evreye ulaştığında muayeneye gelinmekte. Bunla ilgili olarak Medicine Arts kliniklerinde Lazer ile RBL olarak bilinen (Rubber Band Ligation) metodları uygulamaktadır. 2. ve 3. Evreye gelen basur hastaları için uygulanmakta olan bu özel yöntemler yalnızca 5 dakika kadar bir zaman almakta ve ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen yöntemlerdendir. Hasta olan bireyin hemoroid evresi 4. seviye çıkması durumundaysa ona THD olarak isimlendirdiğimiz çok büyük avantaja sahip ameliyat uygulanmakta.

Anal Fissur (Makat Çatlağı)

Kanserden hemen sonra anal bölgesindeki en büyük hastalık olan Anal Fissur veyahut halk arasındaki bilinen ismiyle makat çatlağının erkenden teşhis edilmesi ciddi anlamda öneme sahiptir. 10 gün içinde doktorlara müracaatta bulunmanız durumunda Rectoderm benzerindeki kremle kullanılarak cerrahi müdahaleye hiç bir şekilde gerek duyulmadan tedavi edilebilir. 15 Günlük geçerse tedavisi  sadece cerrahi yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Kamu hastaneleri ise bu hastalığın tedavisini ameliyat yöntemiyle yapıyor ve tedaviden sonra dışkı kaçırmanın yanı sıra gaz kaçırma problemleri de olabiliyor. Medicine Arts klinikleri içerisinde de kronik anal fissur tedavisiyle alakalı olarak botulinum toksini isimli metod geliştirilerek, yalnızca 1 dakika kadar çok kısa bir zamanda uygulaması yapılabiliyor.

Kıl Dönmesi

15 ila 30 yaş arasındaki erkeklerde daha fazla görülmesinin yanı sıra kadınlarda da görülebilmektedir. Sadece ameliyatla tedavi edilmesi olanaklıdır. Bu zamana kadar bu hastalık için 15 farklı uygulamanın geliştirildiği bilinmektedir. Uygulamaların en başarılısının ise Medicine Arts doktorlarımızın da başvurmakta olduğu, Mikro Sinusektomi isimli yöntemdir. Mikro Sinusektomi isimli tedavi yöntemi yalnızca 10 dakika sürmektedir. İş gücü kaybı ve hastanede yatma gibi problemler narkoz kullanılmadığı için yaşanmamaktadır. Mikro Sinusektomi isimli uygulamanın gerçekleştirilmesi olanaklı olmayan  fazla ilerlemiş Pilonidal Sinus hastaları içinde tekrar gelişmiş bir metod olarak öne çıkan Karidakis isimli ameliyat yapılmaktadır.

Kondilom (Makat Siğili)

Çok sık bir şekilde görülebilen makat hastalıklarının arasında Kondilom veyahut halk  arasında bilinen adıyla makat siğili öne çıkmaktadır. Elimizde veya vücudumuzda görmekte olduğumuz siğilin aynısıdır. Ama buradaki tek fark değişik bir yerde görülmesidir. Bulaşıcı bir özelliği bulunmaktadır ve cinsel ilişki esnasında eşlere bulaşabilir. Ayrıca tuvaletle birlikte havluyu kullanıyor olmak tekrar bulaşıcı nedenlerin arasında bulunmaktadır. Tedavi edilmesi ameliyatsız bir metod olan Elektrokoter kullanılarak buharlaştırma yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Hastamızı bu yöntemde devamlı olarak kontrol altında tutup ayda bir  defa kontrole gelebilmesini talep ediyoruz. Geldiği zaman yeni  bir siğil çıkmış ise yeniden buharlaştırmak gereklidir. Eğer 6 Aylık bir süre zarfında yeni bir siğil çıkmazsa hasta sağlığına kavuşmuş olmakta.

Ücretsiz Muayene İmkanından Yararlanın

Bayan genel cerrahi doktoru arayışında olanlar için İstanbul ilinde alanında tecrübeye sahip hekimlerimiz hiç bir şekilde muayene ücreti almamakta.

Bayan Genel Cerrahi Uzmanı Randevu Al

Medicine Arts’ın bütün klinikleri içerisinde uygulandığı gibi Bakırköy kliniğinde de randevu ile hizmet veriliyor. 0212 574 25 25 veyahut 0212 574 25 25 numarasına sahip telefonu 08:00 ve 24:00 saatlerinin arasında arayıp hasta danışmanlarımızla beraber size uygun durumdaki tarih ve de saate randevunuzu alabilirsiniz.

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor

Bizlerin bu hususta aktaracak olduklarımız bu kadar. En son sizlerin aklına takılmış olan, yanıtlarını merak ettiğiniz konularda yanıtlarımızı vermeyi istemekteyiz. Aşağıda yer alan soru ile yorum formunu kullanıp uzmanımızın yanıtlaması için sorularınızı gönderebilirsiniz. Sizden gelmiş olan sorulara gün içinde büyük bir memnuniyet  ile cevap verilmektedir.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !