Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri

Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri

Hareketsiz bir yaşam mı sürüyorsunuz? Hayatınızda sporun yeri yok mu? Kilo problemi mi yaşıyorsunuz? Uzun saatler boyunca ayakta mı kalıyorsunuz?  Bunların hepsi hayatınızda yer alıyorsa, hastalıklarda hayatınızdan bir an olsun eksik olmaz. Varisin oluşmasında da bu etkenlerin yeri oldukça fazladır. Toplumda en çok görülen damar hastalıklarından birisi de, toplardamar genişlemesi olarak bilinen ‘Varis’ günümüzün en sık rahatlanan hastalıklardan birisidir. Estetik olarak rahatsız edici bir görünümün yanı sıra varis, yaşam kalitesini de düşürüyor. Ergenlik döneminden başlayan varis riski, yaşın ilerlemesiyle birlikte hızla artmaktadır. Kalp damar cerrahi uzmanı doktorlarımız bir damar hastalığı olan varisin ameliyatsız tedavisini sizler için anlattılar.

İşte Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri

Lazer Tekniği;

Sağlık alanında lazer kullanımı, hızla yaygınlaşan ve genellikle cilt üzerine uygulanan bir yöntemdir. Lazer yöntemi kısmen ameliyat olarak kabul edilir. Bu yöntemde, cilt üzerinden yarım santim kadar bir alanda kesi uygulanarak tedavi edilecek olan damara girilir ve 0,3 mm çapında bir parça içeri konularak lazer enerjisi verilir. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde cilt üzerinde dokundurma ile uygulanır. 90 dereceye varan ısı yardımı ile kılcal damarlar tahrip olur. Lazer yöntemi çok sık kullanılan bir yöntem olmayıp, genellikle yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damarların tedavisinde uygulanmaktadır.

Radyofrekans;

Radyofrekans tedavi yöntemi radyo dalgalarından yararlanarak kılcal damarların tedavisinde uygulanan bir yöntemidir. Düşük dozda bir anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanan yöntemde lazer yönteminde olduğu gibi cilt üzerine uygulanır. Orta ve kalın varislerin tedavisinde de az da olsa uygulanır. İleri derecede damar genişlemesi hastalığında genel olarak köpük ve skleroterapi yöntemi uygulanmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi;

Ameliyatsız tedavi yöntemleri arasında en çok uygulanan yöntemlerden biridir köpükle tedavi yöntemi. Çok ince bir iğne ile, iğnenin gireceği (1 mm ve üzeri) kılcal damar ve toplardamar genişlemelerinde uygulanmaktadır. Sklerozan madde (varis ilacı) ve hava karışımı sonucunda ortaya çıkan köpükten ismini almaktadır. Bu tedavi yöntemiyle 3’lü musluk ismi verilen bir alet yardımıyla ilacın çoğaltılması ve daha fazla damarda kullanılması hedeflenmektedir. Ortaya çıkan bu köpük ince bir enjektör yardımıyla tespit edilen, varis bulunan damarlara enjekte edilir. Skleroterapi köpük yöntemi ile neredeyse aynı yöntemdir. Burada sklerozan maddeyi köpürtüp köpük haline getirmek yerine ilaç olarak kullanılır. Enjektör ilacı ileri derece de olan varislere enjekte edilir. İlerleyen toplardamara etkisini daha fazla göstermesi amacıyla uygulanır.

Bu İşlemler Yüz Güldürüyor

Varisi olan hastalarda krem, ilaç, varis çorabı, spor ve egzersizler sadece geçici çözümdür. Kalıcı çözüm değildir. Damar genişlemesi yapısal bir hastalık olduğu için zarar gören toplardamar kapakçıklarının ya onarılması ya da sorun teşkil eden damarın vücutla ilişkisinin kesilmesi gerekir. Bunu bilimsel anlamda 2 yöntemle yapmak mümkündür. Birincisi, Ameliyatsız varis tedavisidir. (Skleroterapi, Radyofrekans, Köpük ve Lazer) İkincisi ise, varis ameliyatıdır. Bu yöntemler hastalığın durumuna göre uygulanmaktadır. Bu tedaviler dışında uygulanan yöntemler hastalığın ilerlemesine neden olmaktadır. Sonrasındaysa kanamaya bağlı iyileşmesi zor yaralar oluşmaktadır.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Ne Kadar Zaman Sürer?

Varis, her insanda görülebilen bir hastalıktır. Tedavi süresi, varis hastalığının tipine, durumuna ve yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Kılcal damar tedavilerinde genellikle tek seans yeterlidir. Kalın ve orta varislerin tedavisi ise genellikle 1-6 seans arası sürmektedir. Tedavi ücretlerinin seans sayısı ile bir alakası yoktur, hastalığın durumuna göre değişmektedir. Varis hastalığı, damarsal hastalıklar arasında bulunduğu için teşhis ve tedavi için Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekir. Erkek doktora muayene olmaya çekiniyorsanız tedavi merkezimizde kadın doktorlarımızda mevcuttur.

Varis Tedavisinin Ücreti Ne Kadardır?

Varis hastalığının bilimsel olarak ameliyat ve ameliyatsız yöntemlerle nasıl tedavi edildiğini sizlere aktardık. Kliniklerimiz hastalarımız için ne avantajlı ise o yöntemi uyguluyoruz. Bu yöntemi uygularken alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlarından ve teknolojiden yararlanıyoruz. İstanbul’daki şubelerimizde ameliyatsız tedavi yöntemi olarak lazer, radyofrekans, skleroterapi ve köpük yöntemlerine başvuruyoruz. Tedavi için aşağıda bulunan GSM numarasına varisli damarlarınızın resmini göndererek ücreti öğrenebilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz olan muayenemizden de faydalanabilirsiniz. Kliniğimiz her daim hizmetinizdedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar


İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50
Pendik
Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Op. Dr. Köksal GÜNEY
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Kaynarca mahallesi Akdeniz caddesi no:6 kat:2 PENDİK / İSTANBUL
Tel: 0(216) 375 75 75
GSM & WhatsApp: 0530 115 55 55

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !