ANÜS SİĞİLLERİ BELİRTİLERİ VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Anüs Siğilleri

Anüs siğillerini bir tür mikrop olarak değerlendirebiliriz. Bu siğiller anal bölgede kendilerini göstermektedirler. Anüs bölgesini incelemek gerekir ise; siğilin rahatlıkla yerleşebilmesi ve hızlı bir şekilde yayılabilmesi için uygun bir ortam olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle anüs bölgesinde siğil olan hastaların yayılmayı en aza indirebilmek amacı ile utanma ya da çekinme hissiyatına kapılmadan muayene edilerek tedaviyi başlatmaları gerekmektedir.

Anüs Siğilleri Nasıl Bulaşır?

Anüs siğillerinin bulaşma yolları arasında ilk olarak anal ilişki yani ters ilişki akla gelmektedir. Ancak bilinmelidir ki siğili bulanan kimseyle tokalaşma, dokunmuş olduğu musluğa dokunma, kullandığı klozetti kullanma gibi yollar aracılığı ile de siğiller bulaşabilmektedir. Belirtilmiş olan ilk sebep önlenebilir bir tablo olsa dahi, diğer bulaşma nedenlerinin önüne geçmek ve tespit etmek oldukça zordur.

Anüs Siğili Tedavisi Geciktirilirse?

Tüm mikrobik hastalıklarda olduğu gibi tespit edilmesinin ardından hızlı bir şekilde tedaviye geçilmesi gerekmektedir. Aksi halde kişinin başka bölgelerinde dahi bulaşabileceği gibi farklı kişilere de bulaştırması kaçınılmazdır.

En Başarılı Anüs Siğili Tedavisi

Anüs siğili tedavilerinde krioterapi kullanılmaktadır. Ancak bu durum yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle anüs siğili tedavilerinde en başarılı yöntemin elektrokoter yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki anal siğillerin tedavisi aşamasında en önemli nokta takiptir. Tedavi sonrasında yeterli takip yapılmaması sonucunda gözle görülemeyecek kadar küçük siğillerin tekrar oluşması mümkün olduğu için olumsuz sonuç alınmasına yol açabilmektedir.

Anüs siğili tedavilerinde Medicine Arts kliniklerimizde hastaların 14 ay boyunca yakın takibi yapılmaktadır. Bu takip süresi boyunca hastaların kontrollere daha rahat gelebilmesi ve ekonomik açıdan sorunlar yaşamaması için ücret talep edilmemektedir. Medicine Arts kliniklerimiz aracılığı ile Anüs Siğili Tedavisi ve takip süreci hakkında öğrenmek istediğiniz farklı konu başlıkları için aşağıda yer alan yorum formu üzerinden doktorlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Anüs Siğilinde Bitkisel Tedavi Mümkün mü?

Anüs siğilleri için bitkisel tedavi ya da alternatif tedavi yöntemlerinin tercih edilmesi ekonomik kayıpların yanı sıra hem psikolojik hem de fiziksel açıdan daha büyük problemler ile karşı karşıya kalınmasına sebep olmaktadır. Özellikle siğillerin zaman içerisinde yayılma hızının artış gösterdiği düşünüldüğünde bu tablonun daha da ağırlaşması anlamına gelmektedir.

Estetik görünüm açısından karnabahar şeklini alan anüsün tedavisinde modern sağlık yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle bitkisel ürünler ile kullanılarak tedavi etmek yararsız olduğu gibi, yanlış bilgiler daha ağır bir sorunla karşılaşılmasına da yol açabilmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !