Basur Kremleri Kullanmak Gerekir mi?

Basur Kremleri Kullanmak Gerekir mi?

Basurun ilerleyen evrelerine gelindiğinde meydana gelen şikayetler bitkisel kremler kullanılarak azaltılabilmektedir. Fakat basur kremleri bu hastalığı asla tedavi edemez. Kremler şikayetler arasında yer alan ağrılar, sızlama, kaşıntı ve kanama benzerindeki şikayetleri azaltabilir.

Gerçekteki ismi Hemoroid olarak bilinen ‘’Basur’’ makat hastalıklarının arasında en ciddi olanıdır. Teşhis ile tedavisi hasta bireylerin utanmasından kaynaklı gecikebilmekte, ayrıca ne kadar gecikirse hastalığın evresi de üst seviyeye geçmektedir. Basur aslında ilk görüldüğü anda tedaviye başlanırsa ilaç ve krem kullanılarak geçmesi olanaklı, fakat daha sonrasında mümkün değildir.

Basur neden olur?

İlk önce hastalığın sebeplerine bakmak gerekir. Zira bu probleme neden olan alışkanlıkları bitirmek çok önemlidir. Tuvalet içerisinde uzun zaman harcamak ve kabızlık bu hastalığın en önemli sebepleri arasındadır, alt kısımdaki bağlantıda basur hastalığının sebepleri ile korunabilmek için hangi önlemleri alacağınız yazmaktadır. Okumanızı kesinlikle önermekteyiz.

Basur ilaçla tedavi edilir mi?

‘’Erken teşhis hayatınızı kurtarır’’ cümlesini nerdeyse herkes duymuştur. Ancak basur hastalığının öldürücü bir etkisi bulunmamakta, erkenden teşhis edilebilirse fazlasıyla düşük bir ihtimalde olsa ilaç ve kremler kullanılarak tedavi edilebilir. İç ile dış hemoroid şeklinde makatın iç bölümünde veyahut makatının dış bölümünde görülüyor. İç basur  ismi ile bilinen hastalık kendi içinde bir derecelendirmeye tabi olarak, ilerlemesi arttıkça evresi çoğalmakta 4’üncü evrede hemoroid durumuna geliyor.

Basura iyi gelen kremler

Yalnızca 1’inci evrede hemoroid hastasıysanız fazlasıyla düşük bir ihtimalle iyileşmeyi sağlayabilen hemoroid kremleri veyahut ağız yoluyla alınan ilaçların asıl önemli maksatları hastalık sebebiyle ortaya çıkan şikayetleri azaltmaktır. Bu hastalıkla alakalı geliştirilen pek çok ürün bulunmaktadır. Yazının devamında bu ürünlerin incelemesi yer almaktadır.

Kısmi bir şekilde şikayetlerinizi azaltabilen ürünlerin arasında kremler vardır. Hemoroid hastalığından dolayı meydana gelen ağrıyı uyuşturarak azaltabilir. Aslına bakacak olursak ağrı devam eder, ancak siz onu kremden dolayı anlamazsınız. Bunu bir anestezi olarakta düşünebilirsiniz. Ameliyatın gerçekleştirileceği bölge uyuşturulduğu için hiç bir acı tarafınızdan hissedilmez.

1- Anestol Krem

Anestol Krem pek çok anal hastalıkta kullanılmaktadır. Yalnızca hemoroid hastalığıyla sınırlı değildir. Anal fissür (makatta çatlak), cilt yanığı ile tromboze şeklinde isimlendirdiğimiz boğulmuş  durumdaki basurların ağrısını geçirmektedir.

2- Hedensa pomat

Anüs içine kanülle sıkma olanağı da olan Hadensa Pomat isimli krem şişlik ve ağrıyı azaltırken, aynı zaman içerisinde mentol içermesi sebebiyle kullanıldığı bölgede serinlik ve ferahlık hissi vermektedir.

3- Hemoralgine pomat

İç basur sebebiyle meydana gelen kanamaları önlemenin yanı sıra ağrınızı  da hafifletebilmek amacıyla kullanabileceğiniz ürünlerin başında gelen Hemoralgine Pomat, makat kanaması konusunda da sizlere yardımcı olabilecektir.

4- Procto-Glivenol

Bu üründe bölgesel uyuşturucu mantığı kullanılarak üretilmiştir. Ağrıların yanı sıra şişlik ve de kaşıntıyı azaltmış olduğunu söyleyebiliriz. Tespit edilen çok ciddi bir yan etkisi ise bulunmamaktadır. Gün içerisinde 2 kez kullanılması uygundur

Basur tablet çeşitleri

Üst kusumda hemoroid şikayetlerini azaltmaya yarayan kremleri inceledik, şimdi isterseniz kremler yerine tekrar hastalığa özel üretilmiş tabletleri inceleyerek kullanmayı tercih edebilirsiniz.. En fazla Daflon tabletin tercih edildiği gözlerden kaçmıyor.

Daflon isimli tablet makat bölgesinde yer alan toplar damarları kısmi bir şekilde daraltıp ağrı ile birlikte şişlik ve de kanamayı azaltmaktadır. Çok ciddi bir yan etkisi dönemlerde ise gün içerisinde 4-6 tablet kadar alınabilir. Doxium ise daha fazla mikrodolaşımı düzene sokarak toplar damarın dönüşünü rahatlatmaktadır. Bunun sayesinde rahatsızlık gerilemeye başlar. Yan etkisi ise hamilelik dışında bulunmamaktadır. Hastalığın evresine göre 1 ila 3 tablet alınabilmektedir. Ağrı kesici ilaçlar ağrıların çok yoğun olduğu dönemlerde ağrıyı azaltabilmek maksadıyla kullanıldığı için türünün önemi yoktur.

Basur için bitkisel karışımlarla vakit kaybetmeyin

Atacağınız en yanlış adımlardan biride bitkisel karışımlar kullanarak hemoroid hastalığınızı tedavi etmek olacaktır. Bitkisel karışımlar alternatif tıp olarak isimlendirilir ancak basur konusunda herhangi bir tedavi edebilen özelliği yoktur. Basur hastalığı sadece proktoloji alanında uzman doktorların yapacakları cerrahi operasyonlarla olanaklıdır. Ekonomik bir açıdan zarar etmenizi sağlayacak bu bitkisel karışımların size bir zaman kaybı da yaşatacağını ve bu kaybın hastalığınızın ilerlemesini sağlayacağını da vurgulayıp kesinlikle bitkisel karışımlardan uzak durmanızı önermekteyiz.

Basur nasıl geçer?

Basur hastalığından kurtulabilmenin tek  bir yolu tedaviye başlamaktır. Ameliyat olmadan gerçekleştirilen yöntemlerle tedavi işlemi sadece 10 dakika kadar sürerek; Lazer ile birlikte Lastikle Boğma (RBL) ve de en gelişmişler arasında yer alan THD metoduyla yapılabilmektedir. Böyle bilimsel yöntemleri tercih ederek tedavi olduğunuz zaman ağrı ile birlikte şişlik ve kaşıntı gibi problemler komple ortadan kalkmış olacaktır.

Hemoroid tedavisi nasıl yapılır?

THD  isimli yöntemin en başarılı yöntemlerden biri olduğundan bahsettik, dünyanın nerdeyse tamamında uygulanması hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlayan bu teknik; bilginin yanı sıra çok ciddi bir teknolojik yatırım gerektiriyor. Şu aşamada devlet hastanelerine gittiğinizde bu yöntemi bulma gibi bir olanağınız bulunmamaktadır. Medicine Arts kliniğimizde uygulamakta olduğumuz tekniklerden bir tanesi olup, isterseniz nasıl yapılmakta olduğunu alt kısımdaki videodan görebiliriz.

Basur tedavi ücretleri ne kadar?

Medicine Arts bünyesinde yer alan genel cerrahi uzmanları yalnızca ameliyatsız ve de teknolojik metodları uyguluyor. Dış hemoroid hastalıkları için Lazer  yöntemi, iç hemoroid hastalıklarında ise RBL ve de THD metodları uygulanıyor. Tek bir fiyat politikası uygulanarak, hemoroid tedavisinin ücretleri hastaya uygulanmakta olan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Alt kısımda yer alan linke tıkladığınız zaman güncel fiyat bilgisi karşınıza çıkacaktır.

Medicine Arts’ın ücretsiz muayene imkanından yararlanın

Utanmadan dolayı bireyler muayene olmaya gelmek yerine kendi teşhislerini kendisi koyuyor ve bilinçsiz olarak kremin yanı sıra ilaç kullanımı yapmaktadır. Makat bölgesinde gerçekleşen hastalıklar birbirine benzemenin yanı sıra şikayetleri bile nerdeyse aynıdır. Makat  bölgesindeki kaşıntı dış basur hastalığı olabilir ve ayrıca makat siğili şeklinde ifade edilen Kondilom isimli hastalığın bir belirtisi de olabilir. Benzer bir biçimde makat ağrıları tekrar makat çatlağı olarak nitelendirdiğimiz anal fissür hastalığıyla karıştırılabiliyor. Ücretsiz bir şekilde muayene olanağından faydalanın, alanında tecrübeye sahip proktoloji (makat hastalıkları konusunda uzman) uzmanlarının görev yapmakta olduğu Medicine Arts sizlere gerekli tüm bilgileri iletecektir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

  • Merhabalar, her insanda makatta hemoroid adı verilen 3 adet toplardamar bulunur. Bunlardan biri veya üçü aynı anda veya farklı zamanlarda aktifleşip şişebilirler. Tekrarlama daha önce kaç tanesinin alındığı ile ilgili olup her üçü alınanlarda pek fazla beklenmez. Saygılarımızla…

  • Merhaba hocam 3 yıl önce bende basur çıktı hamileliğimin birinci ayında 3 yıldır acı çekiyorum. Ameliyat olursam tekrar hamilelikte çıkar mı

  • Merhabalar, basur tedavisi kliniğimizde modern teknikler ile yapılabilmektedir. SGK’lı hastalarımıza %50 indirim ve ücretsiz muayene hakkı tanımaktayız. Basur tedavisi indirimli olarak 980 TL’ye tekabül etmektedir. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaralarımızdan bizleri her daim arayabilirsiniz. Saygılarımızla…

  • 10 yıldırBende basur var Ankara’da yaşıyorum fiyat öğrenmek istiyorum ve SGK dan faydalana biliyormuyum bir fiyat söyleyip sonra oraya geldiğimizde değişiklik olma ihtimali varmı net bilgi alabilirmiyim

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !