Bascom Ameliyatı ve Flap Kıyaslaması

Bascom ameliyatı, kıl dönmesi ameliyatlarınnda kullanılmakta olan Micro Sinüsektomi tekniğinin geliştirilmiş halidir. İzleyecek olduğunuz ameliyat yönteminde küçültülmüş bir ameliyat ile flap tekniği ile yapılan ameliyat arasındaki farkları inceleyebilirsiniz. Klasik ameliyat yöntemlerinin tüm risklerini ve modern teknikler ile olan kıyaslamasına ulaşabileceğiniz gibi modern tekniklerin gerekli olduğunu da göreceksiniz.

Aşağıda yer alan video Micro Sinüsektomi ve Bascom ameliyatının karşılaştırması niteliğindedir.

Video dikkatli bir şekilde incelendiğinde hastalığın düzeyinin aynı olduğunu görebiliriz. Ancak yöntemler incelendiğinde Micro Sinüsektomide yalnızca kıl yumağı kapsülle birlikte çıkarılmakta iken, Flap ameliyatında hastalıklı olan doku ile birlikte sinüsün 20 katı kadar büyüklüğe ulaşan sağlıklı doku da çıkarılmaktadır. Operasyonlar sonrasında doku kayıpları incelendiğinde Micro Sinüsektomi tekniğinin en doğru yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kansız, ağrısız ve acısız bir şekilde çok kısa bir süre içerisinde yapılan bu yöntem ile sosyal yaşam faaliyetlerine ara vermeden devam etmek mümkündür. Yatış gerektirmeyen bu ameliyat sonrasında hastalığın tekrarlama riski düşüktür.

Operasyon esnasında yalnızca kıl yumağını kapsayan sinüsün çıkarılması tedavi için yeterlidir.

Kıl dönmesi hastalığı konusunda daha detaylı bilgilere erişmek isteyen kişiler https://www.medicinarts.com/kil-donmesi.html adresi üzerinden tüm konu başlıklarına erişebilirler. Kıl dönmesi hakkında tüm detaylar, korunma yöntemleri, tedavi ve ameliyatları hakkındaki detaylar kapsamlı bir şekilde bilginize sunulmuştur. Ameliyat teknikleri arasındaki kıyaslamalardaki avantajlar nedeni ile kliniklerimizi ziyaret etmek isteyen hastalarımız iletişim kanallarımız aracılığı ile bize ulaşabilirler.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !