Basur Teşhisi ve Dereceleri

Basur Teşhisi ve Dereceleri

Basur şikayeti olan hastalarımızın, basur teşhisi ve dereceleri hakkında alanında uzman hekimlerimiz aracılığı ile bilgi alabilmek için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanması mümkündür. Basur ya da hemoroid makat hastalıkları arasında en çok karşılaşılmakta olan bir durumdur. Sıklıkla erkeklerde görülmekte olan basuru kadınlarda da görmek mümkündür. Özellikle hamilelik döneminde kadınların basur hastalığı ile tanıştığını söyleyebiliriz.

Basur hastalığının teşhisinin koyulabilmesi için uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi şarttır. Özellikle diğer makat hastalıklarının belirtileri ile basur belirtilerinin benzerlik gösterdiğini unutmamak gerekir. Makatta kanama ve ağrı gibi şikayetler basur hastalığının habercisi olabildiği gibi, kıl dönmesi şikayetlerinde de aynı belirtiler kendini göstermektedir.

Bu nedenle basur hastalığının teşhisinin koyulabilmesi için muhakkak kontrol gereklidir. Muayene esnasında basurun hangi evrede olduğunu da hekimlerimiz tarafından detaylı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Basurun derecelerini ele almak gerekir ise 4 ayrı evrede değerlendirebiliriz.

Basur evreleri:

  • Basur ilk evrede dışkılama esnasında makatta ağrı ve kanama ile birlikte basur memelerinin oluşması ile kendini göstermektedir.
  • İkinci evrede dışkılama sırasında dışa sarkmış basur memeleri dışkılamanın sonlanması ile içeri girmektedir.
  • Üçüncü evrede dışkılama esnasında dışa sarkmış basur memeleri kişinin müdahalesi ile içeri girmektedir.
  • Dördüncü yani son evre en zor evredir. Burada basur memeleri kişinin müdahalesi ile içeri girmemektedir.

Hastalığın ilk evresinde olan basur hastalarının ağrı ve kanama şikayetlerini dikkate almaları gerekmektedir. Uzman bir hekime muayene olarak basur teşhisinin koyulması ve derecenin ilerlemeden tedavinin kısa ve sancısız bir şekilde yapılması önerilmektedir. Ancak toplum olarak bu tip hastalıkların teşhis ve tedavisinde utangaçlık duymamız nedeni ile hastalığın son evresinde bir uzmana danışıldığını söyleyebiliriz.

Basur için hangi bölüme gidilir?

Basur hastalığının teşhis ve tedavisi için Genel Cerrahi bölümüne başvurulması gerekmektedir. Başarılı ve yüz güldüren bir sonuç almak isteyen hastaların alanında uzman bir doktora ve başarılı operasyonlara imza atmış bir hastane ya da kliniğe müracaat etmeleri oldukça önemlidir. Hastanın muayenesi esnasında tanı koyulması ile birlikte izlenecek aşamalar ve tedavi yöntemleri aktarılmaktadır. Medicine Arts kliniklerimizde 20 yılı aşan deneyimleri ile hizmet vermekte olan Proktoloji uzmanlarımız aracılığı ile ücretsiz muayene seçeneklerimizden yararlanarak tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Basur tedavisinde yeni yöntemler

Basur tedavisinde geliştirilmiş olan yeni yöntemlerin tümünün temelinde ameliyatsız biçimde homoroid ile mücadele bulunmaktadır. Basur ameliyatı esnasında gelişebilecek tüm riskleri en aza indiren hatta ortadan kaldıran bu teknikler arasında; lazer ve lastikle boğma yöntemleri bulunmaktadır. Ağrısız, kansız ve iş gücü kaybına neden olmayan bu yöntemler için kliniklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !